категорії: музика репортаж

«Крихітка» у Києві відіграла пост-апокаліптичний концерт

теґи: Crystal Hall, Київ, Концерти, Крихітка

КРИХІТКА у Києві21 жовтня американський проповідник Гарольд Кемпінг учергове віщував кінець світу. Як свідома громадянка планети, Каша Сальцова попереджала про подію своїх прихильників, гостинно запрошуючи відмітити її до київського клубу Crystal Hall. Апокаліпсису так і не трапилось, але святкування пройшло на славу: гурт «Крихітка» відіграв для спраглої столичної публіки фантастичний 1,5-годинний сет.

Розпочинати концерти вчасно – однозначно не є у традиціях київських закладів. Тож ті відвідувачі, що прийшли до анонсованого початку, мали змогу ще як мінімум півгодини насолоджуватись різними композиціями у стилі тріп-хоп. Одначе, музика Portishead, Goldfrapp та інших виконавців, що звучали, налаштовувала на правильну хвилю – згадувалися тріп-хопні експерименти самої «Крихітки», тож очікування осаду не залишило.

КРИХІТКА у КиєвіПочався концерт однією з улюблених пісень Каші – «В епіцентрі». З невідомих причин сцена спеціально майже не освітлювалась, тож музикантів потрібно було видивлятись у світлі вигадливих відеопроекцій та відблисках диско-кулі. Натомість, натовп слухачів було видно у деталях – завдяки масивним прожекторам, направленим у зал. Попри все, чітко побачити виконавців таки вдалося: справа на сцені «ковбасився» басист Стас Галан, у центрі – ударник Сашко Зленко, зліва – гітарист Микола Матковський та п’ятий учасник гурту, лаконічний та елегантний MacBook,  а попереду із двома синтезаторами напохваті стояла красуня Саша Кольцова, вбрана у чарівну коралову сукню.

Виконавши пісню «Пульт», співачка розділила зі слухачами свою тугу за колективом Esthetic Education, а наступною зіграли кавер на їхню композицію «Love», який публіка зустріла дуже тепло.

Так само тепло, навіть гаряче, слухачі зустріли і дві нові пісні, які вже звучали на літніх фестивалях, але досі жодного разу у Києві. Одна з них поки що залишається безіменною; іншу – «Хлопчик для серцебиття» – Каша запрошувала підспівувати, адже, за творчим задумом артистів, приспів мав би виконувати хор дівчат. Задум залишився не до кінця зрозумілим, адже допомоги одного лиш бек-вокалу у записі, здавалось, було цілком достатньо. Що ж, чекатимемо на студійну версію «Хлопчика».

КРИХІТКА у КиєвіВарто відзначити, що Каша продовжує розвиватись як піаністка, хоча зі сцени вкотре оголосила про відкриту вакансію клавішника в гурті. Одначе, успішно впоралась із усіма фортепіанними партіями протягом концерту. А таких було чимало: впродовж вечора музиканти виконали усю програму з альбому «Рецепт», а також пісню «Монета».

Не обійшлося й без «привітів» із платівки «На першому місці» гурту «Крихітка Цахес». Потужну хвилю захоплення здійняли пісні «Деталь», «Вменеємен» і «На першому місці», а за останню гості заходу отримали колективний «залік» від Каші.

Музиканти перебували у чудовому гуморі, Каша радо спілкувалась із публікою, кілька разів сказала, що вони дуже скучили. А як скучили глядачі! Природно, що без «бісу» «Крихітку» просто не відпустили б. І так само природно, що артисти повернулися на сцену, зізнаючись, що вдавати, що не вийдеш «на біс» – дуже складно. Яскравим фінальним акордом концерту стали композиції «Пароль», «Восени» та «Щось на зразок».

Фото – Христина Гладка, fadiez