«Розімкнуті обійми» – новий шедевр Альмодовара
Режисер: Педро Альмодовар
Актори: Бланка Портільйо, Луїс Омар, Пенелопа Крус, Тамар Новас, Хосе Луїс Гомес
Студія: El Deseo S.A., Universal International Pictures (UI)
Прем'єра: 6.08.2009
Любов до Пенелопи народилася кілька років тому після італійського кіно «Не йди». Ані «Ванільне небо», ні «Бандитки» не вразили мене її майстерною грою. Тільки у «Не йди» я відкрила її для себе. Пенелопа – чудова акторка. Після кожного наступного побаченого фільму з її участю я все більше переконувалася в цьому. Її гра у «Вікі Крістіна Барселона» настільки яскраво врізалася у свідомість, що, дізнавшись про «Оскар» Пенелопи за кращу роль другого плану в цьому фільмі, я не здивувалась. Точніше, здивувалася, що «Оскари» можуть давати навіть дуже заслужено.
Любов до Альмодовара почалася з любові до Пенелопи. В прагненні переглянути всі фільми з її участю я відкрила для себе цього майстра скандалів, провокацій, кітчу, кемпу, і просто хорошого чуттєвого кіно. Із кожним фільмом любов до Альмодовара й до мистецтва кіно взагалі міцнішала й закорінювалася в мені. А прочитавши минулої зими про зйомки «Розімкнутих обіймів», я вже чекала на цей фільм. Нарешті дочекалася, поки «Обійми» завітали і в мій дім.
Альмодовар не розчарував. «Розімкнуті обійми» – його новий кіношедевр. Ще одна особиста трагедія, яка не пригнічує, а навпаки – втішає. Трагедія, що не обриває життя напівдорозі, а штовхає на новий шлях. Трагедії Альмодовара – це трагедії, після яких життя все одно продовжується. Герої Альмодовара – це герої, які всупереч всім бідам і негараздам шукають в житті Життя, борючись з наругами світу, каліцтвом, невиліковними хворобами.
«Розімкнуті обійми» – це скурпульозне дослідження людських почуттів. Кохання, дружби, зради, спокути, пристрасті до жінки й фанатичної пристрасті до кіно. Чуттєва сага, що проноситься життям відомого сценариста, перемішуючи уривки життів молодого, здорового й закоханого Матео Бланко та підстаркуватого сліпого Гаррі Кейна, що намагається додати сенсу своєму невеселому буттю. Помічником Гаррі в цьому стає юний Дієго, який допомагає в нелегкій справі написання сценаріїв.
Пенелопа також не розчарувала. У фільмі вона зіграла роль коханої жінки сценариста, жінки, що стала розломом, ущелиною, прірвою між життями Матео Бланко та Гаррі Кейна. Зіграла чудово, навіть ті елементи сюжету, що цілком могли б зійти за банальність (утриманка старого багатія закохується в Матео і покидає старого, той, в свою чергу, починає шукати помсти), Пенелопа перетворює на філософську феєрію почуттів.
У фільмі відчувається певна альмодоварівська автобіографічність – у возвеличенні кіномистецтва, у поринаннях в спогади героя, в огляданнях на власні досягнення... Фільм, що його знімав Матео Бланко, називався «Дівчата й валізи». В сценарії Матео то були валізи з кокаїном. Для Гаррі Кейна то були валізи зі спогадами.
Кіно Альмодовара завжди варте уваги – «Розімкнуті обійми» стали для мене ще одним підтвердженням правдивості цього вислову. Чого варта лише остання фраза фільму: «Фільми треба закінчувати, навіть якщо робиш це наосліп».
хм. Покритикую :)
Рецензія, як на рецензію — вийшла трохи пістна. Зрештою фільм теж би був пістний без Пенелопи. Вона в ньому як приправа :) В рецензії ти надала багато уваги особистому відношенню до режисера та акторки :) А не до фільму.
я не планувала розбирати кіно "по кісточках", хотілося лише описати враження після побаченого
а враження – це не тільки сам фільм, а й головна акторка, й режисер, й все, що з ним пов"язане
дубляж, до речі, також :)
бувало, зовсім змінювала враження про фільм, подивившись версію з іншим дубляжем. це ж як поезію перекладати – виходить щоразу щось нове й несподіване :)
Дозволю собі не погодитись. Про смаки, зрештою, не сперичаються, але назвати цей фільм пісним означає одне – не мати смаку в цьому жанрі. Фільм з тих, що знімають маючи шалений досвід, в тому числі і життєвий. Одним словом Альмадобар – і слово це не пісне, і далеко не пусте.
Усе відносно.
Імя режисера це не вирок. А досвід не зобов"язує :)
Заберіть Лєну з цієї стрічки і скажіть що вона не буде пістна.
так, ім"я – не вирок, досвід також
але: без Лени то була б вже не та стрічка, а слів із пісні, як відомо, не викидають
оскільки режисер зробив все так, як воно є, значить так і планувалось
:) правильно кажеш.
кажу так, бо вірю в те, що кажу
підтримую
люблю Альмодовара :)
Щодо власного враження про фільм.
Режисер (чи то сценарист, не знаю кого і звинувачувати) намалювали вирвану сюжетну лінію. Можливо я дивився з поганим перекладом (так буває що фільм дивакуватий виходить із-за нього). З самого початку незрозуміло що за люди ця жінка, яка продюсує сценариста та її сни. Чому вони мало не живуть з головним героєем. Розв"язка вкінці мала б бути шокуючою, але сприймається якось дивно, типу "а я зразу так думав". Нічого особливого в сюжеті теж не спостерігається. Ну хіба незрозумілий персонаж бувшого дауна, як це він раптом вилікувався, і навіщо йому було те, що йому було треба. Легка продажність героїні (яку грала Пенелопа) і її характер не вписується в сюжетну лінію. Про це окремо.
Пенелопа Круз зіграла просто геніально емоційну жінку (до речі схожу на ту що була у Вікі Крістіна Барселона). Екстравертна, грайлива, галаслива, палаюча, з геніальною майстерністю грати очима. Її вираз обличчя наче заманює усіх глядачів. Але ж очевидно що з такими характеристиками, жінка не претендує на можливість мати чисту любов. Надто вона пристрастна. Чи може я маю неправильні уявлення про жінок і любов :)
Відповідно її роман з режисером виглядає як маніпуляція самим режисером, хоча подається це як гарна любов. Я не розумію як таке можливо.
Співпадіння теж не дають спокою. По перше як вона так гарно поламалась на сходах. По друге — аварія, сліпота. А ще шизофренія головного героя (чи як назвати це роздвоєння особистості).
Знаю знаю, не мені критикувати сценарії :) Там завжди брешуть...
Можу лише сказати – фільм вийшов неординарний. Любителям мелодрам з нахилом на драму рекомендується :)
це не мелодрама, не погоджуюсь
так, любовна лінія трохи пафосна, може, не така чиста як декому хотілося б :)
але – історія більше схожа на реальну, в житті чиста ідеальна любов є раритетом... це історія про взаємну пристрасть Матео і Лени, і я особисто не помітила палкої любові старого Гаррі Кейна до Магдалени, швидше його жаль за минулим
тим більше людські почуття і переживання у фільмі навмисне резонують з любов"ю і шаною до мистецтва
Согласен полностью с данным пояснением)
:)))
загрузила :)
буває :)
о, в мене десь схожі враження)
:) О, радий що я не одинокий в цьому :)
ніц геніального в цій мелодрамі не помітив. пару кумедних моментів. пафосність стосунків. новельний сюжет. головна тема – любофь пріходіт і уходіт
у фільмі дві основні лінії: любов (кохання, пристрасть) людини до людини, яка стирається, деформується, руйнується під впливом обставин (але все ж живе у минулому, у спогадах), і любов до мистецтва, яка живе в серці попри всі життєві катаклізми
як казали древні, Ars longa, vita brevis est :)))
і про пафосність: без неї, можливо, не передали б того духу вічної любові до мистецтва, бо вічність рано чи пізно обростає пафосністю...
це моя думка :)
н я те саме здаэться сказав.
вищезгаданы теми піднімались не одноразово і часом значно цікавіше
може й цікавіше...
мені здається, Альмодовар оглядався на власне ставлення до кіно, його фільми цінні не цікавістю (якої повно і в голлівудських фільмах), а особливою чуттєвістю, передати яку не кожен в змозі
пффффф. чуттєвості тут вже ж точно немає. кривляння, істерикиі гримаси замішані на далеких для більшості людей проблемах: кінематограф, меценати, трах за розрахунком
кожен бачить чуттєвість по-своєму
чуттєвість – то власне і є почуття, а що тут не казати, фільм таки про почуття
вс фільми про це: почуття любові, страху, підозри, зневаги, ненависті... про що ж ще знімати, як не про почуття?
я ж не аналізую не те ПРО ЩО фільм, а як це подано
як на мене, гарно подано
так, можливо фільм і не вражає як "Повернення" чи "Все про мою матір", в тих фільмах Альмодовар – нестримний шаленець, а "Розімкнуті обійми" – то робота Альмодовара постарілого, який оглядається на свій шлях у мистецтві. можливо, у фільмі він втратив захопленності, але додав врівноваженого аналізу
фільм привабливий не картинкою, в першу чергу, а почуттями і відчуттями
ага, підтримую повністю! :)
Між іншим, багато хто, мабуть, навіть не підозрює, але той фільм, в якому по сюжету знімається головна героїня, – це "Жінки на межі нервового зриву", фільм Альмодовара ще 1988-го року. Цікаво він використав чисто комп'ютерне поняття повторне використання :))
Але в оригінальному фільмі Пенелопа не знімалась(на її місці була Кармен Маура), певно, тоді Альмодовар ще не дружив із нею, як зараз.
http://www.imdb.com/title/tt0095675/ – ось той фільм.
дякую :)
ще не бачила цього фільму, але планую подивитися
Альмодовар таки ще не дружив з Пенелопою, тут нема нічого дивного, якщо врахувати, що тій у 1988-му було всього 14 років й вона була ще далекою від кіно :)))
В "Поверненні" Кармен Маура зіграла роль матері Пенелопиної героїні, теж дуже яскрава акторка
треба буде глянути обидві версії "Жінок на межі..."
Ні, Кармен Маура зіграла якраз ту роль, яку тут виконує Пенелопа.
А що ти маєш на увазі під "обидві версії"? Є тільки один фільм із такою назвою, а у "Обіймах" просто імітація зйомок цього фільму :)
автоцитування досить популярна тема в постмодернізмі, і, як правило, тішить не стільки глядача, скільки самого автора, ну і обмежене коло знавців чи фанів. про автобіографічність, я ж так розумію, не йдеться, і за основу фільму можна було б взяти будь-який інший. В результаті маємо альтернативну реальність особистого життя.
Виходить, що я належу до обмеженого кола знавців :) Мені подобаються такі часові петлі.
Альмодовара подарував своїм ностальгійність, а решті – мелодраму. Янус)
виходить, я й не своя (бо "Жінок на межі нервового зриву" не бачила), і вже точно не решта...
as you wish)
:)
ааа, ясно
буває :)))
знач, треба буде на Мауру глянути :)
Хотя не считаю фильм шедевром, но твоя точка зрения очень близка) Возможно переведу свою рецензию и выложу на Сумно))
ага, викладайте, почитаємо :)