У фінал «Книги року Бі-Бі-Сі» пройшов Нямлик
Українська служба Бі-Бі-Сі оголосила короткий список книжок премії «Книга року Бі-Бі-Сі 2008». П'ятірку книжок-фіналістів було визначено у півфіналі конкурсу в п'ятницю, 5 грудня.
Прелік фіналістів (в алфавітному порядку за прізвищем автора):
Михайло Бриних «Шахмати для дибілів»
Леся Воронина «Нямлик і балакуча квіточка»
Люко Дашвар «Молоко з кров'ю»
Лариса Денисенко «Сарабанда банди Сари»
Марія Матіос «Москалиця»
З цієї п'ятірки книжок 19 грудня буде обрано Книгу року Бі-Бі-Сі-2008. Видавництва книжок, які потрапили до короткого списку, отримають спеціальні наліпки з написом«П'ятірка року Бі-Бі-Сі-2008».
Експертами «Книги року Бі-Бі-Сі» цього року були: актор Богдан Бенюк, співачка Марічка Бурмака, телеведучі Ольга Герасим'юк та Андрій Куликов.
Довгий список книжок-учасниць премії «Книга року Бі-Бі-Сі 2008» можна подивитись на сайті Української служб Бі-Бі-Сі
Рецензії на більшість книжок можна прочитати також на Сумно?Ком.
Зокрема, на «Шахмати для дибілів», «Молоко з кров'ю», «Сарабанду банди Сари», «Москалицю».
ну от, ще раз підтверджено, що всі наші (та й не наші) конкурси – мильна булька, більш нічого.
хм:) а аргументувати? ))
хіба потрібна аргументація? =)
скажімо так, не надто професійне журі, нмд. раз. друге – список фіналістів дуже передбачуваний. розпіарена страшенно Матіос і гола жєнстчіна на обкладинці...
ще один конкурс – ще один вид піару і без того добре розпіарених (майже всіх!) авторів і видавництв. хоча повторюю: дуже передбачувано. а вартості текстів ці конкурси ніц не показують, як на мене.
Згоден цілком з тобою)
І не здивуюсь,якщо з цієї п'ятірки,переможуть Шахмати чи Москалиця,дві найрозпіареніші книги))
еге ж. і повторення історії: Бриниху не попало на Коронації слова, то має попасти зараз. а Москалиці давати – навіть моветон! :)
так що давай пиши статтю про конкурс,А?;)
бе? :)
я статті писати не вмію, тільки патякати й реци часом пописувати :(
оці відмовки не підуть,давай не лінуйся,я знаю,що вмієш:))
Це ти зі списку фіналістів такий висновок зробила? Ну так, набір симптоматичний. Але що, крім Кіяновської, там ще б могло бути вартого? От я правда нічого згадати не можу більше.
А ти не хоч у співавторстві статтю про книжкові конкурси написати? Бо я от давно задумала, і ніяк сама не до тойво О:).
не тільки :) ще з кількох попередніх конкурсів (у т.ч. і Львівського форуму, і нобелівки), а ще цілі дві статті п. Самохіна про це ось діло.
а список – до сміху передбачуваний, я знала, що Кіяновська не увійде, і це й добре. вартість її книжки не в якійсь наклейці "ббс". а список таки був галімий (але то вже вина видавництв, еге ж?) ;)
ги, у співавторстві було б чудово, якби я хоч трохи розібралася зі своїми боргами :( отак ці конкурси вдарити по лобі з усіх фронтів))))
я мала на увазі, щодо цього конкурса. хоча коли я побачила склад журі – я теж взрогнула. а так – прав Євген Повєткін, і що мене найбільше вкурвлює – я не могу пригадати ще книжок, інших вартісних (із прози). чи то їх нема, чи то все в голові забите тим, що піарять і просувають.
а статтю треба написати! у всіх борги, от всєх жена ушла! розбирайся зі своїми, я зі своїми, а головне – думай, які можуть бути разпропозиції. бо вдарити по лобі – дурне діло нехитре;)
Вибір цьогорічної п"ятірки мене просто вразив і шокував (оце дізнався із статті, бо не мав змоги дослухати в п"ятницю передачу до кінця). Навіть не знаю, що на все це сказати...
Мені здається, що є книжки, які можуть бути, а можуть і не бути. Ну от не написав ту чи іншу книжку автор, чи видавництво відмовило, не з"явилося – і нічого страшного в світі та в українській літературі зокрема не трапилося. Так от, чогось так вважається мені, що принаймні три з п"яти цих книжок власне і є такими.
Висування книжок на конкурс не читачами, а видавцями вкупі з експертами-непрофесіоналами – те, що загалом забезпечило небезпечний дисбаланс на користь точки зору видавця. А видавець, в свою чергу, все ще продовжує вважати, що читач (я) беру книжку в руки виключно заради розваги, і що мені найбільш підходящі книжки – що над ними можна й не думати. Але в результаті виходить, що я не бачу себе в тій літературі, герой укрсучліту часто занадто спрощений і, сказати б, комерціалізований, щоб асоціювати себе з ним. Тому цілком спокійно живу, не читавши книжок із п"ятірки Бі-Бі-Сі:)
Цього Нямлика не читала, але попередній був дуже симпатичний. Якщо книга для дітей потрапляє в фінал – отже, це про щось таки свідчить)
це дууже добре, що він симпатичний. бо зовні ті всі книжки гарні, але якось їх підозріло багато.
багато це ти про дитячу літературу? це ж добре, за це і боролися, хіба ні? ;) щоправда і там (в тих же книгах видавництва "грані Т") є доля халтури. відомі дяді і тьоті пишуть щось сіреньке, думаючи, що дітлахи проковтнуть і так... не вийде!
соррі, якось я криво написала)) я мала на увазі кількість свіжонаписаних грані-т-вських книжок. а оскільки не маю мотивації і часу їх перечитувати, то крім твоїх слів, нема чим свою упередженість перебити.
а щоб батькам не доводилось купувати те, що діти не захочуть ковтати (або ще гірше – ковтнуть і вдавляться)- звитяжна Марися, сподіваюсь, на сумні їм чесно розкаже: що варте уваги, а що написано для кількості;)
я власне так і зрозуміла, що ти про цю серію Граней. З тих, що ми читали там були ДУЖЕ симпатичні книги, просто симпатичні і просто ніякі.
А про звитяжну – це аванс. Але скоро буде...) чекайте на сторінках Сумно правду про дитячі книжки)
УРАААААААААААААААААА : -)
Радію і вболіваю за "Нямликів"! Дуже сподобалося! Не читав усіх книжок з лонг-листа, але Вороніна, Бриних і Денисенко – дійсно вартісні (НМСД).