«Джулі та Джулія»: Ой варенички кручені, страва незвичайна
Режисер: Нора Ефрон
Актори: Емі Адамс, Меріл Стріп, Стенлі Туччі
Студія: Columbia Pictures
Прем'єра: 30.07.2009
От що цікаво. Дивишся бува фільм відомого режисера у якому задіяні відомі актори. На екрані розгортаються карколомні сюжетні кульбіти, відзняті за купу мільйонів доларів. А ти на це споглядаєш як на вітрину дорогезного бутіка йдучи на базар за картоплею.
Угу, все на місці. А душу не зачіпає взагалі. Натомість «Джулі та Джулія» конкретно нагадує серіал для домогосподарок. І сюжет так собі, і ніякого видовища. Зате дивитись його тепло і затишно, немов у вовняних шкарпетках з бокальчиком глітвейну в холодний осінній вечір.
Може секрет у віртуозній грі Меріл Стріп? Видатна американська акторка, яка дотримується системи Станіславського, безумовно є найголовнішою окрасою картини. Згадуючи стервозну тітку Міранду Прістлі з «Диявол носить Prada» чи натюкану турботами, але все ж таку романтичну і мрійливу Донну з «Mamma MIA» розумієш, що певно немає такої ролі, з якою б не справилась пані Стріп.
Та все ж справа не лише в ній. Режисерці Норі Ефрон і раніше вдавались дуже непогані картини: «Вам прийшов лист» з Хенгсом і Райан, «Майкл» з Траволтою, «Чаклунка» з Кідман. І все ж схоже, що саме цього разу Ефрон приготувала власне фірмову страву.
Джулі Павел (Емі Адамс) працює оператором колл-центру. Мріючи про акторську кар’єру, Джулі змушена вислуховувати скарги чи навіть істерики по телефону. А їй вже майже тридцять років, шлюб з однокласником можна було б назвати і щасливим, проте дітей подружжя немає.
Від депресії дівчину рятує мамина книга – кулінарні рецепти «Як опанувати мистецтво французької кухні». Джулія вирішує упродовж року приготувати всі з понад півтисячі рецептів і написати про це у своєму блозі.
Авторка книги – легендарна Джулія Чайлд. Її ще називають бабцею американської кухні. У 1949-му вона з чоловіком вирушає до Франції, де закохується у місцеву кухню. Височенна американка (її зріст був 188 см!) почала готувати лише в 32 роки. І це хобі переростає в справжню пристрасть: Джулія на відмінно закінчить кулінарні курси, підготує до друку кількадесят книжок, вестиме власне кулінарне шоу, яке згодом розберуть на численні відеоуроки.
Цікаво що взагалі-то уродженка Пасадени була… шпигункою. Просто так вийшло, що французька кухня для Джулії стала такими же секретними матеріалами, як і військові таємниці. Їх вона передала власній країні, яка на той час хіба що смажила бульбу з помідорами чи вважала за кулінарний шедевр звичайні млинці.
Дія стрічки увесь час переноситься з 50-х у наш час. Обидві Джулії попри невдачі й розчарування знаходять серед кулінарних рецептів рецепт власного щастя. І, що головне, готові поділитися цим рецептом з глядачами…
Що ж, слід визнати, що картина ця більше жіноча. Та все ж мені здається, що і хлопцям вона буде цікавою. Зрештою, обидвом господиням неабияк допомагали їх чоловіки. Ну а якщо раптом ви забажаєте приготувати щось з рецептів Джулії – то інтернет вам допоможе.
Джулі та Джулія: Готуймо щастя за рецептом /Julie & JuliaВиробництво: США, 2009 рік
Режисер: Нора Ефрон
Жанр: мелодрама
У ролях: Меріл Стріп, Емі Адамс, Стенлі Туччі
Прем’єра: 30 липня 2009 року
Бюджет: 40 млн. $
мені сподобався фільм, може, тому, що я також люблю готувати нові і смачні страви :))) та й чоловікові теж фільм сподобався :)
і ще: їжа – це також філософія. смачно готувати можуть і повинні не тільки домогосподарки й кухарі. глобальний фастфуд відображає поверхневий спосіб життя сучасної людини. а цей фільм навіяв щось справжнє і тепле, наче радісний святковий обід з ріднею :)
Все никак не посмотрю его)) А ведь пора уже))
заодно запасися чимось смачненьким – і гайда дивитися :)
Булочки всегда под рукой!))
тут булочками не обійтися ;)
Ну а ща дома ничего нет больше)) Блинчики разве что)
приготуй :) чоловіки – найкращі повари :)
набагато смачніше коли дівчина з рук годує :))
Та стільки допрем'єрних фільмів, що нема коли уже дивитись старі :))
Мені фільм дуже сподобався, хоч я і не люблю готувати:)))