Лариса Денисенко: Ліза та Цюця.П повертаються

Назва твору: Ліза та Цюця.П зустічаються
Автор: Лариса Денисенко
Видавець: Грані-Т
Рік: 2008

У 180сучасному кінематографі поширена практика до найбільш успішних фільмів знімати продовження, тобто сіквели. Судячи з усього, доля першої дитячої книги Лариси Денисенко виявилася так само успішною, як скажімо, «Спайдермен» або «Пірати Карибського моря», і нещодавно було видано продовження пригод дівчинки Лізи та чудернацької ляльки Цюці.П з типовою як для сіквела назвою «Ліза та Цюця.П зустрічаються».

 Хоча у цьому випадку, на мій погляд, варто проводити паралелі не стільки з кіно, скільки з комп’ютерними іграми. Так з кожним розділом книги герої ніби переходять на новий рівень, де на них чекають нові завдання. Зокрема, на першому етапі Цюця.П має врятувати родину квітів стокроток, для чого, долаючи спротив водомірок, наносити з озера води. Далі вона потрапляє до квартири Мережаної Єви, де має порозумітися з 12 собаками і переконати їх допомогти їй знайти Лізу. Натомість волею обставин Цюця опиняється у Євиного сусіда Андрійка Злодійка, і вже там їй доводиться перевиховувати кактусеня Моріса К’ю та виганяти з помешкання тарганів.

 З іншого боку, команда цюцепошукувачів у складі дівчинки Лізи, її друга Євгенка й іграшкової майстрині Бездоганної Ганни на шляху до своєї мети має, наприклад, то впіймати голуба, аби через нього відправити листа Цюці, то правильно розшифрувати малюнок, щоб з’ясувати, коли і де їм призначено зустріч.

  І ясна річ, усі ці події будуть зображені по-Денисенківськи дотепно і з великою долею позитивного хуліганства. Авторка то вигадає легенду про походження назви гладіолуса від імені закоханих Глада та Олус, то винайде для своїх героїв кумедні імена штибу Спритноніжко і Швидкобіжко для спортсменів-водомірок чи Всюдивлізко-Повсякчас для найголовнішого таргана, то як професійний правник запропонує укласти з батьками «Договір Правди», за порушення якого винна сторона пригощатиме іншу морозивом, піцою та іншими смаколиками.

 Та навіть якщо наприкінці книги Ліза врешті-решт знаходить омріяну іграшку на ім’я Цюця.П, це, знову ж таки, подібно до голлівудських фільмів, ще не означає, що з цими персонажами ми більше не зустрінемось. Авторка прозоро натякає, що Цюця.П повернеться.