«Кокаїн»: Ілюзія красивого життя

теґи: Джонні Депп, Пенелопа Крус, Тед Демме, кіно, кіномистецтво
Назва фільму: Кокаїн / Blow
Режисер: Тед Демме
Актори: Джонні Депп, Пенелопа Крус, Рей Ліотта
Студія: New Line Cinema
Прем'єра: 6.04.2001

Кадр з фільму Цей фільм базується на реальній історії з життя американського контрабандиста Джорджа Джанга – «кокаїнового революціонера». Наркотики, гроші, розваги, секс, безтурботне життя, знову наркотики – і вічний кайф. На перший погляд, кіно здається рекламним роликом, що оспівує романтику наркобізнесу, злочинну адреналінову насолоду та пропагує свій варіант «американської рожевої мрії» – багате, комфортне та яскраве життя без докладання до цього зусиль. Показ «Кокаїну» був заборонений у частині американських штатів за пропаганду наркоманії.

Молодий Джордж починає свій життєвий шлях з питання «Як би це добре жити і нічого не робити?». Дуже скоро довкола ньогКадр з фільму о збираються інші прихильники легкого й приємного життя. Марихуана розтікається океаном, гроші несе рікою – вечірка для Джорджа і його друзів, здається, не має кінця. Кінця, може, й немає, але паузою став для Джорджа Джанга перший тюремний термін. У в’язниці доброго не навчать – «сів студентом марихуани, вийшов професором кокаїну». Час піднімати ставки – кокаїн забавка небезпечніша, ніж марихуана, а отже – й значно дорожча. І Джанг береться за нову справу. Вечірка із провінційної перетворюється на богемну – гроші вже нема де складати, секс вже лізе вухами, кайф не припиняється й на мить.

Кадр з фільму Джанг одружується з красунею-латиноамериканкою й надалі успішно займається наркобізнесом. В нього народжується донька і стається серцевий напад від передозування. Час би зупинитись, але – ні. Раптово кайф минає, вечірка закінчується і світ перестає бути яскравим і легким. Залишається тільки зрада і 60 років в’язниці. Після «вічного кайфу» приходить «вічна ломка».

Фільм «Кокаїн» з Джонні Деппом в головній ролі – дидактична історія про те, що не варто шукати щастя там, де його нема й бути не повинно. Джанг пише батькові з в’язниці: «Ти казав мені, що гроші – сміття. Мені 42, і я щойно зрозумів, що саме ти хотів сказати». Останній кадр фільму показує фото справжнього Джорда Джанга, сумного самотнього в’язня.

«Кокаїн» приваблює гарною грою Джонні Деппа. А от Пенелопа Крус отримала за свою роль одразу дві суперечливі нагороди: MTV в номінації «Жіночий прорив року» та «Золоту малину» за найгіршу акторську гру.