Як американські комікси світ рятували
Ви не повірите, але ніхто так не прагне врятувати світ від зла, як американці!
І, відповідно, постійно знімають про це кіно. От тільки перш, ніж рятувати, треба знати – від чого конкретно. Гіпертрофоване зло в образі Чорного Володаря Всесвіту у нормальних книжках не знайдеш. Та й не стане середньостатистичний американець там шукати. Нащо? Коли є комікси, де все просто і ясно. І головне – добре візуалізовано. Отак глянеш на картинки – і зразу знаєш, «ху із ху?» і «хто кого переможе?».
Такі ж прості та наочні і фільми, зняті по коміксам. Навіть коли, здавалося б, переможений супергерой вислуховує натхненну переможну промову майбутнього Чорного Володаря Всесвіту (з докладним описом того, як саме за кілька хвилин загине бідолашний невдаха, що корчиться біля його ніг), ми стовідсотково впевнені в перемозі Бетмена/ Супермена/ Тіні/ Людини-павука/ Сталевого/ Жінки-кішки/ і хто там ще буває? І супергерой закриває очі, глибоко вдихає і з останніх сил, що раптово і без будь-яких пояснень збільшилися в кільканадцять разів, б’є зловмисника межиочі, раз і назавжди (ну, принаймні до початку зйомок сіквела) вишибаючи з дурної голови горе-повелителя дитячі прагнення панувати світом. Зло переможено! А інакше і бути не може!
Не вірите? То передивіться пару-трійку подібних фільмів самі! Заодно дізнаєтеся кілька цікавих речей. Приміром:
Звідки взагалі беруться Чорні Володарі?! Ну як і всі – їх знаходять в капусті (якщо, звісно, вони не прилетіли з космосу, як у другому «Супермені»). Просто їх недолюбили (людина-пінгвін у котромусь з «Бетменів»), не визнали наукових досягнень (батько Халка), опромінили під час радіоактивного вибуху (злісний герой «Фантистичної четвірки»)...
Чого прагнуть Чорні Володарі? Ясна річ, володіти світом, але не тільки. На диво, Чорним Володарям чомусь завше сумно і самотньо (не здогадуєтеся, чому?). Тому більшість з них прагне зробити увесь світ схожим на себе. Пам’ятаєте, як Джек Ніколсон (знову ж таки в котромусь із «Бетменів») примушував усіх поруч із собою дурнувато посміхатися? Ось, це воно! Одні напиваються, інші йдуть до психіатра, а треті – в повелителі Всесвіту...
А що супергерої? Так а що супергерої? Сиділи вдома, нікого не чіпали, аж раптом рвонули боротися з всесвітнім злом? Чого, питається? Ну, як чого?! Бо вони такими народилися (Супермен і Супердівчина), бо якась частка цього всесвітнього зла взяла і вбила, хай навіть випадково, кохану дівчину (Ворон-месник), випали з багатоповерхівки і вдарилися головою («Жінка-кішка»), самі «бешкетували», доки совість не замучила (Електра і Тінь), або просто дістав злочинний «бєспрєдєл» («Каратель», особисто мені більше до вподоби стара версія з Дольфом Лундгреном, і той -таки «Сталевий»)...
А краще б лишалися й надалі сидіти вдома. Бо ж тепер що не день – борися зі злом, отримуй по фейсу, а потім з останніх сил, що (як ви пам’ятаєте) завше раптово примножуються, бий по лобі Чорного Володаря Всесвіту, аби добро знов-таки перемогло. Бо ж інакше і бути не може!
P.S.: З ходу змогла згадати «Хранителів», «Супермена» з усіма продовженнями, «Бетмена» з усіма продовженнями, «Людину-павука» (аналогічно), «Жінку-кішку», «Примарного гонщика», «Супердівчину», «Сталевого», «Електру», «Людей Х», «Тінь», «Халка», «Фантастичну четвірку», «Хелбоя», «Залізну людину», «Куленепробивного», «Хенкока», «Блейда», «Мортал комбат»... і ще кілька. Потім трохи порилася в неті й виявила, що нічогісінько не знаю я тільки про «Блискавку», «Сін сіті» і «Капітан Америка», а з решти 90 відсотків дивилася не один раз. Мамо, рятуйте! Я фанат коміксів?! Чи то ці супергерої настільки заполонили кінопростір, що тепер уже від них самих треба рятуватись?..
мені більш до вподоби Wolverine, він такий жовто-блакитний!
хоча Spider-woman теж нічо, така загадочна!!!
а ще я в дитинстві філателістом був...
http://www.nimblebooks.com/wordpress/wp-content/marvel2100.jpg
Ну я теж в дитинстві була філателістом, але такого не бачила)))))))
Sin City не варто чіпати. Далеко не той формат
У Карателя теж не той формат. І у 300 спартанців не той. Але гугл офіційно заносить усе те до категорії фільмів, знятих по коміксам))
Більшість з перелічених персонажів знаходяться під опікою видавничого дому MARVEL, які були вже добре розкручені майже по всьому світу ще задовго до екранізацій. В результаті, слабовідомі (а іноді й зовсім не відомі, власне, як мальовані історії) екранізовані комікси інших видавництв, такі, як "Матриця", або "Пірати Карибського моря" інколи сприймаються, як "не формат"
Теж вірно)
"Найстрашніше, коли герої не допомагають..." (Юрій Андрухович, Bombing New York City (здається так))
Нє, в "Bombing New York City" ще – "Мине місяць – і такі жарти видадуться
поганими":) Це 7/11:)
І де був Малдер, і що робила Скаллі?
І чому Брюс не закрив собою
жодної кабіни пілотів,
з одинадцяти – жодної?
І чому ані Мел, ані Чак, ані інші,
не кажучи вже про Ніккейжда чи Арнольда,
не втрутилися в аферу, стікаючи кров’ю,
за півсекунди
до катастрофи
розбивши капсулу, повернувши важіль,
дотягнувшись кінчиками пальців
до детонатора?..
Найстрашніше – це коли герої безсилі.
А об’єктивна реальність така, що герої часто стають безсилими...
об"єктивна реальність і Американське кіно – це дві великі різниці)
)))))))))