категорії: музика репортаж

Софі Елліс-Бекстор зібрала повний «Арсенал» підборів

теґи: Cosmopolitan Heels, Gorchitza Live Project, Sister Siren, Sophie Ellis-Bextor, Київ, Крихітка, Мистецький Арсенал, Софі Елліс-Бекстор, Фестивалі

 Cosmopolitan HeelsВеличні стіни колишнього гарматного двору, а нині – музейного комплексу «Мистецький Арсенал» було не впізнати. Враз вони набули яскраво рожевого забарвлення, а подекуди – розквітали плаваючими написами «Cosmopolitan»; навряд чи коли-небудь з часів відкриття для широкого загалу у 2007-му році підлогою «Арсеналу» тупцювало стільки витончених ніжок на ще витонченіших підборах. Проте все це було невід’ємною частиною фестивалю «Cosmopolitan Heels», що відбувся в «Мистецькому Арсеналі» ввечері 24-го жовтня.

Початок, як годиться, затягли, щоправда – всього на 20 хвилин. Розважали себе по-різному: хто – інертно втупившись у сцену, хто – попиваючи з пластикових склянок гламурні коктейлі, а хто – вивчаючи інсталяції, які у кількості чотирьох штук знаходились у скромній арт-зоні, розміщеній прямо біля виходу з приміщення.

Відкривали фестиваль запальні дівчата з гурту Sister Siren. Їм було доручено місію первинного «розігріву» дещо змерзлої (а місцями – «відмороженої») публіки. Виконали 6 пісень, серед яких  - кавер-версію «грінгреївського» «Емігранта» – «Homeless Souls» та свою «фірмову» – «Siren Song». Протягом виступу намагалися «пофліртувати» зі слухачами, запрошуючи їх поспівати разом, однак спровокувати вдалося лише нечисленну чоловічу частину аудиторії. Втім, дівчата самі запалилися так, що у ході виконання останньої пісні солістка скинула зі сцени мікрофонну стійку.

Наступним на сцену вийшов гурт «Крихітка». Одразу привернула увагу сором’язлива дівчина з переконливим 5-струнним басом у тендітних руках. Схоже, що для Валі – а саме так звати басистку – виступ на «Cosmopolitan Heels» був першим публічним у складі «Крихітки», проте вона трималася впевнено і доволі невимушено. Почали, традиційно, з «АллоАле», слідом за якою прозвучали «На Першому Місці», «Монета», під час якої вокалістка Каша Сальцова спритно зіграла однією рукою досить-таки жваву фортепіанну партію, примудряючись другою рукою так само міцно тримати мікрофон, «Рецепт», де Каша не знехтувала можливістю побавитися з мікшером, а також улюблені «Вменеємен» та «Щось на зразок». Прикметно, що «Крихітка» був єдиним українським гуртом, що виконував пісні українською мовою, на відміну від інших двох, які співали англійською.

На виступ наступних виконавців – Gorchitza Live Project – довелося довгенько почекати. Паузу зайняла головний редактор журналу «Cosmopolitan» в Україні Анна Земскова, виголосивши пафосну промову-привітання на адресу видання (а саме на честь 10-річчя журналу і влаштовувалася ця грандіозна «вечірка») і висловивши сподівання, що фестиваль «Cosmopolitan Heels» стане традиційним і щорічним, після чого до неї приєдналася ведуча вечора Кароліна Ашіон і вже вдвох дами оголосили список «дівчат-cosmo». Ними, за версією cosmo-експертів, стали модель Даша Астаф’єва, тенісистка Катерина Бондаренко і переможниця проекту «Україна має талант» Ксенія Симонова.

Перформанс Gorchitza був помітно тривалішим за виступи команд-попередників; серед виконаних композицій були, зокрема, «One New Message» та «Call It a Dream». Солістка гурту Аллоіз розповіла, що протягом дня 273 людини подзвонили їй із проханням дістати квитки на фестиваль, з чого вона зробила висновок, що «Cosmopolitan Heels» – найяскравіша подія місяця. Ще кілька разів розсипавшись у привітаннях та побажаннях глянцю, музиканти залишили сцену.

Cosmopolitan HeelsПеред тим, як запросити на неї хедлайнера – британську поп-співачку Софі Елліс-Бекстор (Sophie Ellis-Bextor) – ведучі вирішили занурити гостей фестивалю у світ візуального мистецтва і звернути-таки їхню увагу на інсталяції, що самотньо стояли у віддаленій від сцени арт-зоні. Арт-об’єктів було чотири, усі вони так чи інакше обігрували тематику взуття і девіз фестивалю – «Бути завжди на висоті!».

Очікувала на Софі, затамувавши подих (ще б пак, попід сценою було дуже накурено), фан-зона, у vip-зоні тим часом вальяжно прогулювалися зірки українського шоу-бізу, яких час від часу ловили журналісти-телевізійники зі страшними камерами і ще страшнішими запитаннями напоготові. Ось так зненацька заскочили клавішника гурту Esthetic Education Дмитра Шурова, підступно запитавши, що він думає про «Cosmopolitan». Утім, за відповіддю в кишеню він не поліз: «Я цей журнал не доганяю. Але моя дівчина його любить. А я люблю свою дівчину. Значить, це комусь потрібно.»

І от, нарешті, на сцену вийшла, пританцьовуючи, витончена британка у маленькій чорній сукні. Почала із розповіді, що з нею зробити, якщо вона не вміє танцювати – лунала пісня «If I Can’t Dance». Щоправда, з перших хвилин склалося враження, що виступ Елліс-Бекстор був найгірш визвучаним за весь вечір. Проте Софі не засмучувалась і один за одним виконувала старі й нові хіти, серед яких – «Take Me Home», «Catch You», «Murder On a Dancefloor», «Get Over You», «Heartbreak (Make Me a Dancer)». Як чемна гостя столиці вона не могла не похвалити місто та його мешканців, а також похвалилась, що півдня провела у печерах Лаври. А чемні фестивальниці не могли вдячно не підтанцьовувати, підспівувати та підзвучувати паузи між піснями бурхливими оплесками.

Фестиваль тривав близько чотирьох годин. Єдина дрібниця, яка могла дещо зіпсувати загальном позитивні враження – це планомірне закриття київського метрополітену о 00:00 ночі (розпочалось дійство по 20-й). Проте навряд чи це було проблемою для відвідувачів заходу.

Фото Софі Елліс-Бекстор надане організаторами