Вампіри в моду входять нині...
Вампіри стали частиною вселенської поп-культури. І як вже цей вид нечисті не використовують сьогодні. Згадати хоча б істерію навколо сутінкової саги Стефані Маєр, в якій нічого надзвичайного, окрім банальної історії кохання, і немає…
Основний козир авторки – легкий стиль. Роман читається дуже-дуже швидко, хоча ніяких роздумів опісля теж не залишає. Я б назвала його простою романтичною історією. І краще Едвард був би невиліковно хворим, а не вампіром.
Зауваження перше: вампіри – створіння з фольклору, і повинні були б хоч щось взяти від своїх прототипів. А тут – ні сонця вони не бояться – ходять куди і коли хочуть, нічого не бояться. А ще вони світяться, як діаманти! Абсурд. Зауваження друге: Едвард Каллен, з одного боку, ідеальний – красивий, як кожен вампір, з гарними манерами, начитаний, та, все ж, виникає враження якоїсь його несправжності. Якщо порівняти його переживання з емоційним станом Луї з «Інтерв’ю з вампіром» Анни Райс, то в останнього це виходило більш природно і переконливо.
Єдиний вдалий вампірський образ книги – це Алісія Каллен. Загадковість її походження, дар провидиці – все це додає їй шарму.
Авторка зуміла чудово передати атмосферу школи з уроками, домашнім завданням, плітками, дружбою та першим коханням. Читаєш, і ніби сам занурюєшся у світ маленького похмурого містечка, де так мало сонячних днів.
Фільм чомусь не зміг достеменно передати атмосферу книги, хоча найбільше його спаскудили дві сцени, які балансують на межі абсурду та ідіотизму. Перша, коли Белла прийшла до Едварда додому, а його сім’я займається… приготуванням їжі для неї. Аж смішно, що вурдалаки, яким не потрібна людьська їжа, вбиватимуть свій час за таким непотрібним занняттям. Друга сцена, коли в будинку Едвард показує колекцію випускних шапочок. От нема чого робити вампірам, а лише у школі вчитися! Насправді всі Каллени багато подорожували, змінюючи місце, аби не викликати підозри.
Роберт Паттісон, навколо якого здійнялася справжнісінька істерія, звичайно, красивий, але він – не вампір. Та й чомусь кіно видається скоріше сплавом соплів і спецефектів, але аж ніяк не містики...
Є гарні моменти: коли Едвард грає на піаніно, коли з туману виходять Джеймс, Лоран і Вікторія, ну і останні кадри з Вікторією.
Хоча у фільмі, на відміну від книги, є один повноцінний вампірський образ. Вікторія. Лиха вампірка, якій в книзі відведено дуже мало уваги. За словами Маєр, вона схожа на дику кішку і має руде волосся. Акторка Рашель Лефевр – просто втілення справжнісінької дитини темряви. Загадковий погляд, грація і шарм.
Тріумф «Сутінок» не дає спокою багатьом, оскільки з вампірської теми можна ще багато чого вичавити. Принаймні так думали боси американського телеканалу CW, коли з вересня цього року запустили серіал «Щоденники вампіра» за мотивами книг Лізи Джейн Сміт. Ще одна історія про кохання, де вона – проста дівчина, а він – вампір-«вегетаріанець», а події відбуваються у маленькому американському містечку Містік-Фолз.
Єлена Гілберт – популярна дівчина, яка закохується у нового однокласника Стефана Сальваторе і розкриває його таємницю – він вампір, проте відмовився від людської крові і п’є лише кров тварин. Та все найцікавіше розпочинається, коли в Містік-Фолс, приїздить старший брат Стефана Деймон Сальваторе, не обтяжений жодними моральними принципами. Починають загадково вмирати люди. У містечку, як виявляється, існує таємна Рада із представників давніх родин, що знає про існування вампірів і розпочинає боротьбу проти дітей ночі.
Окрім постійного протистояння двох братів, життя маленького містечка вирує. Подруга Єлени Бонні дізнається, що вона відьма, а її брат Джеремі Гілберт намагається завоювати прихильність Вікі, старшої від нього на кілька років, і водночас бореться від наркозалежності.
Та у братів Сальваторе є ще одна таємниця. Під час громадянської війни вони були закохані у леді Кетрін, котра й зробила їх вампірами, а Єлена надзвичайно схожа на неї. Стефан прагне будувати стосунки із Єленою, а Деймон бажає воскресити Кетрін з допомогою відьомської сили Бонні.
Ян Сомерхолдер (Деймон Сальваторе) просто ідеально зіграв жорстокого і цинічного, але надзвичайно привабливого вампіра. За останнє десятиріччя це – найкраще зіграний вампірський персонаж. Персонаж Пола Уеслі (Стефан Сальваторе) чимось нагадує Анджела з серіалу «Баффі». Він розуміє, що його брат – породження зла і псує всім життя, але вгамувати його не може. Кожна спроба завершується повним провалом і глузуваннями Деймона.
Атмосфера серіалу значно виграє від того, що творці вирішили згадати про класику жанру – вербену і те, що вампіри бояться сонця (щоправда брати Сальваторе мають магічні персні, які їх захищають), про те, що вурдалаки не можуть заходити до будинку, допоки їх не запросять. Все це додає додаткові плюси серіалу. А ще зацікавлює саме містечко із давніми родами, багатою історією, старими будинками, традиціями і легендами.
Пілотна серія намагалася захопити глядачів таємничістю: частина подій відбулися на цвинтарі, туман при появі вампірів і ворони… Дуже стильно. Спочатку ідея серіалу про вампірів видавалася безглуздою: ну що гарного можуть зняти американці у серіалі про вампірів? А виявляється, що можуть. Хоча, відверто кажучи, серіал на 60% тримається на харизмі Яна Сомерхолдера.
Фанати «Щоденників вампіра» звинувачують Стефані Маєр, що та для своєї сутінкової саги багато ідей запозичила саме з творів Лізи Джейн Сміт, оскільки остання публікується з 1991 року, а Маєр – лише з 2005.
Так чи інакше, а вампіри сьогодні в моді і приносять неабиякий прибуток. «Сутінки» у світовому прокаті заробили 384 млн доларів. Серіал «Щоденники вампіра» має високі рейтинги і став одним з найуспішніших серіалів телеканалу CW, а американське ТБ просто схибнуте на всіляких рейтингах, тому серіалу можна пророкувати довге життя.
Завершити хочеться словами кіношного Деймона Сальваторе: «Я сумую за старою доброю Анною Райс»…
"Роберт Паттісон, навколо якого здійнялася справжнісінька істерія, звичайно, красивий, але він не вампір" – це точно, краса є, а шарму убивці нема :)
книжка кайфова а фільм ше прикольніший
паттісон класно зіграв він взагалі супер
не зна, як на мене, книжка кльова до того моменту. поки Бела не знає, що Едвард вампір... Бо я Калленів не сприймаю як вампірів
Вампіри завжди в моді. Починаючи з Брема Стокера. Теж мені "Америку відкрили"!
І це не перший поганий фільм і не перший поганий серіал про них.
це перефраза "Латинь із моди вийшла нині"
каліни суперські....фільми класні....ф книжки,ф особливо 4 частина взагалі супер....раджу не подалієте
Это Сумерки классные фильмы? Какой ужас...
Вибачайте, Зоряна, я зі свого боку раджу – не читати. Бо, єдине, що там дійсно хороше – це обкладинка, і то, якщо пощастить і до рук потрапить американське видання. Все.
:)
Він просто супер а фільм також офігенний)
по-моєму, всі анонімні коментарі тут пише той самий зомбі :)))
Він – це головний герой? Звідколи це суперськими стали бліді доходяги?
відколи прекрасні дами стали вельми невибагливими до "об"єктів" :)))
чомусь словниковий запас анонімів практично однаковісінький)))
Ахах, ну так тяжело одному-двум людям придумать что-то новое))
фільм отстой но книга класна.......
вітаю :) я її два місяці чекала на головній :)))
the time has come)))
Дякую)) я аж здивувалася, коли побачила)))
ну та, на все свій час :))
Взагалі-то, якщо є бажання подивитися дійсно цікаве кіно про вампірів, я б порадила швецьку стрічку "Впусти мене" ("Let the right one in" англійською)
Хоча, фанам "сутінок" навряд чи таке кіно сподобається :)
Бачила)) гарне, тобто скоріше дуже натуралістичне кіно. Явно варте уваги
Знайома назва...
а на шо, власне, рецензія? чи навіть і не рецензія?.. те, що сподобалось/не сподобалось авторці в даних фільмах? те, що Сомерхолдер – лапочка. а Вікторія – класна? мене не переконало і не вразило... якщо вже беретесь писати критику, потрудіться підкріпити свої коментарі – фактами, а то виходить не краще, ніж у Стефані Маєр... багато тексту – мало змісту...
Узагальнюю для вас:
"Сутінки" не сподобалися, бо:
1. Вампіри абсолютно не співпадають із вампірами з будь-яких легенд (не важливо європейських чи азійських). Світіння на сонці – абсурд.
2.Банальна історія кохання, вампір-вегетаріанець і нічим не особлива дівчина
3. Частковий плагіат, на мою думку. Наприклад, італійський клам вампірів, як на мене, списаний із паризьких вампірів Анни Райс
Вікторія сподобалася, бо в ній є певна дикість, притаманна хижакові. Хоча не така вишукана як в Тома Круза в ролі Лестата.
Чому сподобалися "Щоденники вампіра":
1. Найголовніше. це дотримання канону: вампіри бояться сонця, не заходять до будинку, поки не запросять (ця деталь була забута на десятиріччя багатьма режисерами і сценаристами)
2.Атмосфера старого містечка і його історія
3. актори. Є фільми,які тримаються на харизмі акторів. От Сомерхолдер такий.Дивишся і ти віриш його персонажеві.
Кожен з нас по-різному уявляє собі вампіра, і дивлячись на Деймона, я дійсно бачу в ньому вампіра.
цілком згідна.Ян Сомерхолдер- чудовий актор,бачила його і в інших фільмах.А от Ніна Добреєв не переконливо грає школярку,проте Кетрін – чудова! Гра Пола на 3...
ну це ясно, що "Сутінки" це така собі "підліткова жуйка", яка чомусь у мене викликає асоціації з нєзабвєнною Анжелікою )))))
АЛЕ не розумію, чому Маєр мала дотримуватися міфологічної точності у зображенні вампірів, це ж її власний художній твір, де вона господар.
а про частковий плагіат – це взагалі смішно (див. інтертекстуальність і все таке :)
от Роулінг теж звинувачували, що вона запозичила багато в Урсули ле Ґуїн, ну але я думаю це ніяк не впливає на любов фанатів і популярність Поттера.
а основний секрет успіху "Сутінок" як на мене це якесь дуже реальне і близьке багатьом зображення шкільного і домашнього життя підлітків, ну і звичайно неземна-нереально любоффффф )))))
чому повинна була притримуватися канонів? А до чого це призвело? як писали в одній рецензії: "Періс Хілтон здохла б від заздрості" – це я про свтіння на сонці. Ну це як вовкулака в третьому Поттері... Його скоріше жаль, такий безшерстий бідолашка...
Плагіат є всюди. Авторське право постійно порушується. вона ж не взяла паризьких вампірів, щоб її відкрито звинуватили.вона вигадала інших, але задум надзвичайно схожий.
Хоча таки звинувачують, мовляв, сперла частину ідей в Лізи Джейн Сміт, але останньої не читала, тому нічого сказати не можу. Щодо причини успіху не сперечаюся, хоча ця любоффф скоріше приторна, аніж неземна...
Замечательный фильм!Те кто не смотрели советую посмотреть!!+)=)
така жвава дискусія про "Сутінки"! і стільки постійно чую про цей фільм... може і варто його подивитися??
Не варто))
краще подивись "щоденники вампіра"
маєр не просто запозичила ідеї з "щоденників вампіра", вона просто практично все скопіювала! навіть одна фраза запозичена дослівно! я вважаю сагу маєр ліпше написаною, але настільки нагло використати чужі ідеї...
обожнюю фиоьм "дневники вампира" юажаю всім подивить.....
є питаня хтось знає де можна дістати другий сезан.цего фільму??)
Перша серія другого сезону вийде наступного тижня (9 веренся, здається) в Америці
на сайті "ех.ua" вже є 2сезон (1-16серії)
Мені фільм сутінки дуже сподобався і я просто була в захваті від нього. Я з нетерпінням чекаю нової серії тому я не згідна з критикою щодо цього фільму від нього аж дух захоплює не відмінно від усіх інших фільмів про вампірів, я думаю що більшість зі мною б погодилась
http://s15.bitefight.ru/user/bite/26082
(Класно)
сутінки тупі.Дневники вампіра клас ,я дуже цей фільм люблю-дуже!!!!!!!!!!!!
сутінки уступають щоденникам вампіра!
"денвники вампира"-найкращі!!!!! =))))
Є хороший шведський фільм "Впусти мене" Томаса Альфредсона. "Сутінкам" до нього далеко:)
А я можу сказати,що і "Сутінки",і "Щоденники вампіра" самі найкращі фільми.Нехай навіть вони і похожі,і деякою мірою "Сутінки" виглядають трохи тупими,все рівно фільм супер.Раджу всім дивитися.
Мені набагато більше подобається книги саги "Сутінок" ніж фільм. там багато чого не описано, так як в книзі. Щодо акторів, то Белла як на мене абсолютно відрізняється від Крістен Стюарт, тому якось фальшиво виходить. Щодо щоденників вампіра, то це звісно класика. Я просто не знаю чим все закінчиться. Спочатку цей серіал здавався досить нудним, але зараз все абсолютно по-іншому
я б хотыла стати вампыром пити кров быгати бистрыше ы бути сильнышою чим я э зараз
Про харизму Ієна Сомерхалдера – це 100%
я хочу стати вампіром-це моя мрія