Концерт-закриття ГогольFest - музика для мужика
Склад учасників на концерт-закриття ГогольFest попередньо дуже обнадіював. Шанс отримати такий лайн-ап випадає нечасто. В процесі концерту деякі кредити довіри були печально загублені, інші ж виявилися жирним муз-капіталовкладенням.
Спізнився на початок і пропустив виступ дніпрян сахАра сАхара. Після весняного виступу в 44 залишили дуже приємні спогади, так що спробую потрапити на їхній концерт наступного разу.
Далі на сцені опинилися Солома-гурт. Так-так, «опинилися» і слушне запитання: «Як вони там опинилися?» Було нудно. Вокал одноманітний, біти передбачувані, мелодії майже відсутні. Я розумію що гран-прі ювілейної Червоної рути і все таке, але це скоріше свідчить про низький рівень учасників самого фесту та компетенцію журі фестивалю. І що найсумніше – концерт-закриття потім затягнувся і дві останні групи грали для напівпорожнього залу, в той час як на унилих співах гурту Солома публіки було досить багато.
Негрузовики вже майже рік шукали можливості представити київській публіці програму «Не улыбаются». Як виявилося, не знайшлося жодного клубу, який би зміг прийняти в столиці команду, що записала одну з кращих вітчизняних платівок 2008-го. Гігантський плюс в карму за це організаторам ГогольFest. Основне запитання: «Як вся ця електроніка буде звучати наживо?» Негрузовики зняли з обговорення вже до кінця першої пісні. Концертні аранжування начинені таким потужним грувом, від якого неможливо ухилятися. Ну і Антон – це як мінімум «голос вопіющого в пустелі для хіпстерів». Мультимедійне шоу зі всіма цими відеорядами, анотаціями, музичними паузами було органічно вплетене в концерт, що буває дуже рідко. Ну а зв’язка «Радіо Nostalgie – (Мой друг) Риджбек» варта цілого концерту. Для аргументації неофітам ось один трек з дебютника:
SunSay був просто пустим. Треба бути достатньо самозакоханим та самовпевненим, щоб під час фестивального виступу (не сольного концерту) грати чотири поспіль нові композиції, і співати все це в очі публіки, яка чекає хітів з дебютного альбому. Я розумію, що матеріал першого альбому Андрій представляв весною 2008-го і в квітні цього року теж грав кілька пісень, але так як було побудовано сет-лист на закриття ГогольFest, робити просто не можна. До слова, нові пісні дуже розчарували – композиції дуже хитромудро зааранжовані, ще один музикант з волинкою, кларнетом і тими всіма сопілками та тилинками, але при нагромадженні велетенської різноманітної форми, всередині нових треків пустка і кращий з них міг би стати найгіршим на першій платівці Сана. І ще маленьке зауваження. Якщо після свого виступу Андрій стояв в залі і не відмовляв жодній фанатці, яка хотіла сфотографуватися, то чому було не піти трохи назустріч слухачам ще на
сцені?
Перед тим, як на сцену вийшли Мои Ракеты Вверх, публіка погнала доганяти останні потяги метро, а шкода. «Ракети» в своїй концертній іпостасі – це такий велетенський поклон всьому найкращому, що сталося з рок-музикою в 90-тих. Тут вам і цитата з Depeche Mode в фіналі Nightmaremars, і кавер Pixies, і ціле попурі з жирнючих уривків. До концерту особисто я чув лише кілька пісень гурту, але під час виступу вони так акумулювали увагу, що цьому важко опиратися. Весь цей гітарний рев, космічний нойз, подача вокаліста, періодичні зміни ритмів і, головне, щирість (музиканти грають до фінального свистка) вкупі зробили їх моїм особистим відкриттям ГогольFestу.
Ну і Дети Picasso, вже колись мене в буквальному розумінні приперли до стінки, коли далеко за північ відіграли на Wan2 Stage фестивалю Sziget. Грали переважно матеріал з альбомів «Этнические эксперименты» та «Turbo Mairik». На сцені, як і в записах, Дети Picasso демонструють те, що можна зробити з етно-музики та року при правильному до них підході (те, що за останні 5 років популяризації етно в Україні не зміг ніхто). Гаяне і компанія чітко розуміли, що публіка, залишаючись на них, вже пропустила весь громадський транспорт, давали добряче, всі удари в рамку воріт. Дуже шкода, що гурт не привіз з собою відео-інсталяції, зробленої з фільмів Параджанова, якою було оформлене шоу в рамках Sziget.
Про фест і все, що я про нього думаю, вже висловилася пані Гафійка ось тут, тому не буду помножувати сутності понад необхідну кількість.
Фото з ЖЖ-спільноти фестивалю
"SunSay був просто пустим" – тупо ржу!)
як я Вас розумію
справді, на рахунок SunSay це ти друже загнув. чудовий виступ!
який же чудовий виступ, коли гурт дозволяє собі грати близько десятка нових пісень в рамках фестивального виступу,
який же чудовий, коли публіка масово покидає зал під час виступу
який же чудовий, коли публіка шумить під час виступу, бо єдиною піснею, яка заставила всіх замовчати була кавер-композиція на пятніцу, ну і ще може трохи карма
який же чудовий, якщо серед нових пісень лише одну з натяжкою можна було назвати хітом ...
згоден, шо публіка чекала на хіти
так, мало місце деяке розчарування
однак не можу сказати, шо то було аж так зле
нові пісні порожні, а нагромадження аранжування ще й робило все це поганим тоном
ггг
"Негрузовики" рік тому й представили київській публіці "Не ульібаются"
в квітні 2008, ще до виходу альбому ... після того концертів в Києві в них не було...
ось до слова уривок з інтерв"ю Антона: "Киев, увы, не заинтересован в этой группе. Я говорю о концертных промоутерах, пусть публика не принимает это на свой счет. Вообще, в последнее время становится все сложнее организовать концерт в Киеве. Это грустно и печально, но выхода я из этого пока не вижу. " (квітень 2009)
Пивіт. Автор Андрій висловлює своє враження від концерту.
Яка склалась від обставин, атмосфери, врешті концерту підготовки з чим можна погодитись.
Нажаль атмосфера "ГОГОЛЬ фесту" мусила бажати кращого, це моя особичта думка, через ряд причин.
В першу чергу через непристосованість залів, до потужного звучання...
Мене не те що неприємно вразила смуром, попсою а навіть подекуди викликала відразу підбір виставок так званого сучасного образотворчого мистецтва. Тут був як на мене провал. За це ж відпвідали ж якісь люди куратори, хто підбирав такі роботи. Який формував 2 тижні атмосферу фесту.
Оця величезна річна робота організаторів, праця через це "ішла коту під..."
Вічного практично не було, я бачив інсталяції які зовсім не повязанні з мистецтвом, швидше побутом сантехніка...
Так, саме так...
І це не лише моя думка.
Поясню попсою на прикладі музики (як можу)дешеві пісні одноденки, в які вкладають бабки щоб пустити в ротацію на тб, та радіві, під які можна гицати, вони легко вивчаються та засвоюються масою, але потім від них нудить самуж масу і вони, як зявились швидко і штучн о так і зникають, швидко і без повернення, не буду називати прізвища викоаців ...
Нажаль для мене слались такі враження на фестивалі який є проривним в Україні...
Хоч такий провал, деградація відбувається в усьому світі. Про що кажуть мої друзі. Які цікавляться цим і їздять по світу.
Хоч це також і в історії повторюється і повторювалось.
І про це я буду говорити з Владом.
Повернемось до пирогів.
Що Це вкупі могло так вплинути на Андрія і будь-кого.
Але дозволю собі сказати що відразу видно що автор мало обізнаний з сучасній Українській етнічній музиці.
Нескромно і я цим займаюсь...
http://www.mlada.com.ua/media/
http://www.atmasfera.info/files/9.html
http://drymbadadzyga.com.ua/main.php?id=2
http://polikarp.com.ua/files/albums/barvinochok/6_Barvinochok.mp3
http://www.burdon.lviv.ua/music.html
автор коментаря продюсер чи учасник гурту Солома???
Дримбададзига? Полікарп? ну не смішіть
Погоджуюсь.
Що я смішний...:)
Я учасник групи PoliКарп і дуже критично ставлюся до нашої творчості:), нашого гурту...
Дійсно ще роботи майже з саменького нулика, всьо тра починати.
Але переконани що на концертах Млади не були, Атмасфери не слухали?
сміх то гарно:).
атмасферу слухав, на концертах був, з Младою не склалося,
Вас nt; бачив наживо ...
Ото ж бо ви навіть всього ще й не чули...
А маєте сміливість писати про свою виключно думку, що останій гурт з вашої статті, грає що в Україні і навіть наближеної нема...
Я до того, що звичайно смаки можуть бути різні щось може подобатись а щось ні.
Але заявляти що в Україні немає гуртів які роблять експеременти вдалі з етно музикою,
це на мою думку дуже з Вашого боку , смішно і непрофесійно...
пс. велик проблема писак в їх незнані, обмеженості та зашореності і не лише в Україні.
Намагаються свої враження, переживання навязати як істину.
Зазвичай з певних причин...
Насправді то не так...
Тому кажу що з вами не погоджуюсь :)
не обязательно знать много слов, чтобы знать много! (c) Padla Bear Outfit
Дети Picasso грають музику, яку в Україні ніхто не пробував грати. Покажіть мені український гурт, який так круто замісив етно з арт-роком і щоб кожна друга пісня мала грув
писав я виключно про етно-рок сегмент
прослухав Ваш трек за запропонованим лінком прямолінійна ритм-секція покладена на прямолінійну автентичну мелодику, цимбали як фон... мені це нецікаво
Я не нав"язую свою думку як істину, просто пишу про те, що мене зачіпає з певних причин
Перепрошую за свої емоції. Не хочу з Вами сперечатись.
Хотів лише з Вами не погодитись з риводу фрази: – що можна зробити з етно-музики та року при правильному до них підході (те, що за останні 5 років популяризації етно в Україні не зміг ніхто).
дне за одне пішло і налив на вас купу бруду...
Не заслужено.
Бо ви гарно пишете і так тримати далі.
Розвивайтесь.
Кожен має займатисьсвоїм
Те що наша музика не цікава то правда.
Але будемо виправлятись. Помаленьку.
З приводу цієї фрази також не погоджуюсь.
не обязательно знать много слов, чтобы знать много! (c) Padla Bear Outfit
Бо до мистецтва вона не канає...
Бо тра знати чути дивитись фільтрувати порівнювати...
Успіху