категорії: візуалка новина

Китайський живопис захоплює Україну

теґи: «PLAY INK INK PLAY», Гуан Лян, Дінів Ліжень, Живопис, Ліїн Фенмянь, Микола Журавель, Не Ганьінь, «Пасіка», Хань Юй, Чен Шифа, Чжан Гуймінь, Чжоу Цзінсинь, Чжу Чженьген, Шень Ху, виставка, китайський живопис, пекінська опера

Китайський живописЗ 7-го листопада вперше в Україні демонструється легендарна колекція Національного художнього музею Шанхая ім. Лю Хайсу.

У Києві, Львові і Дніпропетровську колекцію представляє арт-проект «PLAY INK INK PLAY. Пекінська опера в сучасному китайському живописі». Цей проект є частиною культурного обміну між Україною і Китаєм. Він присвячений шістдесятиріччю Народного Китаю і двадцятиріччю Незалежності України.

Проект реалізуютьгалерея сучасного мистецтва «А-ХАУС» (Київ, Україна) і Національний художній Музей ім. Лю Хайсу (Шанхай, Китай).

З боку України в червні 2010 року в Національному музеї ім. Лю Хайсу країну представлятиме всесвітньо відомий проект Миколи Журавля «Пасіка».

Експозиція, яку привезли до України, – незвичайно популярна. Вона подорожує по всьому світі вже більше 20-ти років. Це відомі китайські живописці і молоді автори: Гуан Лян, Ліїн Фенмянь, Чен Шифа, Дінів Ліжень, Чжу Чженьген, Хань Юй, Чжоу Цзінсинь, Шень Ху, Чжан Гуймінь, Не Ганьінь, всього – 81 картина.

Слово «play» в назві проекту має два значення: його можна розуміти не тільки  як «грати», але і  як «китайська традиційна опера» або «театр». Пекінська опера  — одна з форм традиційного китайського театру, поєднує в собі музику, вокальне виконання, пантоміму, танець і акробатику. Основи національної майстерності базуються на «чотирьох уміннях» і «чотирьох прийомах».

  «Чотири уміння»:Китайський живопис
1.   Спів.
2.   Декламація.
3.   Перевтілення.
4.   Жестикуляція.

 «Чотири прийоми»:
1.   Гра руками.
2.   Гра очима.
3.   Гра тулубом.
4.   Кроки.

Художники визначили завзяті, привабливі, експресивні фігури традиційної Китайської Опери як сюжет для роботи. І вирішили це в різних художніх стилях.

Дух живопису тушшю в темі і змісті мотивів Китайської Опери є символом модернізації Китаю. Ідеї художників, роботи яких демонструються на цій виставці, – візуальні докази чарівливості класичної каліграфії в завершенні процесу творчої еволюції двадцятого століття.

Китайський живописНаціональний художній музей носить ім'я пана Лю Хайсу, який був піонером і лідером руху «Нове мистецтво» на початку двадцятого століття в Китаї. Велика частина колекції галереї була пожертвувана музею паном Лю Хайсу і включає роботи відомих сучасних майстрів Китаю, написані в техніці масляного живопису, а також гохуаі каліграфії. І є гідним прикладом меценатства і любові до своєї країни.

Сучасне мистецтво Китаю – одне з найбільш дорогих на аукціонах світу. Шість років тримає пальму першості на світовому арт-ринку. І впевнено випереджає за цінами титанів сучасного мистецтва. Так, на аукціоні Christie’s в Гонконзі в 2007-му році серія абстрактних робіт Цай Гоцяна була продана за рекордну суму в 9,5 мільйонів доларів.

 Географія проекту в Україні:

Галерея сучасного мистецтва «А-ХАУС». Україна, 01034 Київ, вул. Стрілецька, 7\6

Київська міська галерея мистецтв «ЛАВРА». Україна, 01015 Київ, вул. Мазепи, 17
7-25 листопада 2009

Львівський палац мистецтв. Україна, 79000 Львів, вул. Коперника, 17.
5 грудня 2009 – 5 січня 2010

Дніпропетровський історичний музей. Україна, 49027 Дніпропетровськ, вул. Карла Маркса, 18.
14 січня – 11 лютого 2010