Ілюстрована кіноказка від Богдана Жолдака

теґи: Марія Кисельова, сучасна дитяча проза
Назва твору: Капосні Капці
Автор: Богдан Жолдак
Видавець: Грані-Т
Рік: 2008

Серія «Сучасна дитяча проза» продовжує розкривати нові грані письменників. Але крім того, вона демонструє нескінченні можливості дитячої літератури. Адже казка, яку написала авторка жіночих романів та письменник-містик неабияк відрізняються одна від одної. Цього разу видивництво «Грані-Т» віддало естафету дитячої прози Богдану Жолдаку. На світ з’явилася кіноказка «Капосні Капці».

Головні персонажі казки — Абукасимові Капці примандрували до книги Жолдака з текстів Івана Франка і добре там освоїлись. І хоч кіноказка є продовженням твору Івана Франка, автор створює самодостатній та цілісний твір з власною атмосферою, адаптованою до сучасного маленького читача мовою.

Капці потрапили до ніг українського хлопця Омелька і влаштували йому чимало пригод, поки він не навчився контролювати надзвичайні можливості взуття.


Дія відбувається в Києві за часів Київської Русі: дівчата прикрашають ідолів на свято Купала, за порядком у місті наглядають варяги, часом на Київ нападають ординці. Автор не лише створює тогочасну атмосферу, але вплітає події казки в історію: князь Володимир почав, було, святити Русь, та Омелько своїми витівками завадив: «Київ хрестили багато разів. Чому багато? Бо кожного разу щось заважало.»


«Капосні капці» це книжка, що читається на одному диханні. Але «одне дихання» потребує від автора високої майстерності. Та відомому сценаристу Богдану Жолдаку не вперше створювати цікаві й динамічні сюжети. За законами жанру в книзі крім зав’язки, розвитку подій, кульмінації та оптимістичного кінця, є ще гонитви, ліричні сидіння біля вогнища, танці, дівчата, скарб, пісні, князівська донька й це ще не все.


Казка в автора вийшла справжньою. Адже фантастичні елементи органічно поєднуються з реальними і таким чином створюється казковий світ. У цьому казковому світі в Дніпрі живуть русалки, відьма перетворюється на суддю, облущена фарба живе своїм життям і це сприймається всіма, як належне. Але от така звичайна в сучасному світі річ, як парфуми, викликає страшенний ажіотаж серед дівчат. Згодом ці з парфуми спричиняють багато дивних речей.

 

Український Омелько крутіший за Брюса Вілліса! Хлопець в чарівних капцях і багатство знайшов, і від органів правопорядку втік, і супернику носа втер, і від смерті врятувався, і Київ від загарбників врятував, і дівчину в себе закохав — все як має бути у справжнього героя.

 

Супроводжують текст яскраві та дотепні ілюстрації Марії Кисельової. Завдяки вдалим ілюстраціям та якісному друку книжку приємно тримати в руках.

 

Тож, ласкаво просимо у світ кіноказки Богдана Жолдака як маленьких, так і дорослих читачів.