"Патетичний блуд" - ще один "пацанський" роман Анатолія Дністрового.

Анатолий Днистровій "Патетичній блуд"  "Патетичний блуд" – поки що останній роман Анатолія Дністрового, і знов таки присвяченний студентському середовищу. Дністровий – майстер вуличного реалізму, адже мала кількість літературних сучасників звертається до такої, на перший погляд звичайної, буденності реалій студентського життя.    Не дивлячись на те, що роман написаний від першої особи у вигляді розповіді студента Віталія, за головного персонажа твору варто взяти все студенство, довколо якого відбуваються насиченність вільного життя. На фоні університетського навчання, до якого головні герої, власне кажучи, не мають жодного бажання та зацікавлення, бурхливе життя студентів проходить в гуртожитках, яке можна виразити декількома прикметниками, – вічноголодні, вічнозакоханні, постійно збудженні та майже невитверезно п'яні хлопці, дівчата, що віддаються їм після благодійного запрошення цих хлопців на вечерю, а після того раптово вагітнюють, нехтуючи контрацептивами та власними знаннями з особливостей статевого розмноження ссавців.

    Головний герой – студент історико-філософського факультету, який в голові власного ліжка має надмогильну плиту, а нижню білизну сушить одягнувши на лампу, має ще безліч інших "особливостей" в стосунках з дівчатами. Настя, Юля, Ліда, Тома, Поліна... Віталій перебуває лише в залежності від них, але переважно сексуальній – "натягувати їх всіх треба". Заплутавшись в суміші власних почуттів та фізіологічних потреб, він ніби вірить в те, що любить Настю, але в стінах гуртожитку не відмовляється від швидких статевих близостей з першою пересічною. Ліда, тридцятирічна викладачка з донькою, – це ніби і є те почуття, яке раніше для себе вигадував герой, він ніби відчув довгоочікуванне кохання, але... Але студентки-однолітки  з'являються і зникають з життя героя, виконавши своє сексуальне призначення. Наївні дівчатка чекають від нього серйозних стосунків, інші розуміють, що очікувати продовження від "сексу на дну ніч" нема сенсу. Але закохується в нього переважна більшість.

     А на кому зупинеться його п'яне око? Читач сам зробить для Віталія належний вибір, а потім здивується несподіваною розв'язкою.

     Загалом, варто зазначити, що кожний наступний роман Дністрового є логічним продовженням попереднього. Отже, якщо Ви не пошкодували часу на книги автора віддайте ще кілька годин "Патетичному блуду" і... відкрийте для себе патетичність студентського життя.