категорії: музика репортаж

Muse у Києві відіграли епічний концерт (частина ІІІ)

теґи: Muse, Київ, Палац Спорту, Концерти

 

Muse у Києві (невідомий автор)Гітара, яку Метью Белламі підкинув високо в повітря під час фінального джему після «Stockholm Syndrome», приземлилась, стихали останні зіграні акорди, сцена спорожніла. Однак нікому з глядачів навіть не спадало на думку, що це – справді кінець. Всі з нетерпінням чекали на повернення музикантів. Ті, однак, змусили зал понервувати, адже попри несамовиті оплески, від яких німіли долоні, крики, від яких, імовірно, багато хто залишився без голосу, та тупотіння, від якого, здавалось, Палац спорту провалиться в самісіньке пекло, доволі довго не виходили. І нарешті, вочевидь, вдосталь надивившись на цей колективний психоз, на сцену, зблиснувши своїми сріблястими брюками, повернувся ударник Домінік Ховард, а за ним – і гітаристи Кріс Уолстенхолм і Метью Белламі.

Muse у Києві (невідомий автор)Британці подякували Києву і почали готувати зал до наступної пісні. Кріс і Метью, який цього разу був вже з акустичною гітарою, сіли на край платформи, де розміщувалась барабанна установка, а Домінік закликав усіх підсвітити екрани своїх мобільних телефонів і хитати ними в повітрі – «фішка», знайома ще з часів туру на підтримку попереднього альбому гурту «Black Holes and Revelations». На слухачів чекала балада «Soldier’s Poem». Зі сцени лилася ніжна й прониклива музика, а в залі мерехтіли тисячі вогників – просто казкове видовище. Але розслаблятись був не час. Наступною грали космічну «Take a Bow», супроводжувану таким само космічним лазерним шоу.

Далі була пісня, що знову повертала слухачів до часів «Походження симетрії» – «Plug In Baby», під час виконання якої в залі розлетілись величезні білі кулі – «очі». Фан-зони захоплено підкидали їх, трибуни спостерігали цю картину із захватом та заздрістю. Коли остання куля луснула, залунав мотив з фільму «Одного разу на Дикому заході», або, як у своїх сет-лістах прописують самі Muse, «Man With a Harmonica Intro». На десерт музиканти приготували епічну композицію «Knights of Cydonia». Метт, який, було, на хвилинку залишив сцену, повернувся… у вишиванці! По вишиванці, до речі, отримав того вечора кожний учасник гурту – такий подарунок вирішили зробити улюбленцям українські фани.

Muse у Києві (невідомий автор)Глядачі співали й танцювали разом з артистами з останніх сил – настільки динамічними були останні майже дві години, – але з не меншим запалом, аніж на початку концерту. На останніх акордах у залі замайоріли плакати з написом «It was epic!» – це був один із запланованих прихильниками флешмобів, але напис стовідсотково відповідав почутому і побаченому.

Зазвичай доволі небагатослівні, Muse залюбки спілкувалися з київською публікою протягом концерту. Метт, щоправда, обмежувався словами «SpAsibo, KiEv!», на відміну від Дома, який, зокрема, прокоментував флешмоб із дисками під «Starlight», сказавши, що прикро, що вони не можуть зараз всі ці диски підписати, і по закінченні, звичайно, сказав «You guys rock!». А мовчазний Кріс пізніше відзвітував у своєму твіттері, що концерт у Києві був чудовий.

Muse у Києві відіграли епічний концерт (частина ІІ) >>>

Muse у Києві відіграли епічний концерт (частина І) >>>