категорії: репортаж

Культурно-мистецька зустріч "Відлуння Бойківського краю"

Бойківщина30 квітня у Палаці мистецтв “Український Дім” відбулась незвична культурно-мистецька зустріч присвячена презентації Всеукраїнського громадського товариства “Бойківщина ХХІ століття”.

Організація ця не нова, але статус всеукраїнської отримала лише нещодавно.

 

Бойки – самобутня етнографічна група українців, яка заселяє центральну і західну частину Українських Карпат. Як історико-етнографічний регіон Бойківщина охоплює гірські райони сучасної Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.
Із нею пов’язані імена видатних діячів української культури, гетьмана України Петра Конашевича-Сагайдачного та таких письменників: Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Яків Головацький, Іван Вагилевич.

Метою проведення такого заходу в столиці була скорше зустріч представників місцевих осередків товариства, ніж презентація його широкому загалу. Мабуть, саме цим пояснюється заповнена лише на дві третини зала і той факт, що безпосередніх учасників урочистого концерту було в кілька разів більше, ніж запрошених гостей.

Поза тим, свято відбулось і залишило у спогадах відсутність типово-пафосної демагогії та словоблудства чиновників. Три короткі промови від Голови товариства Петра Косачевича, Рональда Франка та представника відповідного профільного міністерства передували кількагодинному концерту з бойківського фольклору.
Найбільше глядачів зацікавила постать Рональда Франка, нащадка видатного українського поета, до 150-річчя від дня народження якого і проводилась мистецька презентація.

Зустріч проходила у майже родинній атмосфері, саме тому девіз заходу “Дивіться, слухайте, сприймайте” реалізовано стовідсотково, а всі присутні отримали шанс познайомитись із духовною самобутністю найбільшої етнічної групи України.