«Коронація слова» оголошує прийом рукописів
Восьмий за ліком літературний конкурс «Коронація слова» оголошує прийом рукописів. Новинкою «Коронації-2008» є збільшення призового фонду на 5 тисяч гривень за рахунок введення нової премії «За кращий романтичний твір». У змаганні за титул найромантичнішого беруть участь рукописи трьох інших номінацій: «Кіносценарії», «П’єси» та «Романи».
Всеукраїнський конкурс романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова» є проектом «Крафт Фудз Україна», метою якого є підтримка новітньої української культури. Література, кіно і театр – обрані не випадково, адже саме ці жанри є стратегічними жанрами культури, які формують і визначають зрілість нації. Метою організації й завданнями конкурсу є пошук нових імен, видання найкращих романів книжками, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру, і як наслідок – наповнення українського ринку повнокровною конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру – якісними українськими фільмами й п’єсами. «Коронація слова» сприяє організації важливої ланки літературного процесу – літератури гостросюжетної, цікавої, захоплюючої.
Умови участі
• Роман, кіносценарій чи п’єса мають бути написані українською мовою та надруковані на комп'ютері або друкарській машинці.
• До участі в конкурсі допускаються твори, які ніколи раніше не оприлюднювались.
• Конкурс зберігає анонімність авторів до церемонії нагородження.
• Для участі в конкурсі необхідно надіслати поштою з «Рекомендованим повідомленням відправника» машинопис твору підписаний псевдонімом. Титульний лист твору повинен містити псевдонім автора, назву твору та назву однієї з конкурсних номінацій, до якої подається твір (роман, кіносценарій або п’єса).
• В окремому конверті, підписаному тим самим псевдонімом і вкладеному до теки з машинописом твору, необхідно вказати: справжнє ім'я, прізвище, домашню адресу, телефон, та додати заяву до Оргкомітету конкурсу про участь у конкурсі (довільної форми).
• Рішення про результати конкурсу визначає журі. Результати конкурсу оголошуються на церемонії нагородження та через ЗМІ.
• Машинописи творів не рецензуються і не повертаються. Листування з авторами не здійснюється.
• Переможці отримають грошові премії, а кращі твори будуть запропоновані провідним українським видавництвам, кіностудіям та театрам.
Призовий фонд конкурсу – 100 000 грн.
Номінація «РОМАНИ»:
І премія – 20 000 грн.,
ІІ премія – 10 000 грн.,
ІІІ премія – 5 000 грн.
та сім премій по 1 000 грн.
Номінація «КІНОСЦЕНАРІЇ»:
І премія – 15 000 грн.,
ІІ премія – 7 000 грн.,
ІІІ премія – 3 000 грн.
та п’ять премій по 1 000 грн.
Номінація «П’ЄСИ»:
I премія – 10 000 грн.,
II премія – 5 000 грн.,
III премія – 3 000 грн.
та п’ять премій по 1 000 грн.
Спеціальна премія «За кращий романтичний твір» – 5 000 грн.
* Лауреати та дипломанти конкурсу несуть відповідальність за сплату податків.
* Твори надсилаються до 1 лютого 2008 р. на адресу:
Конкурс «Коронація слова».
Абонентська скринька № 25,
м. Київ – 25, 01025.
* Довідки за телефоном: 8 (067) 252 50 20.
За матеріалами Крафт Фудс.
Мене цікавлять умови участі на 2010 рік. Я пишу роман на реальних подіях свого життя. Коли можна надсилати свій рукопис??
Ось тут в самому низу написано, що до 1 лютого:
http://pharaon.intwayphoto.com/page_1211154904484.html
Так надіславши до 1 лютого ви маєте можливість потрапити на конкурс 2010 але якщо рукопис приходить пізніше він потрапляє автоматично на наступний рік. Пишіть і отримуйте від цього насолоду і вдячність читачів)
Дякую! я вже надіслала)
У мене є два питання:
– Обов'язково написати псевдонім, чи може бути на титульній сторінці справжнє ім'я?
– Чи є якісь вікові обмеження, типу всі учасники – повнолітні?
Треба все підписувати лише так, як вказано в умовах конкурсу, і ніяк інакше. Що стосується віку, то не думаю, що неповнолітній учасник буде взагалі здатний щось написати (роман на 100 і більше сторінок або кіносценарій) у найкращому разі – вірш про кохання.
Не варто недооцінювати неповнолітніх учасників. Мені ще нема 18, але я впевнена, що пишу на рівні. Принаймні уривок з моєї п*єси у Вінниці на двох конкурсах переміг.
Головне – це впевненість у собі, що підтверджується напрацьованим професіоналізмом та певним (що для письменника, погодьтеся, не останнє) життєвим досвідом. Так що бажаю вам успіху у нашому конкурсі. Хто прагне – той здолає!
Не судіть по собі, будь ласка. Мені 15, я ВЖЕ написала одну книгу, в ній у 4 рази більше сторінок, ніж ви дозволили писати неповнолітнім(((
Ну що ж – залишається тільки побажати вам успіху на нашому конкурсі, але премію,скоріше за все, будуть отримувати ваші батьки. До речі, я гадаю, у вас є шанс отримати ще й приз від Книги рекордів Гіннеса, як наймолодший автор, який написав роман такого розміру.
Крістофер Паоліні написав "Ерагон" у п'ятнадцять, тож я запізнилась. За побажання дякую)
Пишіть-пишіть! Якогось року виходила на сцену дівчинка, якій не було 17-ти, так їй ще якись спецприз дали, як наймолодшому учаснику.
конкурс для знайомих з тьотьою Танею Логуш...
шкода, що хороший задум був знищений самими ж організаторами.
Михась, стоп!
можна підійти і до Роздобудько, це простіше, або до Кокотюхи, а він тебе зведе з Норою-друк-Сімоновою, а та вже й до панії Тетяни...
будь кмітливим – і Коронація твоя!
хоча...
навіщо вона тобі?! грошей не заробиш із ними! краще пиши російською – і відразу до Москви! будь мудрим!
Скажіть, якщо умовою №4, конкурсу у номінації "Роман" є щоб рукопис містив не менше, як 100 сторінок (180 тисяч знаків з пробілом).
А у мене 46 сторінок і 160 тисяч знаків з пробілом, шрифт 14.
Питання:
Якщо я подам рукопис в якому буде, менше як 100 сторінок ну десь 60-70.але (знаків з побілом більше ніж 180 тисяч чи буде це помилкою, у звязку з якою мій рукопис недопустять до конкурсу. Дякуюю.
У рукописі повинно бути мінімум 180 000 знаків з пробілами. Це головне. Про шрифт там нічого не сказано. Отже ви можете просто роздрукувати ваш роман більшим шрифтом, аби вийшло 100 сторінок. Але не рекомендую вам збільшувати кегль вище 15-го – це виглядатиме комічно. До речі – роман повинен містити широке охоплення картини життя, великі узагальнення та характер головного героя у його розвитку та становленні через боротьбу із несприятливми обставинами. Цього в умовах конкурсу немає, але рецензенти забракують ваш рукопис, якщо всього цього там не буде, я впевнений: вони просто класифікують його, як повість.
підкажіть який повинен бути розмір шрифту для кіносценарію....
Хоч по одній літері на лист!:) Обмежень не існує. Такий, який ви вважатимете зручним для прочитання. Але шрифти, більші за 15 виглядають на аркуші паперу комічно. Тому краще не робити розмір літери більшим за 15 кегль.
А в мене запитаннячко – коли будуть відомі результати конкурсу?
Результати конкурсу будуть оголошені, як зазначено в його умовах, на церемонії нагородження, яка відбувається традиційно влітку в театрі Івана Франка. Зараз я не пам'ятаю точної дати, коли церемонія відбудеться цього року. Здається, це 15 липня.
щось "Головний редактор" не дуже в темі:(
в умовах написано "нагородження у червні 2010 р." (п.2. на сторінці власного сайту http://koronatsiyaslova.com/terms/), і навіщо писати "це 15 липня" – за язика ніхто ж не тягне!
чи вже умови змінилися? то поділіться з громадськістю!:)
Яка різниця – у червні чи у липні? Це буде мати значення лише для тих, хто отримає запрошення на церемонію нагородження.
Що означає останній коментар від офіційної особи конкурсу? Що результати вже визначені? І якщо я подала рукопис на Коронацію, то можна заспокоїтися – я пролітаю, бо запрошені будуть тільки обрані? Конкурс робиться тільки для якоїсь касти?
На церемонію нагородження будуть запрошені тільки ті учасники конкурсу, які стануть його переможцями: лауреатами та дипломантами. Звичайно, це будуть ВИКЛЮЧНО ОБРАНІ люди. Обирати їх будуть члени журі після того, як 1 лютого закінчиться прийом рукописів.
я раніше написав, що "Головний редактор" не дуже в темі:(, то тепер можна констатувати, він дууууже не в темі!
півтора місяці тому на цьому ж сайті (та й на інших також) було оголошення оргкомітету з проханням відгукнутися лауреатів минулих років для ЗАПРОШЕННЯ їх на нагородження.
Крім того Франка мабуть вміщує чоловік 800, то гостей теж буде багато.
А найголовніше, результати (і дата оголошення їх) цікавить не тільки учасників конкурсу, а й ще багатьох людей – від простих читачів до спеціалістів-літературознавців.
І якщо пан "Головний редактор" думає тільки про ВИКЛЮЧНО ОБРАНИХ людей, то просто прикро за таку хорошу справу, як "Коронація слова".
Коли я казав про запрошених людей, то мав на увазі лише учасників цьогорічного конкурсу: це дуже чітко сформульовано у фразі "На церемонію нагородження будуть запрошені тільки ті учасники конкурсу..." Звичайно, окрім учасників конкурсу, буде запрошено ще багато людей, включно із лауреатами минулих років. Бажаю вам трохи підучити українську мову, аби краще розуміти зміст написаного.
http://www.kraftfoods.com.ua/kraft/page?siteid=kraft-prd&locale=uauk1&PagecRef=3173&Mid=3173
На даному сайті є фраза :"Папку з твором вкладіть у конверт та надішліть поштою (бандероль або посилка) з “повідомленням про вручення поштового повідомлення” (щоб пересвідчитися про успішну доставку)".
Мудро, але як це зробити, якщо конвертик з адресою всередині посилки? (чи то я давно поштовими послугами не користув., чи не можу догадатись як це зробити..)
підкажіть, будь-ласка.....=)
Так адресу-то на посилці пишуть! І пряму і зворотню. У вас на пошті просто не приймуть посилку без цих двох адрес.
але без імені чи з? просто тоді для чого вкладати заклеєний конверт з адресою і особистими даними, лише псевдонім вказувати на творі, якщо і так вже усі "карти" розкрито? чи журі подається твір без даних про автора?
Всією кореспонденцією займається людина, яка не має до конкурсу жодного відношення: вона отримує сотні (якщо не тисячі) листів, бандеролей, розпаковує їх та відправляє далі за призначенням. Тобто в одну шафу кладе конверти із справжніми іменами, у другу – рукописи. Розірваний пакунок від бандеролі вона просто викидає. Але, якщо вам здається, що й тут можна якось вичислити автора: скажімо, член журі полізе за шматками у смітник, тоді можете написати псевдонім на бандеролі – навряд чи поштові працівники стануть до цього прискіплюватись. Хоча, звісно, існує небезпека, що автора вичислять за адресою... Якщо звичайно, член журі захоче винайняти приватного детектива)))
Дякую Вам за відповідь, але уточніть ще, будь ласка, через відповіді на мої попередні запитання, які помилково надіслались анонімно...%)(Анонім сьогодні 11:34 #)
Дайте, будь-ласка, відповідь на таке запитання: якщо автор подає кілька віршів у номінації "Пісенна лірика про кохання", то чи всі вони мають бути в одному конверті, як збірка? Чи має на кожен вірш бути окремий конверт із заявою?
Можна зробити і так – і так, тут обмежень немає. Звичайно, зручніше буде, коли всі вірші – в одному конверті. Але коли прийде їх декілька, та ще й під різними псевдонімами – тут виникає додаткова інтрига: приблизно як в лотереї.
Доброго дня!
У мене буде таке питання: в умовах участі сказано, що "12. Твори надсилайте до 01 лютого 2010 року (за поштовим штемпелем відправлення)". Але в третьому коментарі на оцій сторінці від 6 жовтня досить упевнено зазначено, що "якщо рукопис приходить пізніше він потрапляє автоматично на наступний рік". Спростуйте або підтвердіть, будь-ласка, ці слова.
І якщо твір прийде вчасно, але людина, яка займається кореспонденцію, забере його після 1 лютого – чи не вийде тут якихось казусів? :) Буду вдячний за відповідь.
Якщо на штемпелі буде вказана дата до 1 лютого 2010 року, то він потрапляє на цьогорічний конкурс. Якщо буде вказана дата після 1 лютого 2010 року, то він потрапляє на конкурс наступного року. Коли буде забрано конверт – не має жодного значення: пошта виймається щоденно, окрім вихідних.
Дякую за відповідь.
До речі, хто не знає, на сайті "Укрпошти" є чудовий сервіс "Пошук поштових відправлень": http://www.ukrposhta.com/www/upost.nsf/search_post?openpage
Це непогана альтернатива "повідомленню про вручення поштового повідомлення". Можна переконатися зайвий раз, що посилка ніде не загубилася. Видно, коли вона приходить і коли її вручають.
І, завершуючи тему: там видно, що вже принаймні тиждень пошту не виймали :). Так що не кажіть про приватних детективів – ми самі неабиякі детективи :).
Хоча, після Вашої відповіді я вже цим не так перейматимусь :).
Заяву конче писати від руки чи можна надрукувати?
Це не має жодного значення. Головне, аби було розбірливо написано.
чи можна дізнатися, хто входить до складу журі? Чи це таємниця?
Склад журі не розголошується і кожного року змінюється.
В нашої пошти бувають такі приколи, що посилка може з кілька днів пролежати у відділені перед тим як її відправлять. Немає ніякої можливості дізнатися чи посилка надійшла проштампованою до 01.02, тобто прийнята на конкурс?
Як вже було сказано в умовах "Твори надсилайте до 01 лютого 2010 року (за поштовим штемпелем відправлення)". Тобто ваші твори будуть прийняті на підставі дати, вказаної на поштовому штемпелі, хоч би вони дійшли до адресата у березні.
І ще... Можна щось дізнатися про рецензентів, тобто як взагалі вичитуються роботи, приймаються рішення і тому подібне... суто з банальної цікавості)
Про рецензентів і технологію конкурсу дізнатися неможливо – це непублічна інформація. Скажу лише, що добір відбувається ретельно і декількома людьми, аби уникнути упередженності. Керівництво конкурсу не має відношення до оцінки рукописів.
Скажіть, будь ласка, скільки рукописів на номінацію РОМАНИ надійшло минулого року?
Це непублічна інформація.
А що, даруйте, в цій інформації надзвичайного? Це – звичайна статистика, не більше. Крім того, завдяки цьому числу можна приблизно порахувати з якою швидкістю читається кожен роман всіма членами авторитетної комісії протягом 4-х місяців. То все ж?
Надзвичайного нічого немає, але все, що стосується технології роботи експертів та рукописів не підлягає розголошенню: така політика керівництва конкурсу.
Але (я перепрошую за мою наполегливість стосовно цього питання) я ж запитую результати МИНУЛОГО року!
Інформація закрита стосовно всіх років конкурсу – така позиція керівництва. Але влітку цього року вийде спеціальний довідник про "Коронацію слова". Можливо, там будуть розкриті деякі таємниці.
минулого року чув від одного з організаторів репліку, що адекватних робот, боюся збрехати, не більше 200.
Із сайту http://www.kraftfoods.com.ua
...А починалося все як експеримент, який був організований у грудні 1999 року. Сьогодні ж конкурс має статус єдиного Всеукраїнського і є престижним в Україні літературним змагаганням, тому для участі у ньому з кожним роком надходить все більше творів. Так, на конкурс „Коронація слова – 2000” надійшло 758 романів і 426 кіносценаріїв, на конкурс „Коронація слова – 2003” – 923 романи і 604 кіносценарії, на “Коронацію слова – 2004” – 931 роман і 618 кіносценаріїв та п’єс.
Ой погано ви володієте інформацією, пане Олеже! Треба Вас замінити поінформованішою особою (без образ, будь ласка!).
Тому я й питала про 2009 рік:)
я вже приколювався з компетентності "Головного редактора":)
Олег Шинкаренко, пораджу взяти інтерв'ю у компетентної особи (керівника конкурсу або його заступника) стосовно обговорюваних питань та вивісити на сайті. Як бачите, я не єдиний, кого ці питання цікавлять.
А чому в умовах конкурсу сказано, що один і той самий твір, якщо його не було відзначено, може присалтися на конкурс повторно наступного року? Чи не свідчить це про те, що надіслані твори читаються не всі? І куди дівають твори, котрі не було відзначено? Викидають, чи вони зберігаються в архівах?
Оце і я думаю, що існує загроза того, що авторитетне журі не в силах прочитати добру тисячу романів за 4 місяці, а крім того, ще є вірші, п'єси, кіносценарії.... От кожен, хто читає цей коментар, задумається, чи змігли б Ви з лютого по червень прочитати не менше 1000 книг? Що скажете?
можливість надсилати знову це для тих, хто продовжує вірити у те, в що не повірили інші))
а Ви знаєте кількість рецензентів? чи по-Вашому так важко набрати сотню-другу студентів філологів старшокурсників, які б вичитали ці роботи, а з сукупу їхніх думок на твори вибрати найкращі, які вже й оцінюватиме жюрі.
не знаю чи воно так, але інших адекватних варіантів не знаю.
Ідея мудра, на мою думку.
Я взагалі, чому запитую про це все. Я написала свій перший роман і мені дуже важливо, щоб його ЧИТАЛИ, а без допомоги мені буде важко видати книжку, принаймні найближчі декілька років. А знати трохи об'єктивних умов – заспокійлива справи:*)
Можу підписатися під кожним словом)
Викидають, звичайно.
Захаращення архівів може призвести до пожежі.
власне, дивує вся ця утаємниченість. Чому люди, котрі надсилають на суд поважного журі свої твори, не мають права знати їхніх імен. А, може, це люди не авторитетні і їхня думка в літературному світі нічого не варта. Це робиться для того, щоб конкурс був неупердженим? А хіба родичі та друзі цих членів журі не знають про їхню місію? Як на мене, такий конкурс повинен бути максимально прозорим, тільки тоді може йтися про справделивість. Дорога Ірен, ви дуже мила і, я певна, написали чудовий твір, проте, не хочу вас розчаровувати, з джерел наближених до конкурсу, скажу, що читаються тільки титульні сторінки романів у пошуках тих, за які було замовлене слово.
Мда... как все у нас хреново...Объявили честный конкурс, все шлют, а оказывается там уже все решено. зачем тогда бодягу всю эту было заводить? с другой стороны имел месяц назад случайную беседу с членом жюри Коронации. так она сказала, что передавали ей читать пьесы анономно, и ей понравилась одна пьеса, но она до сих пор не знает кто ее написал, потому что та пьеса не победила. тутка эты была титулованная
так вот... тетка эта была титулованная но...
но почему тогда такой низкий уровень победиделей конкурса?
просто нижайший...ниже плинтуса..вот это вопрос из вопросов...
власне, низький рівень переможців і наводить на думку про специфічну вибірковість рецензентів. Минулорічний роман тягне на повість, з купою неузгодженостей, незавершених ходів, які, незрозуміло для чого взагалі, вводилися у твір, а про "великі узагальнення та характер головного героя у його розвитку та становленні через боротьбу із несприятливими обставинами", як писав шановний пан Шинкаренко, взагалі не йдеться.До речі, свого часу членом журі був Юрій Мушкетик, але він вже не входить до його складу і не зі своєї ініціативи. А шкода, талановита і чесна людина.
=)))
Я ніяк не заперечую те, що Ви написали, але сутність суч.укр.літ є графоманською, і я не думаю що загальний рівень робіт, що надсилаються на конкурс є дуже високим.
Сумно читати такі коментарі, які не здаються неправдоподібними.... Звісно, стати хоча б лауреатом найпрестижнішого Конкурсу романів – це тобі і безкоштовна реклама твого імені, і твого твору, та ще й без проблем співробітництво із шанованими ФОЛІО, КАЛЬВАРІЄЮ, ПІРАМІДОЮ.... Це – круто! Тому "бабло победит зло", як би грубовато це не звучало:/ Але де шановний пан Олег Шинкаренко? Ау!
Я цілковито згоден з усім, що написали і Іренка, і Максим Міклін. Але навіть не знаю, чи хотілося насправді знати все те, що написала Соломія :). Залишається сподіватись, що це не зовсім так. Вірити в це, принаймні – а що ще нам залишається?
Я хочу підтримати думку, яка тут була озвучена не раз: дуже сильно хочеться, щоби конкурс був більш прозорим і відкритим. Щоб хоча би якийсь зворотній зв'язок із авторами був.
Багато авторів йшли до цього Конкурсу дуже довго. Багато з них жодним чином не були пов'язані з літературою до цього моменту. Але що це насправді означає, крім того, що Конкурс може відкрити новий і справжній талант?
Хочеться вірити, що цю сторінку читає не тільки Олег Шинкаренко, а й дехто із організаторів Конкурсу. Має так бути. Тож хочу сказати, що, насправді, я читав багато речей, подібних до того, що написала Соломія. Але переконливих спростувань і заперечень, зокрема від переможців, не пригадаю.
Мені, як людині, що вперше приймає участь в Коронації Слова, дуже важливо вірити, що кілька років роботи над моїм романом: вивчення матеріалу, який має стосунок до зображуваних подій, переписування тексту – і все це поза моїми основними заняттями – що це все не мине даремно. Не буде просто "відкладено" – адже хто ж за мене "замовить слово"? Але я переконаний, що якщо мій роман прочитають, то не пошкодують про це (ані назви, ані псевдоніму, ані обсягу твору при цьому я не вказую).
І ще кілька слів щодо відношення до учасників. Я в кінці минулого року написав на електронну адресу, яка зазначена для довідок, кілька питань. Простих питань. Але жодної відповіді я на ті питання не отримав, що взагалі-то, теж не надто приємно. Я вже згодом поставив їх на цій сторінці, і тут вже пан Олег оперативно відповів. До речі, якщо тут і виникають питання щодо «компетентності головного редактора сайту», я особисто не можу не подякувати йому, що відповіді на багато важливих питань даються, і оперативно.
Хочу завершити цей текст привітанням Конкурсу із його 10-річчям. Це дуже гарна подія, насправді. В червні буде ювілейне відзначення авторів, і саме тому хочеться, щоби воно було винятковим і особливим, і щоби жодних подібних питань не викликало.
Я, взагалі, нічого напевно не знаю, я особисто вірю в чесність Конкурсу, але я думаю, що висловлю загальну думку всіх авторів-учасників, особливо дебютантів, якщо зайвий раз попрохаю про те, щоби ця чесність була дійсно такою.
А пана Олега Шинкаренка можу тільки попрохати: дайте, будь-ласка, посилання на цю сторінку із нашими коментарями комусь із організаторів. І попрохайте їх цю сторінку прочитати. Ви – наша єдина зв'язкова ланка і надія :).
Адже – ми всі з цим маємо згодитись – висловлені тут думки різних людей, які навіть не впевнені, чи будуть прочитані їхні роботи, мають велике значення для Коронації Слова.
З повагою, поки що анонімний автор.
Я хочу зараз написати свою електронну адресу avestar@inbox.ru для тих учасників форуму, які хотіли б поспілкуватися зі мною за межами цієї сторінки. Мені було б цікаво з вами усіма: ми однодумці в певній мірі, хто нас ще зрозуміє, як не ми один одного. Ну, якось так....
да, пан Шинкаренко пропал...А наша литература – в большой з...
и если они снова повыбирают всякую муть, типа ихней Раздобудько?
Кстати, та дама , с которой я беседовал – из таких "высокохудожественных" кругов, что я сомневаюсь, что она могла выбрать реальную пьесу для победителя.
Поэтому вопрос "А судьи кто?" очень и очень актуален.
Тедді, на колір та смак і фломастери різні. Комусь подобаються твори Роздобудько. Тому не варто казати про "муть". Кожна книга має право бути прочитаною. Ви ж також автор, тому майте трохи поваги до інших авторів, будь ласка.
З повагою.
Я Віталій ,з Тернопільщини ,мені 17.Дуже люблю читати особливо романи.Нещодавно в мене появилося бажання попробувати написати щось своє,cпробувати себе у літературній творчості.Пишучи свій роман я випадково зустрівся і спілкувався з викладачами місцевого університету, і вони попросили дати їм прочитати ,але на той момент у мене було тільки пару перших частин,і не дивлячись на це вони дуже зацікавилися ,і дали свою першу непогану оцінку. Радять мені друкуватися порекомендували саме Вашу "Коронацію слова" . Але зайшовши на ваш сайт я дуже розстроївся що нe встиг ,і втратив свій шанс .Але я прошу у вас допомоги як у Великих Професіоналів ...........Скажіть будь-ласка , з чого мені варто починати? І які видавництва ви можете порекомендувати? Можливо, якісь конкурси відбудуться найближчим часом? Дайте відповідь будь-ласка.
Віталію, на жаль, наш конкурс не займається пошуком видавництв і тим більше не друкує ніяких творів – навіть якщо ви отримаєте на ньому першу премію. Як і кожному починаючому автору, вам доведеться досить-таки довго пробивати собі дорогу (можливо, на це підуть десятки років: моя перша книжка оповідань вийшла у 32, хоча почав я її писати у 16). Окрім нашого конкурсу, існує ще дуже багато всяких інших: наприклад, ви можете стати лауреатом Шевченківської премії або конкурсу "Євроформат" або видавництва "Смолоскип". Спробуйте пошукати умови в інтернеті.
А чи можна приймати відразу участь в Конкурсі "Коронація слова" та паралельно в "Смолоскипі" наприклад?
А чому ні?
Запитую, чи не зарахується це до розряду: розголошення інформації про твір тощо. Але зрозумів. дякую за відповідь.
Шановні! Для тих хто має сумніви в чесності конкурсу можу навести власний приклад – в минулому році я став одним з переможців. Але ні до якого "закритого клубу" відношення не мав. Я взагалі взнав про існування Коронації місяця за два до закінчення прийому рукописів. Тож не втрачайте надію. Якщо ваші твори варті того, їх помітять.
Дуже дякую Вам за Ваш коментарій, пане Юрію! Власне, я щось таке і хотів почути, коли писав своє повідомлення вище. На щастя, Ви відповіли, але нажаль – тільки Ви... Та коли такі речі каже один з переможців Коронації, це надихає не тільки на надію, але і на подальшу роботу!
І хочу написати до пана Шинкаренка: пане Олеже, аргумент про те, що ви видали свою збірку, лише коли Ваш вік подвоївся, трохи може лякати авторів :). Вашу збірку "Як зникнути повністю", цікаву і своєрідну, я кілька років тому читав (і зараз бачу її на книжній полиці перед собою), але також читав тоді ж і Ваше інтерв'ю, де Ви призналися, що всі ці роки писали "в стіл" і "для себе"...
Ми ж всі тут творчі люди, тож я впевнений, що досягнемо своїх цілей і мрій, якщо маємо талант і бажання. Але Ви б краще розповіли десь (може, колись у якійсь статті) – яким чином Вам доводилося "пробивати собі дорогу", і який взагалі шлях автора до того, щоби його твір видали, поза якимись конкурсами. Конкретний приклад кожної людини є, насправді, дуже цікавим.
Хочу сказати вам, що головне – це писати, а не видаватися. Головна мета, таким чином, написати талановитий твір. Деякі письменники пишуть такий твір все своє життя, і так і не закінчують: почитайте, наприклад, про "Людину без властивостей" Музіля. Він так довго писав цей роман, що видавець взагалі махнув на нього рукою – перестав з ним працювати. Музіль помер, але так і не дописав свою книжку. Її потім видали незакінченою. Але це все стосується шедеврів. Звичайно, скажімо, якась Ірена Карпа пише свої романи за два тижні, а потім на них одразу знаходятся видавці, бо вона зробила собі скандальну славу: її читатимуть, що б вона не написала. А є ще приклад Льюїса Керола – він видав свою "Алісу у Країні Див" – безперечний шедевр! – власним коштом. Для цього він витратив свою платню майже за цілий рік! І цікаво, що гроші йому повернути цілком не вдалося. Отже, найкращий варіант, як на мене, це не поспішати з виданням, а коли буде ясно, що видавати треба – видати власним коштом. Андрій Курков, до речі, теж видав свій перший роман власним коштом, сам купив навіть папір! А потім сам продавав його на вулиці! Я хочу сказати, що письменницька праця дуже важка, і не варто сподіватися на швидкий успіх – що швидко – то тимчасово.
Бо Олег Шинкаренко не мав довго успіху, то й не хоче вірити, що інші початківці його матимуть. Інакше як то кривдно за себе: я пів життя чекав, а комусь відразу щастить(((( Огидно читати( Крім того, відповідати треба на всі коментарі, а не вибірково. Нащо тоді шинкаренко тут здався?!
про Карпу Ви так дарма... це не так легко, як здається...
Доброго дня. Моє ім`я – Лариса Денисенко. Всі коментатори дуже турбуються, нервують стосовно своєї власної долі, рукописів, дебютів, тому я вирішила написати узагальнену відповідь.
Власне, я – переможець Коронації слова 2002, розділила перше місце з Мариною Гримич, і була в журі в 2003 та 2009 роках. В 2003 – як переможець минулого року, в 2009 – як ведуча культурологічної програми «Документ» на 1+1. Тут можна про мене прочитати, якщо комусь цікаво чи тим, хто вперше про мене чує. www.larysa.com.ua
Стосовно мене як учасника конкурсу. В 2002 році я працювала адвокатом та правовим консультантом у Верховній Раді України, ніколи нічого не писала, тим більше – українською мовою, бо 90% мого життя оберталося в російськомовному середовищі. В мене не було жодних знайомств в літературних тусовках України, я навіть не знала про їхнє існування. Написала роман задля конкурсу, зацікавилася рекламою на 1+1, вирішила спробувати свої сили, навмання. Як результат – перше місце. Я нікому не телефонувала, нікому не писала, нічого не запитувала. Взагалі про це забула, не було в мене жодних сподівань. На конверті проставила адресу своїх батьків. Без прізвища. Я мушу сказати, що мої дані було загублено, дуже важко пригадували адресу, потім шукали мене по міській довідці. Знайшли. Головою журі був Юрій Мушкетик, членами журі (про це я дізналася тільки на нагородженні) – Василь Шкляр, який відстоював мій текст, та Марія Матіос. Чесно вам зізнаюся, на той час, я не знала, хто ці люди.
(продовження)
Моє журівство в 2003 році запам’яталося мені тільки тим, що треба було прочитати 26 рукописів за півтори місяці, мені було дуже важко, але ніхто на мене не тиснув, ніхто не розповідав, хто ховається за анонімними ніками, ніхто не втручався в мою роботу. Перед тим, як прийти на нараду журі – я виставила всім текстам свої оцінки. Активного обговорення не було, підсумовувалися проставлені нами результати.
Минулого року було так само. Тільки рукописів, якщо я не помиляюся, було 17-ть. Рукописи відбирали експерти. Вони передають журі кращі, на їхній погляд, рукописи, серед тих, що розглядалися ними. В журі дуже багато людей. Вони – різні. За віком, за літературними вподобаннями, за освітою. Ми обговорювали всі тексти. Це було жваве обговорення, комусь подобалися одні тексти, комусь – інші. Ми вислуховували думку кожного, сперечалися, погоджувалися, жартували. Дехто навіть читав свої рецензії з комп’ютера, вони були великими за розміром. Це не формальний підхід, повірте. Потім кожний у відомостях проставляє бали для кожного тексту, підписує свою відомість та здає для підрахунку. Потім оголошуються підсумки. Тоді ми дізнаємося, який текст став переможним. Але не знаємо прізвища до церемонії нагородження. Ось так все відбувається.
Минулого року я нагороджувала лауреатів «Коронація слова – романи», мені вручили конверт перед церемонією, я знала, які тексти стали лауреатами, але побачила прізвища тільки, коли на сцені відкрила конверти, мабуть, робила помилки. Я не можу говорити за всіх. Я можу говорити тільки за себе. Я бачила – чесний конкурс. І поводила себе чесно.
Ви така ідеальна, що аж старшно. Можна було і скромніше написати, міс "Талант 2002" ))))Мені ті "Збавки із плоті та крові" виявилися лайном собачим, і стиль написання дурноватий. Не спішіть, Ларисо, так голосно вигукувати власні схвалення своєї писанини.
Те що не є зрозумілим обов*язково сприймати агресивно?
Ігоре, а ви не поспішайте захлинатися від щастя жбурляння в людей лайном. Де ви бачили, що я схвалюю свої тексти, перепрошую? Я взагалі про це писала? Не треба так нервувати, бережіть себе і до слів ставтеся обачно, вони повертаються бумерангом.
Шановна пані Ларисо, запрошую вас на наш новий офіційний сайт за адресою http://www.koronatsiya.com
Саме там я розмістив ваші слова з двох попередніх постів.
Редактор сайту "Коронація слова" Олег Шинкаренко
Дякую, пане Олеже, зайду, коли буде час. Я, власне, тут написала, тому що мене особисто обурює таке сприйняття умов та проведення конкурсу, хоча зазвичай я рідко відповідаю на будь що. Хоча людей неможливо переконати, але варто розповісти історії.
З Днем Кохання вас! Нехай не спить серце:)
Можна щось дізнатися про експертів? Рівень? Кваліфікація?
Основні принципи відбору це подобається/не подобається? Доречність чи недоречність мату, хворих для суспільства тем, радикалізму?...
Перше лютого включно? Тобто якщо стоїть на штемпелі 01.02, то робота приймається чи ні?
Зараз ми разом з юристами та оргкомітетом готуємо оновлений варіант відповідей на всякі несподівані запитання типу цього. Як мені сказали в керівництві, такої пунктуальності на конкурсі немає. Тобто, якщо ваша робота прийде пізніше, то вона все одно потрапить на конкурс.
Запрошую вас на новий сайт "Коронації слова" за адресою http://www.koronatsiya.com
Відтепер цей блог на "Сумно" вже не буде активно наповнюватись оригінальною інформацією і стане ділянкою для неформальних обговорень. До речі, саме там є відповідь Лариси Денисенко на ваше питання щодо рівня та кваліфікації експертів.
немає значення коли вона прийде, я в курсі... я про штемпель кажу, якщо там стоїть 01.02. то робота приймається чи ні?
Офіційної відповіді на це питання поки що немає – керівництво не визначилося. Але неофіційно я скажу вам, що роботи із запізенням навіть у тиждень чи два – все одно приймаються.
красно дякую
Привіт) У мене запитання, на яке дуже хочу знати відповідь і переймаюся цим досить довго: як можна вийти на контакт із письменницею Людмилою Баграт (містичний роман "Зло"). Інформацію про цього автора взагалі неможливо ніде знайти. Відчуваю, що мені або не відпишуть на цей коментар, або напишуть про конфіденційність авторів за їх бажанням. Але для мене це важливо, будь ласка, допоможіть!!!
Перечитал и пересмотрел интервью и выступления на сайте и подумал вот что...Внешне авторы выглядят так, что ...не спонукають, так би мовити до читання їх книжок...
Ну що можуть написати ті тіточки? ті журналісточки та домогосподиночки? Ось що бентежить...
Москалям на цьому сайті взагалі нічого робити, бо не підпадають під жоден сегмент цільової аудиторії.
Прошу вас не ображати відвідувачів нашого блогу, а також приязно запрошую на наш інтернет-сайт за адресою:
http://koronatsiya.com
Дуже прошу вас не писати більше коментарів під цією публікацією – їй вже сто років. А у нашого конкурсу є свій сайт:
http://koronatsiya.com
Запрошую вас туди! Щодо тіточок, то перечитайте Селінджера: "Завжди треба думати про товсту тіточку!"
До того ж, наш конкурс – це насамперед конкурс масової комерційної літератури, що видається великими тиражами. Його мета – досягти масового вживання української мови та читання української літератури в Україні. Якщо вас цікавлять шедеври, то може варто звернути увагу на Нобелівську чи Гонкурівську премії? В Україні також є багато премій, присвячених немасовій літературі.
Дуже сумнівним є, що книжки, що виграли Нобеля чи Гонкурівську розбігаються меншими накладами)) Невдале порівняння, бо іноземці цю літературу дуже цінують. От якби Ви порівняли із Шевченківською, де література не масова, а вручення насправді одна велика профанація це було б більш доречно)
Бриних тягне мазу за усіх))
Добре, прейдемо на новий сайт. Але..."насамперед конкурс масової комерційної літератури, що видається великими тиражами. Його мета – досягти масового вживання української мови та читання української літератури в Україні".
Тепер зрозуміло...Комерційна література...Тобто невибаглива...для дурників, чи жо?
вот за "досягти масового вживання української мови та читання української літератури в Україні" хочу поблагодарить организаторам конкурса! я был в отпуске у родственников и читал "ангелы и демоны" (ксд) українською мовою. мои родственники видя как я сидел "до упора" над книжкой пока ее не закончил тоже схватили ее читать. ерунда, да? но это было в россии! люди не знали украинского языка, но им захотелось читать то, от чего нельзя оторваться!
"Тепер зрозуміло...Комерційна література...Тобто невибаглива...для дурників, чи жо?"
Ще один, блін...
Стівен Кінг, Джоан Роулінг, Ден Браун, Джон Грішем та інші – все це комерційна література. Подобається визначення "невибаглива, для дурників"? Шуруйте читати енциклопедію перед сном і підручник з квантової механіки натщесерце. Тільки не треба тут гнути пальці аля "яка йухня ця ваша комерційна література, це нижче за мій великий мозок". Вам мама у дитинстві теж Ніцше і Кафку читала, чи жо? То воно й видно.
Shef, Ви мені вже подобаєтеся :*)
Та ні...Наприклад, Стейнбек, Гросман, Пастернак...хіба вони комерційні письменники? ні...Але то є рівень...І є про почитати.
І вони знали про що писали...А ці тітоньки...Куди їм до Кінга?
Оце мене і бентежить...
А хто там тітоньки?
Про смаки не сперечаються. Комусь "висота" одна, а комусь цікаво і Карпу почитати для розрядки, але й не забути цю книгу на наступний день. Можна деяку літературу не сприймати, але не зациклюватися на короткому смаку.
От був відрізаний від інтернету з 14 числа, і не встиг відповісти на повідомлення шановних Лариси Денисенко і Олега Шинкаренка, а тут вже таке понаписували... Особливо неприємно, що стільки жовчі бачу в словах... Навіщо це, жодної гадки не маю.
Ну добре, я все одно надішлю сюди те повідомлення, що написав ще тоді, в неділю, а потім вже пошукаю, де його продублювати на новому сайті...
Пані Ларисо, я дуже вдячний Вам за те, що Ви приділили час цій сторінці і написали такий гарний і докладний коментар! І ви ще вважаєте, що Вам треба представлятись! Я поки що, нажаль, читав лише одну вашу книжку – "Танці в масках", – але зараз не маю сумніву, що незабаром куплю і перечитаю решту Ваших творів :). Стосовно Вас, до речі, ніколи не було сумніву щодо чесності Конкурсу – хоча аргумент тут був, зокрема, той, що Ви його виграли на зарі існування. Але після цього Вашого коментаря і розповіді про "кухню" Коронації, я вже позбувся майже усіх сумнівів. Про всі сумніви я не буду казати, інакше злукавлю (адже ще досить цікаво, яким чином експерти можуть вивчити тисячі творів за чотири місяці), та Вам я цілковито вірю.
Пане Шинкаренко, я теж дуже вдячний Вам за таку відповідь. Видно, що Ви теж цікавились цим питанням в свій час. І Ваші аргументи і поради дійсно мають сенс. А що писати треба завжди для себе – це, напевно, істина. Письменників, які з поважним видом кажуть, що працюють для публіки, я ніколи не розумію.
Знаєте, особисто я отримав відповіді на свої питання. Насправді, те, що я тут прочитав, для мене цінніше, ніж факт якогось виграшу чи не виграшу. Подивимось. Будь-як, той, хто до чогось прагне, рано чи пізно цього досягне. Коронація – лише спроба, і мабуть дійсно краще просто на кілька місяців забути про неї (як в свій час зробила пані Лариса), а не накручувати себе питанням, чи читатиме хтось мій твір, чи ні (як я це був зробив).
Дякую всім, хто відповів і втрутився в цю дискусію на стороні добра :).
Щеб приймали твори у жанрі фентазі, то ціни б цьому конкурсу не було. Можливо допрацюють, як думаєте?
Можна і фентезі, вперед!
А де написано (хто сказав), що є жанрові обмеження?
Народ, гайда коментарі писати на http://koronatsiya.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=37&Itemid=57 бо все я стараюся!
що ж...подивимося кого вони там обрали. Впевнений, що як завжди, своїх попротягали
Питання: чи є якийсь приклад написання заяви про участь у конкурсі?
так там на сайті є http://koronatsiya.com/
Як правильно роздруковувати рукопис, одну сторінку на окремому аркуші, чи можна з обох сторін?