Гогольfest більше не відбудеться

теґи: GOGOlfest, Київ, Фестивалі

ГогольfestМіжнародний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest більше не проводитиметься, про що повідомив його президент Влад Троїцький.

«У мене вже немає сил на власні гроші робити фестиваль, державі він не потрібен. Два роки я робив його за свої кошти, інші два – з допомогою Уткіна (голова IT-корпорації «Квазар-Мікро»). Більше я робити Гогольfest не буду, це нереально. Можливо цього року замість Гогольfestу відбудеться якась польська програма», – пояснив Влад.

За оцінкою Троїцького, на фестиваль потрібно 500 тис. доларів щороку. Жодного фінансування з боку держави за 4 роки проведення «Гогольфесту» не було. Зауважимо, що найбільші театральні фестивалі Європи, зокрема – Авіньйонський, на 40% фінансуються з муніципального та державного бюджетів.

Гогольfest був хвилею у розвитку українського театру і сучасного мистецтва. Минулого вересня він охопив не тільки столицю, а й Харків, Одесу, Львів та Севастополь. На фестиваль приїжджали такі культові постаті, як литовська співачка Аліна Орлова, британський тріп-хоп музикант Трікі та білоруський кабаре-бенд «Сєрєбряная свадьба».

Фестиваль Гогольfest було засновано Центром сучасного мистецтва «ДАХ» і Культурно-мистецьким комплексом «Мистецький арсенал» восени 2007 року з ініціативи Владислава Троїцького. Перші три роки він проводився у «Мистецькому арсеналі», а на четвертий (2010) був змушений передислокуватися на кіностудію ім. Довженка.

З використанням матеріалів Свідомо