Товаришу! Напиши рецензію! Зроби коктейль Молотова!

теґи: КНЛУ, літературна рецензія, рецензія, рецензії КНЛУ
Назва твору: рецензії КНЛУ
Автор: Іздрик, Коцарев, Роздобудько
Видавець: КНЛУ
Рік: 2010

Продовжує працювати мій спецкурс "Літературна критика".

Цього тижня студенти виконували дуже складну роботу – писали рецензію на текст сучасного українського автора або на переклад сучасного українського перекладача.

Всього рецензій має бути з десяток, але я поки що бачила лише парочку чи дві парочки. При тому, що завдання студенти отримали тиждень тому, я роблю висновок: це мовчання свідчить про складність такого роду роботи. Ну або про те, що народ забив болт.

Що було складно? Для багатьох студентів цей досвід виявився першим досвідом читання сучасної української літератури взагалі, тому я  особисто очікую пересічних "ляпів", які Оксана Стефанівна колись мило і майже по-доброму назвала "запитання марсіанина". Тут я з нею згодна і навіть готова на певний час перетворитися на марсіанина – тим паче, що від холоду шкіра і так уже відливає зеленим.

Складно, як я думаю, було і шукати інформацію про авторів – я поставила обов'язкову умову сказати пару слів про автора. Було б круто, якби було якесь головне-преголовне медіа про книжки та літературку. А так довелося студентам "гугглити" в діапазоні від гламурних інтерв'ю до серйозних бесід про (незнайому) літературу – це я до того, що не було звідки взяти концентрованої інформації.

Величезним недоліком є відсутність тяглості, тобто розуміння єдиного тривалого процесу розвитку української літератури – 11 клас обривається десь плюс-мінус на (страшно подумати) Ліні Костенко. Тобто пересічний філолог без пройденого університетського курсу "українська література" наврядчи "з'їсть" фішку якого-небудь сучасного тексту. Скажімо, я особисто живу в щомиттєвому очікуванні фрази типу "Андрухович? Так він же ж збоченець!"

Але мої студенти не такі – всі винятково розумні та ввічливі. До того ж, ми домовилися, що ніхто нікого ображати поганими словами не буде.

Менше з тим.

Поки що є аж (!) 6 (!) рецензій.

"Перейти темряву" Ірен Роздобудько

"Мій перший ніж" Олег Коцарев

"АМ / ТМ" Іздрик

"Мисливці за привидами" Андрій Кокотюха

"ТАКЕ" Іздрик

"Ельза" Олег Соловей

Решту додаватиму сьогодні протягом вечора.

Читайте та коментуйте! Ваша І.С.

(джерело картинки для привернення уваги: http://www.liveinternet.ru/tags/%EA%EE%EA%F2%E5%E9%EB%FC+%EC%EE%EB%EE%F2%EE%E2%E0/)