Кабанчик Вілбор і його друзі :-)

Назва твору: "Павутиння Шарлотти@
Автор: Е. Б. Вайт
Видавець: "Махаон-Україна"
Рік: 2007
Перекладач: Олександр Мокровольський

Павутиння Шарлотти«Павутиння Шарлотти» — дивовижна дитяча книга про життя і пригоди неймовірного кабанчика Вілбора та його вірних друзів. Надзвичайно добра, здорова й справжня. Тут немає жахів, які можуть наснитися маленьким читачикам уночі — але є реальне життя, яке обов’язково викличе в них реальні почуття: радість, сміх, співчуття, жалість і навіть смуток — але добрий смуток, зі сподіванням на краще.

Герої книги наділені найкращими рисами — добротою, щирістю, відданістю, дехто — непосидючістю, а хтось — меланхолійністю. Є і пацюк Темплтон, у якого злі пацючі звички й прикрий характер — але і з ним зживаються решта героїв, і він стає в пригоді Вілбору.

Книга написана захоплююче й легко, без карколомних інтриг і несподіванок: вона тече, мов тиха сільська річка. Її атмосфера — радісна й затишна, і занурюватися в неї дуже-дуже приємно. Тут ніде й не пахне моралізаторством, але книга виховує, викликає бажання ставати кращим.
Попри блискучий переклад, видно недоліки роботи літредактора: результати тут названі наслідками, а племінниця — кузиною.

Проте, сюжет наскільки цікавий, а герої книжки такі прекрасні, що на такі дрібниці не дуже й зважаєш. До речі, художнє оформлення Арсена Джанік'яна відповідає настрою книги.

…Маленька дівчинка Ферн рятує від смерті найменше паця на скотарні, вибавляє його, цяцяється з ним, плекає — і відкриває йому двері до казкових пригод. Незабаром маленького кабанчика довелося продати, проте вона навідує свого пестуна і в його новій домівці. Хоча Вілбор страшенно за нею сумує, незабаром у нього з’являється ще один чудовий друг — павучиха Шарлотта. Вона — найкращий оповідач, чудовий письменник і найвідданіша подруга в світі. Разом вони переживають багато пригод, Шарлотта навіть рятує життя своєму другові. І він не залишається їй боржником — адже любить її усім своїм добрим серцем.