категорії: музика репортаж

Останній день фестивалю Sziget-2010: Billy Talent, Kasabian, Muse

теґи: Billy Talent, Kasabian, Muse, Sziget, Sziget-2010, Будапешт, відео, Фестивалі

Billy Talent – Sziget.hu15 серпня, в заключний день Sziget’у 2010 фестивальників помітно побільшало: і власники тижневих квитків не залишали територію, аби не пропустити нічого цікавого, і гостей з одноденними браслетами було чимало. Від самого ранку весь острів, здавалося, завмер в очікуванні на хедлайнерів фестивалю – гурт Muse.

О 18:00 публіка, розігріта виступами DVS та Данко Джонса (Danko Jones), зустріла ще одного запального канадійця – на Головну сцену Сігету вийшов Біллі Телент (Billy Talent). Біллі зізнався, що в Угорщині виступає вперше, проте відмітив, що фест йому до вподоби.

Під час свого виступу Біллі активно спілкувався з глядачами, а дівчат навіть викликав на окрему відверту розмову. «Дівчата, – мовив він зі сцени, – нам з вами треба поговорити. Я люблю вас, я поважаю вас, я вважаю, що ви – найкраще, що є на планеті Земля… Але ви – зло!» Наступну пісню Біллі присвятив своїй колишній дівчині.

Розпашіла публіка залюбки підспівувала артистові, який це всіляко заохочував, а також жбурляв у натовп відкриті пляшки з мінеральною водою. Зі сцени прозвучало багато відомих композицій, зокрема – «Devil in a Midnight Mass», «Fallen Leaves» та «Surrender».

Гудаки – Sziget.huТим часом на майданчику Roma Tent тривав виступ українського колективу «Гудаки». Послухати їх зібралось всього кілька десятків фестивальників, та музикантів це аж ніяк не засмутило, і свою програму вони відіграли якісно, жваво та весело.

Kasabian – Sziget.huПісля Біллі Телента Головну сцену зайняв гурт Кasabian. Виступ британців не поступався за рівнем попередньому, був динамічним та насиченим. Проте було доволі очевидно, що добряча половина глядачів була тут не стільки заради їхнього концерту, скільки для того, щоб «забронювати» собі місця на наступний. Відтак, о 21:00, коли Кasabian залишили майданчик, публіка і не думала розходитись – натомість, почався активний масовий рух у напрямку сцени. Вже за 15-20 хвилин площа перед Main Stage була заповнена настільки щільно, що пробратись вглиб натовпу було просто неможливо.

З’явившись на сцені з 10-хвилинним запізненням, Muse привітали своїх палких шанувальників піснею «Uprising», яка очолює трекліст останнього альбому гурту «Resistance», і яку, до слова, у 2009-му році Ватикан включив до списку «богоугодних» музичних творів.

Muse – Sziget.huВ цілому, протягом 1,5-годинного концерту Muse майже повністю зіграли альбом «Resistance», а також багато улюблених більш ранніх композицій, як-то «Supermassive Black Hole», «Starlight», «Hysteria», «New Born», «Feeling Good», і, звісно, «Knights of Cydonia». Соліст Метью Белламі (Matthew Bellamy) майже не спілкувався з публікою, проте це більш, ніж красномовно, робила його гітара. Виступ супроводжувався просто-таки космічним світловим шоу та відеорядом, підсиленим психоделічними спецефектами.

Буквально через півгодини після завершення концерту Muse вже вдруге за тиждень зчинилась потужна гроза, тож останню ніч Сігету-2010 фестивальники святкували у закритих приміщеннях: на майданчиках A38-wan2, MTV Headbangers Ball, Roma Tent, Party Arena, де проходили нічні концерти, попивали смачну масалу в Ambient Tent з відповідним музичним супроводом, або ж просто у своєму наметі (хоча таких, відверто кажучи, була меншість).