категорії: музика репортаж

Sziget, день перший: кров, божевілля та інші веселощі

теґи: Buena Vista Social Club, Gwar, MAD HEADS XL, Madness, Ska-P, Sziget, Sziget-2010, The Toy Dolls, Будапешт, Вадим Красноокий, Фестивалі

gwar11 серпня концертом американських металістів Gwar  та угорських панків The Grenma розпочалася музична програма першого дня фестивалю Sziget 2010, ознаменувавши його офіційний старт.

Серед гостей фесту було помічено фронтмена колективів Mad Heads XL та Україн`SKA Вадима Красноокого. Він поділився, що музична програма програма цьогорічного Сігету видається йому більш, ніж привабливою, адже тут виступатимуть багато його улюблених виконавців, зокрема – і найпершого фестивального дня. «Навіть сьогодні на Головній сцені такі концерти, що після The Toy Dolls – просто хоч не відходь. Обов`язково піду на Madness, хоча і на Buena Vista Social Club хочеться глянути. Але вони виступають одночасно, і я ще не придумав, як це зробити,» – розповів Вадим. Нагадаємо, Mad Heads XL представляли Україну на фестивалі Sziget 2006.

madnessАмериканці Gwar, як і завжди, з`явились на сцені у костюмах монстрів зі зброєю в руках та декораціями в дусі трешових фільмів жаху. Не обійшлося й без поливання публіки бутафорською кров`ю. Наступними на Головну сцену фестивалю вийшли значно позитивніші британці The Toy Dolls. Панки чудово розважили фестивальну публіку – і своїми піснями, і невимушеними танцями на сцені. Далі естафету прийняла іспанська команда Ska-P, чия музика буквально не залишала можливості лишатись нерухомим та похмурим.

buena vista social clubВже о 19.45 хвилю ска і панку змінила нова хвиля: спочатку відіграв концерт шведський колектив The Hives, а закінчувалася програма Головної сцени першого фестивального дня справжнім божевіллям – виступом британців Madness. Колектив, що працює в напрямку pop\ska та new wave, нині переживає справжнє відродження: квитки на їхні європейські концерти швидко розкуповуються, а останній альбом The Liberty of Norton Folgate став бестселером. Композиції з цього альбому, а також більш ранні роботи були запропоновані до уваги гостей Сігету.

Не менше божевілля відбувалося ввечері на сцені World Music, де одночасно з концертом Madness розпочався виступ кубинців Buena Vista Social Club та Омари Портуондо. Не дивлячись на те, що більшості учасників колективу – далеко за 80, музиканти дуже швидко розпалили багатотисячну фестивальну публіку і протримали її в такому стані до самого завершення концерту.