категорії: музика репортаж

Ісландці Hjaltalin привезли на Sziget музику північного сонця

теґи: Hjaltalin, Sziget-2010, Sziget, Будапешт, Фестивалі

HjaltalinПоки головну сцену займали класики металу Iron Maiden, на джазовій слухали земляків сумнозвісного вулкану, ісландців Hjaltalin. «Вибір фестивалю» - було написано у програмці, тож очікування були неабиякі. Фестивальники почали збиратись під сценою за півгодини до початку виступу джазистів з льодяного острова.

«Я ніколи не чув цього гурту, але Ісландія мені ледь не зірвала весілля своїм вулканом цього року», – каже хлопець з Нідерландів. Багато хто згадував перед початком саме Ейяфладлайокудль.

З перших нот Hjaltalin заворожили глядачів своєю музикою. Більшість впала в єдиний транс, який підтримувався новими і новими піснями. Поєднання жіночого і чоловічого вокалу приносило додаткові еротичні відчуття. Дівчата мліли від майже «стінгівського» вокалу, а хлопцям не давав спокою ніжний голос солістки.

З кожною новою композицією концерт все більше нагадував виверження того самого вулкану і виривав представників європейських країн зі звичного ритму життя.

Якось швидко люди почали розходитись від джазової сцени по завершенні виступу Hjaltalin. Мабуть, поспішали знайти кілька альбомів музики сонця від ісландських чарівників.