«Гаррі Поттер і смертельні реліквії»: Жертви Ролінґ

Harry Potter and the Deathly Hallows - Гаррі Поттер невмирущий25 вересня український переклад останнього Гаррі Поттеру виходить в продаж. Цілих два роки після виходу передостаннього роману про Гаррі світ мучився питанням – кого не пожаліє вбити в заключній книзі поттеріани пані Ролінґ? Сюжет, вся чарівність якого тримається на симпатіях читача до позитивних персонажів, котрі тим лиш і займаються, що майже безперервно уникають смертельних небезпек, не міг бути розв’язаним без кривавих трагедій.

В «Смертельних реліквіях» смертей доста. Але більшість загиблих героїв постаті другого ряду. Вибачайте, ортодоксальні поттеромани, але ось перелік імен покійників для тих, хто не в змозі терпіти невідомості.

Першої смерті недовго чекати. Роман починається з того, що борець за расову чистоту магів Лорд Волдеморт накладає закляття Авада Кедавра на Чаріті Бербейдж, і згодовує її своїй змії Наджіні – так він карає професорку за її гуманне ставлення до маглів. Дуже жаль Гедвігу. Сова зникає в четвертому розділі, коли Гаррі востаннє відлітає з дядькового будиночка на Прівіт-драйв. У повітряному бою проти смертежерів важко поранено Джорджа Візлі, гине Дикозор Муді... Темний Лорд ліквідує безвольного Міністра Магії Скрімджера і могутнього колись чародія Гріндельвальда та майстра чарівних паличок Грегорович (інший майстер – Оллівандер ледве вцілів). Батільду Бегшот, котра знала всю родину Дамблдора, виїдає зсередини Наджіні, щоб перетворитися на приманку для Гаррі в личині старої чарівниці. Слуга Волдеморта Червохвіст задавить себе своєю ж срібною рукою через те, що проявив милосердя.

Harry Potter and the Deathly Hallows - Гаррі Поттер невмирущийНайскорботніші почуття викликає загибель вільного ельфа-домовика Доббі. Він рятує героїв зі смертельної пастки в будинку Мелфоїв і гине від срібного ножа чаклунки Беллатрікс. Доббі – тут символ боротьби за расове рівноправ’я всіх (магічних й не дуже) істот. Саму Беллатрікс Лестрейндж з криком «ось тобі, курво, за мою доню» пізніше порішить щебетуха місіс Візлі...

В розділі №27 під час шаленого рейду на банк Грінґоттс авторка вбиває цілу купу смертежерів і гобліна Горнука, котрий таємно провів туди Гаррі з компанією. Зате втікаючи з підземелля вони попутно звільняють Дракона! По-лицарськи гине з дитинства закоханий в матінку Гаррі Северус Снейп. Але від його трагічної смерті Волдеморт не отримує омріяної потужності... Понад 50 персонажів відходять у магічний вирій під час фінальної битви за Гоґвортс. Зокрема Тед Тонкс і його дочка Німфадора разом зі своїм коханим Люпином та один з веселих близнюків Фред Візлі, студенти Колін Кріві й Дирк Крессвел. Смертежер Вінсент Кребб згорає у власноруч запаленім «проклятому» вогні (йолопа Драко Мелфоя звідти рятує Гаррі)...

Яким саме чином і як надовго пані Ролінґ здихалася Волдеморта і хто відрубав голову його улюбленій зміюці – читайте самі.