Фіолетовий світанок
Про книгу «Фіолетові діти» я почула в останній день роботи Львівського форуму книговидавців. Біля стенду видавництва «Країна мрій» скупчився натовп, затиснена з усіх боків авторка швидко підписувала молодим шанувальникам примірники своєї книги. Ажіотаж, котрий вирував навколо них, зацікавив. Хіба що «Сутінки» Стефані Майєр могли конкурувати з тим шаленим темпом розпродажу.
Прочитавши роман на одному диханні, хочу трохи поділитися своїми враженнями. …Звичайне шкільне подвір'я. Галасливі школярі радіють першому снігу. Бац — і вже один зі сніжків влучає в Дарину, яка швидко перебігає до свого кабінету. Дарина, хоч і працює психологом та відноситься якоюсь мірою до педагогічного кола, не дуже вирізняється за віком від тих галасливих старшокласників. І чи не тому так зухвало дивиться на неї зеленкуватими очима один із них? Що в тих очах? Виклик? Чи запрошення до гри? Чи під нахабним поглядом ховається перше почуття? Чи, може, все це насправді наші домисли, а хлопцеві, за великим рахунком, ця психолог «фіолетова» – просто, «попала під руку». Він же один із тих підлітків, яких вчителька англійської мови у серцях обізвала фіолетовими. «Це за кордоном із ними цяцькаються, — кричить вона, мов у істериці, — а наші, наші фіолетові! Їх треба знищувати, виполювати, як бур'ян, бо в інакшому випадку вони знищать нас!»
«Фіолетові» — це діти індиго. Загадкові, непередбачувані, незнайомі. Вони чужі і викликають у кого ненависть, у кого зацікавленість. Як поводитися з ними? Проводити наукові досліди, демонструючи їх здібності, наче маленьких дресированих мавпочок? Слідкувати за ними, щоб використовувати у своїх цілях? Вони під пильним наглядом суспільства. Бо суспільство побоюється незвичних здібностей. Дехто у захваті від тих здібностей. А декому вони несуть смерть. Чи то просто наклепи на незвичайних дітлахів?
Хто, хто винен у таємничій загибелі вчительки? Невже звичайні на перший погляд школярі і справді виявляться холоднокровними виродками? Ось цим питанням переймається Дарина, головна героїня повісті, намагаючись знайти відповідь на хвилююче її запитання. Поринаючи разом із нею у розслідування, ти і сам мимоволі перетворюєшся на детектива, який і собі хоче дізнатись, хто ж убивця.
Від усього серця хочеться, щоб і читач пережив ті ж солодкі та тривожні миті, що й я, щоб він разом із Дариною знайомився із таємним світом фіолетових дітей. Щоб читач сам зробив висновки, хто є добрим, а хто поганим. А, може, вам якраз подумається, що немає ні добрих, ні поганих, лише такі, як і ми самі, люди, молоді і не дуже, зі здібностями звичайними і надзвичайними. Прості люди, що з острахом блукають у лабіринтах долі, шукаючи насамперед себе і свій шлях.
У творі майже нічого не сказано про кохання і, разом з тим, про кохання кричить кожна сторінка. Про любов, що її шукає для себе кожен. Про любов, яка і штовхає на різні вчинки героїв. Вони вперто прямують до тієї любові, незважаючи на різні перепони. Бо тільки знайшовши її зникне острах і прийде справжнє сприйняття себе і світу. Життя — то драма. Життя несподіване. Воно то йде повільно, наче не збираючись змінюватись, то підхоплює коловоротом подій, то водоспадом кидає нас об гострі камені, і вже знову огортає плавним плином, заколисуючи ніжними обіймами. Авторка вдало відслідковує усі виверти примхливої долі. Трохи відсторонена від людей Дарина змушена опинитися у вирі подій. Чи знайде вона спокій? Чи віднайде себе, своє кохання? Чи зможе, відкинувши усі соціальні догми, зрозуміти, що насправді є щастя? Бо ж формула щастя у кожного своя.
треба почитати:)
дякую!
почитаємо:)))
Спасибі за коментарі! )
"Про книгу «Фіолетові діти» я почула в останній день роботи Львівського форуму книговидавців."
"Прочитавши роман на одному диханні, хочу трохи поділитися своїми враженнями."
Дивно, що це пише рідна сестра авторки роману Галина Волчинська, яка редагувала цей роман та готувала його до друку.
Але ж у мережі є й інші думки читачів про цей роман:
«Вони «фіолетові», бо їм усе «фіолетово»!»
[Фіолетовий ] роздум про [фіолетовий] твір про [фіолетових] дітей
"Якщо прибрати з повісті надреальний елемент, залишиться цілком близька до реаліьної людини при глузді історія переживань звичайної вчительки, розглянута вельми об’єктивно, описана вельми якісно – до мізку достукається. Тему одиноцтва і чітко невизначеного, але панівного страху перед смертю, деінде виникаюче відчуття, що врешті-решт все в світі правильно – їхня подача, на мою думку, вдалася «на ура». Але наддіти?.. Навіщо?
Стиль викладу пані Маріанна обрала простий (я б навіть сказала, підлітковий – себто схоже на першу пробу пера) – нібито дохідливий. Уривчасті речення. Лексикон – найужитковіший. І ця тенденція сучасності – розповідати не просто від першої особи, а розповідати про себе самоє…А от якби не психологія героїні, залишився би чудовий (а може, не надто чудовий, а вже і обридлий) сценарій для екшну. Там навіть два гелікоптери є (!). Це ж такий би був спецефект, якби вони вибухнули б! Але вони не вибухають. Героїня, пораненою кулею в плече, тікає з героєм, який полишає колишніх друзів два-на-два з гвинтокрилами і тікає. Якщо це було битвою, про яку всі двіста сторінок кричали неврівноважені діти, то … сподіваюсь, це таки була не вона. Бо там взагалі нічого не було – цікавого. А якщо битви ще не було – а таке враження складається від останніх півтори сторінок, – то невже ми чекаємо на продовження? Так.
Минулого року книга завоювала диплом конкурсу «Коронація слова»; цього року авторка представила у номінації «Романи» книгу-продовження «Via Combusta» («Випалений шлях»), що також стала дипломантом.
Дарина Пугач,
журфак ЗНУ
http://www.zmist.at.ua/publ/nashi_recenziji/voni_fioletovi_bo_jim_use_fioletovo/4-1-0-34
Справедливий, чи краще назвати вас Орликом, чи Наталею Дев"яткою? ))
Я, розумію, що у вас багато різних ніків, за якими ви ховаєте своє обличчя, як та дитина, котра виставляє ручки над головою і кричить "Я в домікє!"
Тому вам здається, що інші роблять те саме.
Скоро я заполоню весь інтернет у вашій уяві)))
Це не погано і не гарно, як на мене, бо мені ваші істерики байдужі.
Назвіть мене хоч Папою Римським, від цього, Наталко ви талановитішею не станете, запевняю.