Дітвак із сонцем у кишені

теґи: Антонич, Олег Рибчинський, виставка
Початок: 18.12.2009 11:00
Закінчення: 7.03.2010 17:30
Місце: Центр міської історії
Адреса: Львів, вул. Акад. Богомольця, 6
Предмет події: виставка Кількість відвідувачів: 0

DITVAK iz SONCEM u KYSHENI З 18 грудня по 7 березня в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи проходитиме виставка «Дітвак із сонцем у кишені» присвячена сторіччю Богдана Ігоря Антонича.

 Рік Антонича став для багатьох з нас гарною нагодою ще раз перечитати улюбленого поета або вперше розгорнути видання його творів, відкрити для себе нові факти з біографії або ж невідомі тексти, обговорити їх на наукових конференціях чи на різноманітних мистецьких акціях. Центр гуманітарних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка долучився до Року Антонича, провівши низку різноманітних заходів, серед яких створення електронної колекції «Богдан Ігор Антонич» у відкритому гуманітарному архіві «Антропос», а також цикл міждисциплінарних семінарів «8 інтерпретацій Антонича», які запросили до спільного читання та розмови представників різних наукових і творчих середовищ Львова.

Виставка «Дітвак із сонцем у кишені», яку підготував Центр гуманітарних досліджень за участі Центру міської історії Центрально-Східної Європи та за фінансової підтримки Львівської міської ради, стала продовженням і вивершенням роботи з творами поета та зустрічей із циклу «8 інтерпретацій Антонича». Головним героєм виставки є дітвак з Антоничевих творів. Його ми інтерпретуємо як «внутрішню дитину», яку відкриваємо чи оживлюємо в собі, коли час до часу запитуємо про найпростіші речі, сприймаємо світ зачудовано і безкорисливо. Експозиція провадить дітвака через вісім умовних станів, спільних і для дитячого переживання, і для дорослого досвіду, а також для мистецької творчості. Виставка поезії – показ тих місць, де можемо його зустріти: питливого і рвійного, зачудованого і пам’ятливого, перетворюваного і радісного, чуйного і творчого.

Окрім поезії, особливим місцем зустрічі із дітваком стане творчість львівського художника Олега Рибчинського, митця дітвацького світу і проникливого та тривалого інтерпретатора Антонича. Виставка живопису розгортається стобарвним прапором дня, в якому кожен знайде свою барву, свій настрій, а можливо, захоче доповнити його своїми враженнями і розумінням.

У розмові про дітвака також звучать голоси Антоничевих попередників, сучасників і наступників; тих, кого він читав і перекладав, про кого згадував у записах. Образ дітвака віднаходимо на львівських фотографіях – часу Антонича і часу його читачів. Ця виставка буде нагодою не тільки нового знайомства, а й зустрічі із давніми приятелями: авторами текстів, картин, зображень.

Своєрідним підсумком читання Антонича в Центрі гуманітарних досліджень стане видання «Чаргород», в якому вибрані твори поета, а також картини Олега Рибчинського поєднаються у путівник світом творчої уяви. Вихід цієї книги заплановано навесні 2010 року.

 Богдан Ігор Антонич (1909-1937) письменник, критик, перекладач. Народився на Лемківщині, від 1928 року жив у Львові. Автор поетичних збірок «Привітання життя», «Велика гармонія», «Три перстені», «Книга Лева», «Зелена євангелія», «Ротації», незавершеного роману «На другому березі», лібретто опери «Довбуш».

Довгий час Антонич лишався «нехрестоматійним» поетом, і кожне наступне покоління по-новому відкривало для себе його поезію: шістдесятники, вісімдесятники, дев’яностники… Найнесподіваніші образи – від спортивних до релігійних, від географічних до еротичних, від міських до міфологічних – надалі приваблюють читачів і митців, а коротка біографія спонукає до нових інтерпретацій.

 Олег Рибчинський (1969)художник, архітектор, дослідник. Викладач Львівської політехніки, реставратор галицьких містечок, автор графічних збірок містечкових образів – ринкових площ, ратуш, караван-сараїв, кам’яниць, дерев’яних церков та костелів. Художник-сценограф вистав «Микита Кожум’яка» та «Серенада для судженої» у Львівському академічному театрі ім. Марії Заньковецької, а також «По дорозі в Казку», «Танок смерті», «За зачиненими дверима» у театрі «Велес», автор виставки живопису «З життя хлопчика» (галерея Ґердан).

 Куратори:Євген Гулевич, Зоряна Рибчинська, Наталка Бабалик, Олена Галета
Дизайнер:Юрко Мориквас

 Виставка відкрита з 18 грудня 2009 року до 7 березня 2010 року. Ппонеділок-п’ятниця з 11:00 до 17:30. Львів, вул. Акад. Богомольця, 6.

Вхід вільний

 
Я був там