Бельгійські асоціації
Бельгія – це не лише країна, а й світогляд, і спосіб життя. Бельгійці здебільшого – розкуті космополіти, справжні фріки, така собі противага педантичним німцям чи скандинавам. Пересічний бельгієць понад усе цінує свободу особистості, йому подобається вирізнятись, бути не таким як усі. Не таким пихатим як британці, не таким гламурним як французи. У ставленні до релігії бельгійці іронічні, у ставленні до сімейних стосунків – максимально ліберальні. Достатньо згадати, що Бельгія – друга після Нідерландів країна, в якій почали реєструвати одностатеві шлюби, а пісуари тут кріпляться безпосередньо до стін собору (собор св. Катерини в Брюсселі), відтак кожен бажаючий має змогу (і, що важливо, право) помочитися на храм.
Бельгійці, звичайно, заможніші за українців. Ціни на певні категорії товарів та послуг (нічліг, одежа, окремі продукти харчування, обіди та пиво у кнайпах) майже ті самі, що й у Львові чи Києві, от тільки середня заробітна платня – вдесятеро вища за українську. Порівняно дорогим є транспорт, особливо залізничний, однак, враховуючи сервіс і якість послуг, ціну можна вважати виправданою (чого не скажеш про Україну).
Не можна не згадати про пиво – один із символів країни. Пиво тут люблять настільки, що на кожному хуторі є пивоварня зі своїм, неповторним і древнім, рецептом приготування популярного хмільного напою. Часто можна зустріти написи на вікнах кнайп «100 сортів пива» (і це рідко буває неправдою), а в супермаркеті очі розбігаються від різноманіття :). Бельгійське пиво мало нагадує українське: густе і хмільне, воно, тим не менш, п'ється легко та чудово смакує. Бельгійська пивна культура передбачає ретельне слідкування за дотриманням рецептури і головною метою ставить оригінальний смак і натуральність сировини, тоді як українська «спеціалізується» на градусності й високому вмісті консервантів.
Столиця Бельгії Брюссель у мене найбільше з європейських міст асоціюється з Києвом. Еклектика – перше, що впадає в очі. «Brussels is ugly, and we love it», – говорять місцеві, натякаючи на Брюгге, бельгійський аналог Львова, з казковими будиночками та кнайпочками у безмежній кількості. Впевнений, багато хто у Львові вважає Київ потворним (і небезпідставно), а я вважаю, що атмосфера міста складається не лише з будиночків та кнайпочок, тому жити в Києві та Брюсселі веселіше, ніж у Львові та Брюгге. Двоє останніх найкраще підходять для алко- та секстуризму (перепрошую, романтичної подорожі), а для життя – не надто. Звертаючись до термінології популярного британського фільму, Bruges is a shithole :)
Втім, на цьому паралелі між Брюсселем та Києвом не закінчуються. «Під боком» у Брюсселя є Париж, великий і пафосний (брюссельське метро достоту подібне на паризьке, а ще тут є свій Нотр-Дам), у Києва є велика і пафосна Москва. В Брюсселі говорять французькою, але такою, що викликає посмішку у французів. Мабуть, це те саме, що російська у Києві. Втім, окрім французької є ще фламандська, де-юре офіційна, яку всі знають, але якою, як і в Києві українською, соромляться говорити. До всього, купа приїжджих зі своїми суржиками та діалектами, а поліція в Брюсселі, так само як наша, не володіє англійською :)
Я не шукав асоціацій навмисно, вони прийшли самі собою. Звичайно, відмінностей набагато більше. У Києві немає такої кількості магазинів, київські кнайпи примітивні, музеї – вбогі, та й до моря з Брюсселя – трохи більше години на інтерсіті. Хоча – хто знає – можливо і в Україні одного дня їздитимуть інтерсіті без сердючок і плацкартних вагонів.
Читала і порівнювала власні відчуття.В Брюселлі не була, але була у Брюгге,Генті та Антверпені. Чудові казкові міста :) Бельгія, в порівнянні з Нідерландами, ближча до України.Якась душевніша.Зачепила фраза про наші вбогі музеї,так це є,але вартість відповідно нижча,а колекції дуже достойні...Ви коли останній раз були в якомусь музеї у Києві?
вітання від мандріниці )
про київські музеї знаю більше ніж ви можете собі уявити. до чого це запитання? наші музеї животіють і виживають, змушені за гроші відкривати посередніх художників щоб якось звести кінці з кінцями, співробітники сидять на мізерних зарплатах. галереї майже всі збиткові, художники в них (особливо молоді), як раби, віддають роботи задарма. це те що я знаю.
Брюгге, бельгійський аналог Львова
що курив автор?
як можна порівнювати маленьке ледь не суто туристичне місто(з каналами) зі Львовом?
Брюссель – як Київ?
ну, хіба що в розумінні, що то теж столиця і кожен понаєхавший хоче написати вася був тут або попісяти на якусь стіну
бельгійці....розкуті космополіти, справжні фріки
гагага. цікаво де ви їх знайшли. цих продавців трави)))))))))))))))
без образ. я просто зовсім не бачила того, що ви
автор не курить. порівняння зі Львовом не буквальні, а асоціативні. вчіться читати між рядків. і до чого тут канали? обидва міста живуть за рахунок туристів, от і все.
Брюгге місто яке живе з туристів
Львів же живе своїм життям час від часу позичаючи декорації спраглим до європи українцям на схід від Львова
різниця є?
канали до того, що місто без води і місто з водою – це дві великі різниці...
як тоді бути з "Лівим берегом"?
тіки їздитимуть вони з києва до балтійського моря :))))))))
я не проти)
якось так відразу у Бельгію захотілося... :)
Пепрший абзац викликав огиду і дуже сильно відштовхнув від бажання побачити Бельгію. Таких Європейських цінностей я не хочу.
suum cuique
...а чому не написати – кожному своє!?
"Все говорят – фильм для дураков, а мне понравилось")))
Стаття сподобалась. Тут справді варто звернути увагу на атмосферність і асоціації автора, а не на конкретні схожості чи відмінності....
Була в Блюселі один день і враження у мене відмінні від тих, які має автор. Мої враження такі- досить занедбане місто як на столицю. Багато будинків в поганому стані, дороги і тротуари часто теж не найкращої якості. Єдина гарна площа- центральна. Ось і всі визначні місця. Про статуйку пісяючого хлопчика взагалі немає що казати, бо це розпіарений атракціон, який не вартує уваги. В кафе туалети платні, при чому як для просто відвідувачів, так і для клієнтів. Але оплатність не гарантує чистоти. Щоб скласти враження про місто -достатньо половини дня – і втікати звідти, бо немає що там робити.