«Персі Джексон і Викрадач блискавок»: не розлучайтеся з дитинством
Режисер: Кріс Коламбус
Актори: Логан Лерман, Пірс Броснан, Ума Турман, Шон Бін
Студія: Fox 2000 Pictures
Прем'єра: 11.02.2010
Фільм-казка Кріса Коламбуса – сучасна історія богів Олімпу та їхніх земних нащадків. «Персі Джексон і Викрадач блискавок» – це прочитання грецьких міфів на новий лад. А зважаючи на те, що кіносага про Гаррі Поттера добігає кінця, природно, що потрібен новий казковий «бренд».
Сюжет простий, як квиток у кіно. З часів Гесіода нічого не змінилося. Боги так само сходять на землю «потусуватися», у них народжуються діти. І ці діти виховуються у спеціальній школі, якою керує мудрий і безсмертний кентавр Хірон (у блискучому виконанні Пірса Броснана), котрий у звичайному світі прикидається вчителем історії на інвалідному візку.
Головний герой, син повелителя морів Посейдона від смертної жінки (його ім’я – Персі – співзвучне грецькому Персею) дізнається про своє походження і, звинувачений у викраденні Зевсових громовиць, змушений відшукати викрадене, щоб зняти із себе звинувачення. Допомагають Персі в цьому темношкірий сатир-охоронець та вродлива й надзвичайно розумна донька богині мудрості Афіни (поклон від Герміони Грейнджер, аякже!).
До речі, про темношкірого сатира. Можна було б подивуватися політкоректності американського кіно, якби… пригадується, за легендою коханка царя Соломона цариця Савська, володарка ефіопських земель, була козлонога, тому не виключено, що сатири – її далекі чи й не дуже далекі родичі.
Отже, герою доведеться повторити подвиг свого міфічного тезки, подолати примарні чари лотофагів у самому серці Лас-Вегаса, відшукати вхід до Аїду (як виявляється, він знаходиться під всесвітньовідомим написом Hollywood на однойменних пагорбах) і піднятися на Олімп, вхід до якого знаходиться…
Втім, краще все-таки подивитися фільм. Так, сюжет має суттєві логічні провали, але їх помітить швидше дорослий критик, але не дитина. Незважаючи на героїв-підлітків, фільм подекуди зовсім не дитячий (вражає холодноока і прекраснолиця Ума Турман у ролі Медузи Горгони – зовсім не дитячий персонаж вийшов). Це кіно для тих, хто не хоче розлучатися з дитинством і з пригодами.
Гаррі Поттер?))
Дещо спільне є – спецшкола, герой з друзями... і знову ж таки, фільм теж за книгою знятий (ім'я автора забула, на жаль). Але зараз що б не зняли чи не написали казкового для дітей – будуть з ГП порівнювати. Сучасний архетип, що поробиш :)
Он на Дж. Ролінг нещодавно хтось до суду подав, за плагіат :)))))
Це по кадрах із фільму таке враження :)
Коламбус же режисирував перші 2 фільми поттеріани.
От і повторив – чи спародіював? :) – сам себе :)
Взагалі-то Персі намагався врятувати матір, а не блискавки шукав. Вони знайшлися цілком випадков...
Не хотілося занадто спойлерити :)
дуже гаррі-поттерівський, як на мене:) і саме через спільного режисера це видається ще смішнішим)) ну але загалом нічого так: вдалий підбір акторів, негусто (але дуже непогані)спецефекти, корисно нагадати собі грецьку міфологію.
"суттєві логічні провали" – це точно. класна ідея насправді, але, як на мене, майже не реалізована. чекала від фільму більшого.
Це кіно для тих, хто вже давно розлучився зі здоровим глуздом, і хоча б якими-небудь залишками хорошого смаку. Погано зкомпільована збірка всіх можливих найзасмальцьованіших голівудських (в найгіршому розумінні) штампів. Не дивіться цю стрічку в жодному разі, якщо матимете таку можливість. А якщо вже вирішили переглянути цей непотріб, то лише у веселій компанії, поступово накачуючись алкоголем.