Розпочався конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

Грані-Т     9 вересня о 12:00 в інформаційній  агенції «УКРІНФОРМ» відбулася  прес-конференція присвячена початку  щорічного регіонального конкурсу  «Найкращий відгук на сучасну  дитячу прозу», ініційоване видавництвом «Грані-Т». Організаторами конкурсу виступають два міністерства: Міністерство освіти і науки України та Міністерство культури та туризму України. Конкурс проходить за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

     Конкурс розрахований на учнів 4–5-х класів усіх загальноосвітніх закладів України. Для того, щоб стати його учасником, учень повинен написати відгук на прочитаний ним твір з сучасної української дитячої прози. Учні-переможці та вчителі, які їх готували у кожному регіоні отримають у подарунок комп’ютер. А школи, які проявлять себе найбільш активними – книги для поповнення шкільних бібліотек. 

    

     Валентина Бабилюлько (директор департаменту видавничої справи та преси Державного комітету телебачення  та радіомовлення  України): «Ми підтримуємо цей конкурс, оскільки вважаємо, що наші діти повинні читати сучасну дитячу прозу, якісну книгу. Книги видавництва «Грані-Т» гідно представляють нашу країну на Міжнародних книжкових виставках тому ми переконані, що дітям буде дуже цікаво та корисно. Зі свого боку Державний комітет телебачення та радіомовлення України  буде висвітлювати проходження конкурсу у всіх засобах масової інформації, щоб залучити якомога більше дітей для участі у конкурсі». 

   

     Тетяна  Шахнік (директор видавництва  «Грані-Т»): «Наш конкурс відрізняється від інших подібних конкурсів тим, що має на меті заохотити дітей до читання саме СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ літератури. Адже діти мають орієнтуватися не лише на цінності минулого, а й побачити себе самого та своїх ровесників у сучасній книжці. До того ж ми заохочуємо дітей не просто до прочитання, а до переосмислення прочитаного, адже відгук це не просто переказ, а висловлення своїх вражень від твору. Я вважаю, що комп’ютер – це гідний подарунок, який, на мою думку, заохочує дитину до читання».  

    

     Тетяна  Шамаріна (заступник  директора Національної бібліотеки для дітей): «Для того, щоб підтримати такий цікавий конкурс ми будемо окремо працювати з кожною бібліотекою, створювати книжкові виставки з книг, які беруть участь у конкурсі та допомагати дітям у написанні відгуку. Моя пропозиція до організаторів – видати окремим виданням відгуки-переможці, для того, щоб на наступний рік учасники мали на кого рівнятися. 

    

     Леся  Воронина (українська письменниця): «Конкурси такого плану дуже цікаві, адже з таких відгуків і народжується потяг до створення нових текстів, а в подальшому і творів. Таким чином ми виховуємо майбутніх журналістів та письменників».