«Коробка»: не натискайте на кнопку
Режисер: Річард Келлі
Актори: Джеймс Марсден, Камерон Діаз, Френк Ланджелла
Студія: Darko Entertainment, Lin Pictures, Media Rights Capital, Radar Pictures Inc.
Прем'єра: 19.11.2009
Якщо дати Голівуду коротюсіньке оповідання американського письменника Річарда Метісона, вони додадуть до цього згустку філософії й тремкої містики багато-багато інтриги, гору фантастики, Агентство Національної Безпеки в образі найвищих надприродних сил, цілий міх незрозумілого страху, дико повикручувані сюжетні лінії, обірвані й обідрані на «найживіших місцях» філософування, трохи любові, заправлять все це соусом з дидактичного пафосу, і – страву «Коробка» подано.
Фільм починається дуже інтригуюче. В дім правильного американського подружжя стукає дуже дивної зовнішності чоловік. Навіть не просто дивної – чоловік без половини обличчя. Він приносить з собою невеличку дерев’яну коробку з єдиною кнопку зверху. В цієї кнопки на коробці дивовижні властивості – натиск на неї дарує великі гроші. Цілий мільйон доларів. Але – тільки в комплекті зі смертю. З натиском кнопки мусить померти незнайома вам людина. Дивний чоловік залишає сім’ї Коробку, Вибір і йде геть.
Після роздумів й обговорень кнопку на коробці таки натискають. Тут починається довга, заплутана й багато в чому незрозуміла історія, сповнена тяжких душевних мук й ще тяжчої відповідальністі за нібито невинні вчинки.
«Коробка» довго й нудно тримає в нервовій напрузі. Навіть в страху. Моторошні деталі так і не відпускають до кінця стрічки великого знаку запитання. Під кінець ті фантастично-абсурдні деталі перетворюються в густу кашу абсолютно незрозумілого смаку. В сюжет вплітаються НАСА, Агентство Національної Безпеки, довгі ряди зомбованих людей, літаюча попід стелею вода. Розплутати цей клубок на окремі зрозумілі мені ниточки я так і не спромоглася.
Акторська гра Камерон Діаз та Джеймса Марсдена, що втілюють у фільмі ідеальне подружжя, та особливо «чоловіка-без-півобличчя» Френка Ланджелли була дуже непоганою. Діаз, очевидно, відчула, що молодість позаду, а старість потроху підкрадається, й вдарилася в ролі бездоганних дружин, люблячих матерів та стражденних американських мучениць. Її роль в «Коробці» дуже сильно нагадує затуманені очі й опущені кутики її ж вуст з «Мого янгола-охоронця». Але попри всі її акторські старання, якось неорганічно виглядає мені Камерон Діаз в образі святенної вчительки-інваліда. Замало в ній щирої простоти, чистоти й лагідної сили.
Були в фільмі кадри, що акумулювали всю мою увагу й вселили надію на те, що ось-ось я нарешті все зрозумію. То були філософські роздуми про те, що все наше життя – коробка. Ми живемо в коробках своїх будинків, куди повертаємося з коробок-офісів. Їздимо в коробках на колесах, які називаємо машинами й автобусами. Вдома ми «залазимо» в коробки телевізорів й комп’ютерів. Навіть після смерті нас ховають в коробках. І все. Думка обривається й фільм далі іде своїми хаотичними стежками. Думки про те, наскільки ми спаскудили власні душі цією коробковою клаустрофобією далі роїлись хіба в моїй голові.
Найбільша заслуга «Коробки» – це вміння тримати інтригу. Одразу ж після фільму я прочитала оповідання Річарда Метісона «Кнопка, кнопка» (до речі, саме за його романом «Я – легенда» зняли фільм з Вілом Смітом в головній ролі), на основі якого писався сценарій «Коробки». В кількох сторінках тексту філософії значно більше, аніж в майже двогодинному голівудському кіно. Голівуд знову перегнув палицю в намаганнях показати щось оригінальне. Історію Вибору й Відповідальності можна було розказати значно простіше й не обов’язково так страшно.
в мене є кілька коментарів стосовно цього фільму.
Вапервіх – екранізація получилася цікавішою за книжку, суть якої передана в другому абзаці (+ перше речення другого). Крім того, іронія була в тому, що помре людина, яку ви не знаєте, а не незнайома людина. А це дві великі різниці :)
але сюжет таки дійсно виявився досить заплутаним без логічної розв"язки
оце і треба було довести
а по-моєму, незнайомець – це той, кого я не знаю. я різниці в значенні не бачу
читай книжку уважно :)
не зрозуміла
остання фраза
мені здається, остання фраза означає таке: якщо ви з кимось знайомі, це не означає, що ви його знаєте. бо навіть якщо ви знаєте когось, він може виявитись незнайомцем.
де різниця?
"якщо ви з кимось знайомі, це не означає, що ви його знаєте" – отут
Остання фраза оповідання, і справді не дуже зрозуміла: "А ви впевнені, що ви знали свого чоловіка?"
мені здається, вона трактує, наскільки неглибокими й поверхневими бувають стосунки навіть найближчих людей. замість пізнавати один одного, вони розмовляли про гроші й хати. в результаті,їхні душі так і залишилися незнайомі один для одного.
то я так вважаю :)
в результаті, взявши гроші, вони вбили самих себе.
кожний з них думав, що знає себе: що його не мучитимуть угризіння совісті від того, що хтось десь помре з їхньої вини.
а в результаті, вони вбили себе угризіннями совісті, прирекли на вічні моральні муки, на чорноту життя...
екранізація цього оповіданнячка пішла зовсім в інше русло, підтягуючи до себе купи зайвого мотлоху. я люблю короткі форми саме за те, що вони вміють сказати найважливіше в кількох словах значно краще, аніж сотні й тисячі сторінок порожнього тексту. фільм і оповідання демонструють це якнайкраще
люди не ходять на короткометражки. а якщо по книжці робити, дуже прямолінійний і нудний сюжет був би
то не книжка, то манюююсіньке оповіданнячко. і зовсім не нудне, бо знудитися просто не встигнеш
ніхто не забороняє додумувати деталі й додаткові сюжетні лінії, але в усьому треба знати міру
а ще могли прилетіти інопланетяни, висадити великого робота посеред міста і всіх знищити :)
так що тут ще можна було огого...
не шукай менше зло. можна було зняти по-іншому, а то з тією плутаниною в результаті ніхто не розібрався. а головне – якраз результат
Хіба буває менше зло?
;)
найгірше, що взагалі без зла теж не буває. дуалізм :)
ги, а я зрозуміла про незнайому людину.
*незнайома людина* – це та, котра десь там а бо тут поряд ходить, але ви не знайомилися ..ніколи
а
*людина, котрої Ти не знаєш* – це може бути і Твій чоловік, і подруга, котру Ти впевнений, що знаєш, і Ти з нею знайомий, але... Тобто суть в тому, що може померти й близька Тобі людина, знайомець, котрого Ти не знаєш внутрішньої суті, не знаєш її душі.
..а люди сміливо відкривають коробку, беруть мільярд (чи скільки там), думаючи, що відправляють на смерть когось, десь там, де люди і так помирають пачками, як от на Гаваях... Може тому так усе й заплутано?
воно-то канєшна, так, тільки я думав, на Гаваях люди відпочивають пачками, а не помирають.
%)
смерть – найпевніший спочинок
...в результаті вивержень і пов'язаних із ними селів і цунамі загинуло 168 тис. чоловік, жертвами хвороб і голоду, що виникли після вивержень, стали 95 тис. чоловік...
навіть найкраще, найприємніше життя все одно закінчується смертю...
хоча твір "Кнопка, кнопка" не про те саме, що й фільм. почитай при нагоді, в інтернеті є. там чтива хвилини на три
два
філософія фільму: у всьому винні жінки, які псують нам життя і починають думати головою вже тоді, коли вже піздно щось змінити!
псують вам життя? ок, живіть без них :) побачимо, на кого ж "ви" перетворитеся в своєму незіпсованому житті :))
ніхто ж не сказав, що філософія правильна... але ж факти на ліцо :)
подивись ще раз фільм і скажи, що моя фраза не відповідає тамтешній дійсності ;)
просто поки чоловік вагається, жінка мусить брати на себе відповідальність вибору і діяти. так що нема чого потім звинувачувати жінку, скинувши на неї тягар вибору. отака тамтешня дійсність :)
Наверное, прочитаю сразу книгу, а потом возьмусь за кино))
читання на 5 хвилин, так що берись за все разом :)
Ок)
Філософські роздуми про коробку навіяли асоціації з повістю А. П. Чехова "Человек в футляре"
правильні асоціації
Клас! Невже й на це оповідання екранізацію зняли? Оповідання "Натисніть кнопку" дуже хороше! А фільм заціню.
зацініть :) потім поділитеся враженнями :)
оповідання й справді хороше :)
оповідання називаєцця "Батон-батон" :)