Гаррі Поттер і Напівкровний Принц: темні сили наступають...
Режисер: Девід Йетс
Актори: Алан Рікман, Бонні Райт, Деніел Редкліф, Емма Вотсон, Майкл Гембон, Руперт Грін, Том Фелтон
Студія: Warner Bros. Pictures Co.
Прем'єра: 16.07.2009
З перших секунд зрозуміло, що фільм буде похмурим, як і попередні. Чудово, отже передадуть атмосферу книги. Я вже звикла, що сюжет книги добре пошматують сценаристи, але цього разу вони таки забули кілька важливих деталей.
Але давайте з початку. Перші кадри про те, які нещастя випали на долю маглів дуже ефектні та виправдані романом, але одна ремарка: відколи смертежери навчилися літати? Якщо це роз’являння, то творці кіно трішки перестаралися. Сцена з барменшою – безглузда. Вона не лише не вклинюється в загальну оповідь, але і суперечить характерові головного героя.
Далі йде сцена в будинку Снейпа. Ось вона і повинна була показати той інший бік барикад, де є свої зрадники, герої і мученики. Нарциса Мелфой – жахлива. Виглядає значно старшою за Белатрису, хоча є її молодшою сестрою (актриса Хелен Маккрорі теж молодша за Хелену Бонем Картер, але, повторююсь, цього не видно). Нарциса прийшла до Северуса Снейпа у відчаї, він був її останньою надією на порятунок єдиного сина. В книзі вона благала про допомогу і ридала, була ладна на все, а ось кіношна місіс Мелфой була якась апатична і емоцій в неї було, як у стелажів за її плечима. Зате діалог Белатриси Лестранж і Северуса Снейпа – просто чудесний. Виважена доза слизеринської отрути з обох боків. Алан Рікман і Хелена Бонем Картер чудово справилися із цією сценою.
Звичайно, є купа неточностей, як, наприклад, Гаррі, Рон та Герміона лише чули, що Драко сказав продавцеві крамниці «Борджин і Беркс», потяг до школи змінився і кудись зникли такі вже звичні для всіх купе, поява дивного годинника у професора Слизорога, сидіння учнів одного факультету за різними столами.
Абсурдною видається придумана режисером сцена із спаленням «Нори» родини Візлів. Там повинно відбутися кілька важливих подій сьомої частини: переховуватиметься Гаррі, весілля Флер і Біла. Навіщо було таке вигадувати?
Інший великий прорахунок – це вирізана битви в Хогвардсі після прибуття туди Дамблдора та Гаррі. Адже була охорона в школі. Смертежери прийшли, розгромили Велику залу і ніхто цього не чув? І де аврори, які були у фільмі? Крім того, в ніч смерті директора були там і члени Ордену Фенікса. А в книзі надзвичайно цікаво описаний двобій двох сил, що зіткнулися на останньому острівці безпеки – Хогвардсі.
А тепер тільки про хороше – це, перш за все, спецефекти: море, печера, де заховано горокракс, падіння мосту на початку фільму.
Акторський склад теж радує: Деніел Редкліф вживається в роль надії всього магічного світу дуже добре, по-іншому Гаррі Поттера тепер собі не уявляє ніхто. Руперт Грінт просто неперевершений. Його репліки розряджають похмурість фільму. Чого тільки варті: «Ці дівки мене доконають!», «Мене теж цікавить, чому ми постійно попадаємо у жахливі історії!»
Нажаль, Герміона Грейнджер (Емма Вотсон) і Джіні Візлі (Бонні Райт) на фоні яскравих Гаррі і Рона видаються якимись нецікавими. Зате Кормак Маклаген (Фреді Строма) – просто знахідка. Навіжена Лаванда Браун (Джессі Кейв) і по-милому божевільна Луна Лавгуд (Еванна Лінч) нівелюють похмурі шкільні будні. Пенсі Паркінсон (Скарлет Бірн), яка з'явилася у кількох кадрах якась не дуже слизеринська. Женев'єва Гонт, що грала цю ж роль у «Гаррі Поттері та в'язні Азкабану», була кращою.
Дорослого Волдеморта в цьому фільмі нам не доведеться побачити, зате глядачі отримали подвійну компенсацію у вигляді спогадів Дамблдора і Горація Слизорога. Директор школи показав Гаррі своє знайомство із найбутнім темним чаклуном, коли тому було лише 11 років. Гіро Файнз-Тіфін (так-так, він племінник дорослого Волдеморта Ральфа Файнза) чудово справився із своїм персонажем. 16-річний Темний Лорд у спогадах професора Слизорога, якого зіграв Френк Ділейн, вже надзвичайно спритно маніпулює людськими діями і отримує те, чого бажає.
Не розчарував і Алан Рікман. Його Северус Снейп – це сама стриманість, зверхність та іронія. Він – гроза всіх учнів школи чарів та чаклунства. В цьому фільмі були і кумедні моменти з його участю. Наприклад, на вечірці у Слизорога із Кормаком)) Згадали? – «Ви щойно нарвалися на покарання».
Албус Дамблдор (Майкл Гембон) цього фільму вже не такий. Старість і смертельна отрута щохвилини підривають сили єдиного чаклуна, якого боїться Темний Лорд. Однак є перевага – замість нудної патетики із вуст директора, більше дій.
Ще один персонаж – Белатриса Лестранж (Хелена Бонем Картер) – чистокровна божевільна красуня. Як на мене, із її фанатизмом перегнули палку, коли в останні моменти смертежерка вилізла на стіл і почала трощити Велику залу Хогвардсу, хоча за книгою її там взагалі не повинно було бути, однак розумію режисера, котрому для атаки посіпак Темного Лорда потрібна була харизматична постать, а персонаж Хелени Бонем Картер якраз таким і є.
І найбільше позитивне відкриття – Том Фелтон. У попередніх фільмах всі його мали просто за красунчика, якому дісталася роль негідника. Однак актор зумів здивувати, показавши душу Драко Мелфоя, окрім сцени зі слізьми на вежі. В книзі таких сентиментів не було. Нелегко зіграти підлітка із завищеною самооцінкою, який зіткнувся із майже неможливим завданням. З одного боку – тиск обраної сторони і страх перед Волдемортом, а з іншого вагання між тим, що правильно, а що – ні.
Обіцяла більше нічого негативного, однак одне питання мене мучило протягом всього фільму: де мантії?! Куди їх поділи творці? Адже вони створюють певну атмосферу і завжди лише чудово доповнювали образ персонажів.
"Сцена з барменшою – безглузда. Вона не лише не вклинюється в загальну оповідь, але і суперечить характерові головного героя."
не погоджуюся, за барменшу режисеру 5+!!!
"Нажаль, Герміона Грейнджер (Емма Вотсон) і Джіні Візлі (Бонні Райт) на фоні яскравих Гаррі і Рона видаються якимись нецікавими..." та ну...)))) Емма взагалі чудесна, я майже закохався.. вшосте)).. от хіба лише справді виглядає старшою за хлопців
Кормак.. хе-хе.. красунчег)
"..де мантії.." а й справді.. хоча я і не помітив їхньої відсутності)) а от одяг, що їх замінив був прекрасним..
п.с.
гарна реца)
Дякую))
Для мене Вотсон перестала бути Герміоною після фрази у третьому фільмі: "І оце так виглядає моє волосся ззаду?" Якось воно розвіяло образ книжної грифіндорки-заучки
привіт )))
зачотно, детально рецензуєш )))
п.с. чекаєм вражень і фотогалерей з майбутньої мандрівки )))
:) є в кого вчитись ;)
ну, і мені є чого повчитися в Іри
а взагалі в нас вчителі однакові :)
хто??!
Наші факультетські викладачі
Он як :) То ви дружня студентська братія.
всі вчаться в один одного (але велике дякую за таку думку)))))))
Обов'язково полілюся вражіннями
Дуже гарна стаття, мабуть вперше задумалась над тим що в цьому фільмі є і щось хороше. Перед цим в голові була лише критика.
Дякую!)
До всьго сказаного хочу додати тільки загальний висновок- таке враження що фільм знімали на "швидку руку", залишаючи всі сили і натхнення на останні 2 частини. Сподіваюсь що це дійсно так, бо якщо останнє творіння Йетса- це апогей його можливостей, то можна завчасно поховати 7-го Поттера(((.
Будь ласка) справді, негатив все ж спочатку потрохи затьмарює позитивні сторони стрічки, яких теж є немало...
Не знаю,що буде з сьомою, але на мою думку, остання книга Ролінг – найслабша, а ось моя улюблена – це саме "Напівкровний Принц"
Після перегляду у мене було велике розчарування, хоча вже згодом думала про фільм і усвідомила, що багато сцен мені сподобалися, було кілька справді кумедних сцен (Наприклад, коли Гаррі вирішив піти на бал з кимось справді класним, і наступний кадр – він з Луною, яка вбрана у пришелепкувату сукню :) ну і багато інших.
Я "ображена" на режисера за спалення хати Візлі, за зав'язування Джіні шнурків на кросівках Гарріних...за абсолютне нерозкриття кохання Гаррі і Джіні...
Але треба розуміти, що фільм має триматися купи, має сприйматись навіть якщо глядач не дивився попередні частини і не читав книжки...
Проте я б орієнтувалася тільки на поттероманів – нас же багато!
обома руками і ногами – за!!! Поттероманів дуже і дуже багато. Якщо хотіли урвати якнайбільше грошей, то потрібно було розділяти на дві серії починаючи з 4 книги і вдячні фанати були б шалено задоволеними, а їх мільйони.
А з шнурками ще та сцена була)))
Я не дивилась попередных серый і не читала книги, та фільм всеодно не зрозуміла, тисячу ізвінєній але я сподівалась на більше, я мягко кажучи трохи розчарована)))
класний фільм, але книга краща