категорії: музика стаття

Кузьма «Скрябін» презентував «Еволюцію» у трамваї

теґи: Кузьма, Моя Еволюція, Скрябін, презентація, трамвай

unian_251059 (2)Гурт «Скрябін», який цьогоріч святкує 20-річчя з часу свого створення, випустив нову платівку. Презентація альбому «Моя еволюція» відбувалась у київському трамваї-кав’ярні, де гостей пригощали курячими крильцями. Лідер гурту Андрій «Кузьма» Кузьменко розповів про альбом, містику, політику та трамваї.

  – Наше життя адекватне тому, що відбувається всередині трамваю, – каже Кузьма. – І було б неправильно презентувати таку серйозну роботу, як «Моя еволюція», у якомусь гламурному закладі, куди всі прийшли б у вечірніх строях «похавати» бутербродів з ікрою, які коштують дорожче, ніж сам альбом… А в трамваї є живий контакт. В інституті я почув багато мудрих філософських речей від людей, які їздять у трамваях. Це була своєрідна школа життя. Часто їздив зайцем, контролери мене ловили регулярно, але я придумував такі історії, що вони плакали, гладили мене по голові і відпускали.   

Чому сьогодні пригощають курячими крильцями?  

– Тому що це єдине, що я замовляю в «Хард-Рок-Кафе». Це ніби візитка цього клубу у будь-якій країні. Хотів мінімально спробувати передати ту атмосферу.  

unian_251050– Чому альбом називається «Моя еволюція»?  

– Всі пісні в альбомі – нові. На його прикладі можна простежити еволюцію людини від 1989 до 2009 року. У ньому – тільки серйозні пісні, жодної легковажної, веселої. Хотіли поставити стовп в українській музиці і показати, що «Скрябін» робить серйозний продукт. Моя мама не давала мені «запихнути» в альбом дві пісні – «Вазелін» і «Дура – цензура». Вона казала «Андрійку, будеш мати проблеми з владою через ці пісні». Але я не міг собі відмовити в задоволенні включити їх у диск. Хтось може подумати, що «Моя еволюція» – передноворічний альбом, але це не так. Це альбом, який змушує включити мізки і подумати про те все, що відбувається навколо. Страждаємо від того, що не думаємо. На Заході, якби з людьми в країні витворяли таке, вони вже давно взяли б вила і пішли давити Верховну Раду. У нас же нічого не відбувається, бо ми звикаємо до усього, і наша бездумність нас губить. А тут є такі моменти, які включають кнопки в голові: «Думай, чувак, тебе влаштовує те, що твориться, чи ні».   

unian_251055

– Кажуть, в альбомі є «містична» пісня…  

– Це пісня «Пусти мене», кліп на яку зараз у ротації. Це справді містична пісня. Кожен раз, коли продовжував її писати, мені якась сила не давала зробити цього, і я хворів. Пісню писали рік. Але це ще не все. У кліпі на словах «Поки ти ще серед людей» фігурує фотографія людини, яку кылька тижнів тому збила машина на смерть… Це був друг нашого режисера.   

– Як «Скрябін» відсвяткував 20-річчя?  

– У нас був гастрольний тур Україною. Зараз планується випуск «грубої пачки». До неї увійде альбом «Еволюція», «синтипоповий» альбом, панковий «Скрябін-панк», DVD з концертами з оркестром, з турів, з кліпами. Це подарунок тим людям, які були з нами весь цей час.   

unian_251048– Для якої аудиторії зараз граєте?  

– У «Скрябіна» назбиралось добрих 20 пісень, які знають усі. І якщо зупинити людину на вулиці і спитати, чи знає вона, що співає «Скрябін», то такі пісні, як «Мовчати», «Люди як кораблі», «Старі фотографії», «Птахи», «Танець пінгвіна» вона назве. Будь-яка аудиторія зможе потанцювати під цю музику. Але наші справжні фани – то, мабуть, мої однолітки. Ми, до речі, з ними регулярно спілкуємось. Вони сидять на моєму блозі, передзвонюємось. Часом ловлю себе на думці, що вважаю їх членами нашої групи – настільки часто вони з нами на концертах. До речі, серед шанувальників більше чоловіків.

  – Цього разу «Скрябін» не бере участі у передвиборних турах. Чому?  

unian_251054– Я в житті більше ніколи не співатиму за когось. Справа – не в грошах. Людям завжди мало грошей, скільки б їх не було. У пісні «Еволюція» є такі слова: «Хто має гроші, той хоче мати їх більше, хто має владу, той на землю не зійде». Хтось мусить своїм прикладом показати, що він може від того відмовитись. І наступного разу нас буде більше. Коли я минулого разу був за Януковича, мені «Інтер» зробив «козу» – сказав: якщо я з ним не поїду у тур, залишуся без ефірів і підтримки… А що таке артист без телебачення? Тому наступні п‘ять років я робив все, щоб не бути нікому нічого винним, і тепер спокійно відмовляюсь від політичних турів.  

Фото: УНІАН