«Персі Джексон і Викрадач блискавок»: не розлучайтеся з дитинством

теґи: казка, пригоди, фентезі

Персі ДжексонФільм-казка Кріса Коламбуса – сучасна історія богів Олімпу та їхніх земних нащадків. «Персі Джексон і Викрадач блискавок»  – це прочитання грецьких міфів на новий лад. А зважаючи на те, що кіносага про Гаррі Поттера добігає кінця, природно, що потрібен новий казковий «бренд».

Сюжет простий, як квиток у кіно. З часів Гесіода нічого не змінилося. Боги так само сходять на землю «потусуватися», у них народжуються діти. І ці діти виховуються у спеціальній школі, якою керує мудрий і безсмертний кентавр Хірон (у блискучому виконанні Пірса Броснана), котрий у звичайному світі прикидається вчителем історії на інвалідному візку.

Головний герой, син повелителя морів Посейдона від смертної жінки (його  ім’я – Персі – співзвучне грецькому Персею)  дізнається про своє походження і, звинувачений у викраденні  Зевсових громовиць,  змушений відшукати викрадене, щоб зняти із себе звинувачення. Допомагають Персі в цьому темношкірий сатир-охоронець та вродлива й надзвичайно розумна донька богині мудрості Афіни (поклон від Герміони Грейнджер, аякже!).

До речі, про темношкірого сатира. Можна було б подивуватися політкоректності американського кіно, якби… пригадується, за легендою коханка царя Соломона цариця Савська, володарка ефіопських земель, була козлонога, тому не виключено, що сатири –  її далекі чи й не дуже далекі родичі.

Персі ДжексонОтже, герою доведеться повторити подвиг свого міфічного тезки, подолати примарні чари лотофагів у самому серці Лас-Вегаса, відшукати вхід до Аїду (як виявляється, він знаходиться під всесвітньовідомим написом Hollywood на однойменних пагорбах) і піднятися на Олімп, вхід до якого знаходиться…

Втім, краще все-таки подивитися фільм. Так, сюжет має суттєві логічні провали, але їх помітить швидше дорослий критик, але не дитина. Незважаючи на героїв-підлітків, фільм подекуди зовсім не дитячий (вражає холодноока і прекраснолиця Ума Турман у ролі Медузи Горгони – зовсім не дитячий персонаж вийшов). Це кіно для тих, хто не хоче розлучатися з дитинством і з пригодами.