“Як вижити у в`язниці?” – практичний посібник з боротьби з державним тероризмом

Як вижити у в'язниці В мене часто питають: “Що ти читаєш?” Реакція ж на мою відповідь цього разу була не схожою на попередні, після слів “Як вижити у в`язниці” люди, з круглими, зацікавленими очима, дивувалися: “Нащо воно тобі..?”. Запитання за змістом абсолютно доречне. А от, власне відповідь на питання: “Навіщо такі книжки читати законослухняним людям в нашій країні?” – аргументує автор Андрій Кудін впродовж всього твору. На жаль, навіть на початку ХХI ст. ( хоча книжка про події 1997 року), в нашій країні за ґратами опиняються невинуваті люди, які стали жертвами беззаконності та різноманітних утисків і репресій.


Книжку “Як вижити у в`язниці?” можна назвати навіть “живою”, адже написана вона від час перебування автора у “місцях не надто віддалених”, тобто у самій в’язниці. Сюжет починається з вторгнення близько другої ночі до житла Кудіна “мусорів” або “гуманоїдів” (саме так автор йменує “служителів закону”) з ордером на обшук. Після нічної драми, для сім`ї Андрія, в квартирі повний гармидер, зникли цінні речі без протоколу вилучення (тобто вкрадені) і, під приводом з`ясування обставин (помилкового вторгнення), добровільна поїздка А.Кудіна до райвідділу, де його елементарно арештовують.

Як підсумок: оповідач п'ять місяців відсидів у київських СІЗО та КПУ (камерах попереднього ув`язнення) доки дочекався звільнення з-під арешту, після особистого втручання Генерального прокурора України М.Потебенька .

Окрім опису тюремного повсякдення, книжка змушує, навіть на волі, задуматися про такі життєві речі ,як дружба, відповідальність за свої дії, слова, про людську вдаваність та корисливість та інше.

Хотілося б навести декілька найбільш суттєвих, на мою думку, порад, що наводить оповідач у своєму творі :

1. Якщо до вас в домівку з невідомих причин стукають міліціонери з метою обшуку приміщення, то з 23:00 до 06:00, на підставі закону, на їхні вимоги можна не зважати, а тим часом (доки виламуватимуть двері) приготуватися до зустрічі;

2. За наявністю часу, максимально швидко заховайте цінні речі, документи, дорогоцінності, оскільки деякі міліціонери мають звичку “пастися” в квартирах під час обшуку та вилучати потрібні їм речі без протокольного засвідчення;

3. На допитах не вестися на провокації та спроби ментів завести розмову з вами про будь-що, без адвокатів тримайте язик за зубами;

4. Якщо вже ви опинилися за стіною в клітинку, будьте максимально зосередженим та сконцентрованим, думайте про приємні моменти, не занепадайте духом, покращуйте фізичну форму, суворо дотримуйтеся правил особистої гігієни... медитуйте, робіть все, що допомагає вам у виживанні в екстремальних ситуаціях, але не занепадайте духом і живіть надією і вірою в майбутнє!

П.С.: Не думайте про цю книжку, як про щось кримінальне, нецікаве пересічній законослухняній людині, не акцентуйте увагу на назві ( якщо вона стримує ваше бажання прочитати цю книжку), а просто купіть і прочитайте, в нашій державі ніхто не застрахований від депортації(саме так!) до місця позбавлення волі.