категорії: музика новина

Друге молоко обіцяє бути смачнішим за перше

19 вересня у Києві відбудеться другий Moloko Music Festival

теґи: Esthetic Education, Esthetic Music, ГОГОЛЬFEST 2009, Молоко, Хусточка, фестиваль

MMF 2009

Концепт Moloko Music Festival суттєво відрізняється від інших українських фестивалів – камерних та опен-ейрів. Ідеєю, що лежить в центрі дійства, як і торік залишається популяризація актуальних світових музичних течій і презентація молодих, невідомих (поки що), але неординарних проектів. Так було рік тому, коли на одній сцені виступала інтернаціональна банда з Лондону «Adam Beattie And The Consultants», литовська співачка Аліна Орлова і «наш» Василь Васильців, так буде і тепер, коли до Києва з'їдуться бруклінський рокер Адам Ґрін (Adam Green), французький виконавець Адановскі (Adanowsky) та шведський електронний дует «Tikkle Me», а музиканти «Esthetic Education» виступлять з окремими сольними номерами.

MMF 2009Будемо відвертими, більшість імен гостей другого MMF невідомі «пересічному» слухачеві. Альбоми цих виконавців не продаються в Україні і про їхню творчість можна дізнатись хіба що з інтернету. Але ця порівняна «невідомість» в жодному разі не означає відсутність класу. MMF був і залишається фестивалем молодих: всі запрошені музиканти знаходяться, більшою чи меншою мірою, лише на початку свого творчого шляху.

Американець Адам Ґрін завітає до Києва з альбомом «Sixes and Sevens». Якщо раніше творчість Ґріна характеризували як панк-фолк, то тепер це є сумішшю стилів; іноді його порівнюють з іншим оригінальним американським інді-виконавцем Беком (Beck). У Адама – неповторний тембр голосу (на мою думку, присутня певна схожість з голосом Міка Джаґґера), який важко з кимсь переплутати. Ґріну 28 років, він веде типовий для уродженця Брукліну – центру богемного і музичного світу – спосіб життя.

MMF 2009Бабуся та дідусь маестро Адановскі родом з Одеси. Раніше він був бас-гітаристом в групі популярної французької співачки Адріен Паулі (Adrienne Pauly). Його перший сольний альбом називається «El Idolo». Платівка була записана французькою і перекладена еспанською мовою, позаяк музична діяльність Адановскі користується великим попитом в країнах Латинської Америки. Подейкують, що відразу після Moloko Music Festival музикант пакує валізи і від'їжджає на ПМЖ до Мексики :)

«Tikkle Me» – це дівчата Фріда (з важким для вимови прізвищем Herchenröther) та Керін Таберман. Вдягнуті в яскраві сарафани, дівчата співають пісеньки з дитячими віршиками в якості лірики. Наразі «Tikkle Me» закінчують роботу над своїм дебютним альбомом (більшу частину пісень вже можна скачати в інтернеті). Музичні оглядачі порівнюють дует з «першопрохідцями» електропоп стилю – гуртом «Сlient» та одіозною британською співачкою С'юзі Сью.

MMF 2009«PIANОБОЙ» – це сольний проект Дмитра Шурова. Більше про цей проект нічого не відомо: «в такому вигляді» Шуров з'являється на сцені вперше. Розробка трьох інших учасників «Esthetic Education» (Хусточка, Надольський, Галушко) під назвою «Piss&Laugh» (буквально: «пісяй і смійся») не вкрита такою густою пеленою таємничості, принаймні, композиції «Piss&Laugh» можна вільно прослухати в інтернеті. Проект є сумішшю музичних вподобань усіх трьох його учасників. Особисто для мене очевидним є вплив відомого ісландського пост-рок гурту «Sigur Ros»; музика «Piss&Laugh» насичена комп'ютерними ефектами з вкрапленням індійських традиційних інструментів і... голосом Каші Сальцової :) Хлопці зізнаються, що якось Каша зайшла до їхньої студії і вони попросили її «просто так», експромтом щось заспівати. Не виключено, що на сцені Moloko Music Festival разом з «Piss&Laugh» з'явиться і сама Каша.

MMF 2009Вже вдруге «Молоко» не обійдеться без колишніх учасників гурту «5'nizza». Якщо минулого року це був SunSay, то тепер це – Сергій Бабкін з акустичною програмою «Класика», яку він виконає напару з флейтистом Сергієм Савенко.

Ще один бісайд-проект – «О. Пулатова & Verba» – є результатом співпраці учасниці гурту «Fleur» Ольги Пулатової та молодої російської команди «Verba». Ну і, нарешті, «Anniebri» – молода співачка з Одеси, чия дебютна платівка була записана на студії «Esthetic Education» – порадує слухачів красивим ламаним вокалом а-ля Бйорк, внісши, таким чином, елемент ліричності у доволі швидку, експресивну пограму своїх колег.

Раджу всім вам не пропустити цей музичний заряд енергії під назвою Moloko Music Festival 2009. Покиньте справи і приходьте 19 вересня в Мистецький Арсенал. Буде весело!

За матеріалами www.molokofestival.com