Кораліна: Пришита реальність

теґи: анімація, фентезі

Якби вам запропонували новий світ в обмін… на зміну погляду на цей новий світ, чи погодились би ви?

Дівчинці на ймення Кораліна, котра бореться зі своїми новими друзями за правильну вимову її імені та незадоволена труднощами, пов’язаними з переїздом на нове місце проживання, раптово запропонували з легкістю змінити її життя. Але з однією, «незначною» умовою: якщо вона погодиться пришити собі замість очей ґудзики, як у плюшевих ляльок. Взамін вона може отримати такі «блага», як копію (але вже з ґудзиками) батька, руками якого керує механічне піаніно та велетенський робо-богомол, котрий доглядає за садом лоскітливих квіток, клонованого, але мовчазного (на відміну від надокучливого оригіналу) друга, та підозріло турботливу «другу матусю». Насправді, їй пропонують трошечки більше – все, що вона забажає, але без права покидати будь-коли (навіть після смерті) територію своїх бажань. Десь ми про таких дівчат вже чули?

Але у гонорового дівчати вистачає розуму (та й друзі – балакучий кіт і такі ж, уже «кидануті», діти – радять) не «вестись» на рекламну оману. І дівчинці чудом своїх зусиль, а не бажань, вдається втекти від ґудзикоокої домагательки дитячої любові. Здавалося б, все скінчилось благополучно, але виявилось, що за час пребування дівчинки в «іншосвітті», зла «псевдомачуха» взяла в заручники її батьків…

Продовження дивіться самі, додам лише, що дівчинка не придумала нічого кращого, окрім як боротися з викрадачкою її ж методами – піти «ва-банк», та «киданути» на ґудзики…

Стрічка знята в кращих традиціях нині популярного, а свого часу новаторського мультфільму «Труп нареченої», але відмінна за естетикою (якщо не брати до уваги душі замордованих дітей). Попри персоніфіковану назву стрічки та присутність головної героїні майже в кожному кадрі, в мультфільмі практично відсутні «другосортні» персонажі. Гарно «прописані» характери, навіть рука, перевтілена в механічного павучка-шпигуна, зроблена виразним, хоча й епізодичним персонажем. Важко відірватись від документальних кадрів про створення мультфільму. Отже, це робота, котра викликає до себе інтерес не тільки спецефектами. Але виникає єдина пересторога – вам пропонують дивитися мультфільм в спеціальних «стерео»-окулярах. Вам пропонують його дивитись не зовсім своїми очима. Тож раджу запастись «зеленим трикутничком з круглим отвором», щоб бачити головне.