категорії: новина

"Чарівна скринька" Олі Кучми

теґи: виставка, галерея "Равлик"

 

Ми вже розповідали про цікавий проект «Леви Львова», який започаткував Юрій Гайда, керівник художнього салону і художньої галереї «Равлик». Але пан Юрій звик підкоряти нові вершини. Цього разу він вирішив підкорити серця левоманів і любителів шоколаду. Гурманам і поціновувачам мистецтва п.Юрій Гайда незабаром запропонує… шоколадні копії львівських левів. Тепер ласунам доведеться мучитися над дилемою – їсти чи не їсти цей смачний витвір. А тим часом…

 Останній день березня подарував львів’янам щедре сонячне проміння і «Чарівну скриньку» - так називається нова виставка художниці з Луцька Олі Кучми. Виставка відкрилася в художній галереї «Равлик», що знаходиться у Львові на проспекті Свободи, 20. Відкриття проходило у дружній, навіть родинній обстановці. Хоч мури давнього підземелля ще не встигло прогріти сонце, твори молодої художниці Олі Кучми зігрівали присутніх своїм теплом і щирістю.

Керівник художньої галереї «Равлик» Юрій Романович Гайда, відкриваючи виставку, представив авторку робіт. Він зазначив, що сам, як правило не характеризує твори з мистецької точки зору. Але Юрій Романович представив більше ніж відгук, навіть похвалу, відомого мистецтвознавця Олеся Ноги. «Він був на виставці. Прийшов сюди з сильним головним болем. І сказав, що на цій виставці настільки хороша енергетика, що голова перестала боліти. Це не є класичний мистецтвознавчий відгук, - сказав п.Юрій, - але я з великим задоволенням так охарактеризую цю виставку».

Олена Старикова, старший науковий співробітник Художнього музею в Луцьку, зазначила, що твори Олі Кучми є дуже щирими, зворушливими. «Художниця спонукає нас до діалогу. Вона звертається у своїх роботах до простих тем, які нам близькі і зрозумілі. Оля неначе гортає сторінки свого дитинства, своєї юності. Вона замріяна, вона закохана. Мріє про білу сукню, вельон.

Той напрямок мистецтва, який вона обрала, дуже їй імпонує. Оля родом з дитинства, і це не дивно, тому що визначальним у її житті є робота з дітьми. Впродовж багатьох років Оля Кучма викладає у Луцькій дитячій художній школі. Як ми бачимо, більшість робіт перегукуються з дитячими роботами: «Ранок у лозах», «Мій зайчик», «Щастя у хмарах» та інші роботи.

Це вже не перша персональна виставка Олі Кучми. Я вірю, що це її перші кроки в мистецтві. Думаю, що найкращі роботи ще попереду, бо вона багато працює, мріє. І дай Боже, щоб ці мрії збувалися», - побажала Олена Старикова своїй колезі і подрузі.

Молода художниця у своєму виступі подякувала керівнику галереї, львів’янам за гостинний прийом, мистецтвознавцям і гостям, які прийшли на виставку. Оля побажала львів’янам тепла, весни, щоб вони відвідували виставки і залучались до мистецтва, були ближчими до прекрасного.

Оля Кучма народилася в Луцьку. Закінчила Луцьку дитячу художню школу, Вище професійне училище і Волинський державний університет ім.Лесі Українки (інститут мистецтв). Незважаючи на юний вік, Оля неодноразово була учасницею пленерів та конкурсів, різноманітних виставок (у Луцьку, Києві, Львові, Одесі). Її персональні виставки вже проходили в Луцьку та Рівному. Художниця працює у техніці батика, олійного малярства. Її роботи є у приватних колекціях в Україні та за кордоном. Тепер і львів’яни мають нагоду помилуватися творами Олі Кучми.

Більшість робіт, які представлені на виставці, були створені протягом 2008 року. Твори молодої мисткині приваблюють радісним настроєм і свіжістю кольорів – «Білий кіт», «Голубка», «Щасливі риби». Самі назви робіт ніби нагадують нам про дитинство: «Бабина казка», «Дідух», «Дикі яблука». У творах Оля передає свій внутрішній стан, мрії і переживання, це яскраво показують роботи «Зустріч», «Весна», «Крилате щастя», «Мрії у хмарах». Виставка дійсно дає позитивний заряд, навіть цілоденна втома відступає. Чи справді виставка творів Олі Кучми у галереї «Равлик» має таку сильну позитивну енергетику? Задля цікавості хотілось би почути думки на цю тему відвідувачів виставки.

Напевно, у багатьох із нас у дитинстві була така чарівна скринька, в якій зберігалися найдорожчі спогади. Художниця Оля Кучма відкриває нам своїми роботами чарівний світ дитинства, де казка переплітається з життям.

 Олександра Чаус