Рецензія на книгу Ірен Роздобудько "Мерці"

Рецензія на книгу Ірен Роздобудько "Мерці"Психологічний трилер Ірен Роздобудько "Мерці" написано занадто відвертим та добрим, щоб називатися трилером, але й "детектив" звучатиме штучно.

Перші рядки книги можна сприймати за кульмінацію, бо саме вони надані в короткій анотації на звороті. Не дивно, але Роздобудько все таки має власні відпрацьовані властивості, якими з перших рядків занурює читача в вир подій. Так само Роздобудько має і власну манеру написання, віддаючи перевагу психологічним аспектам на фоні детективного жанру.

Не дивлячись на те, що книга має досить відлякуючу назву та обкладинку, Роздобудько знов народжує кохання на фоні кримінальних подій, які спочатку носять містичний характер.

"Мерці" – яскравий приклад тому, як людина власними силами та розумовими можливостями може досягти пошани та відомості, але так само перед нами предстає повна людська протилежність – психологія людини, яка звикла жити "небожителем".

Книжкові сторінки ховають життя маленької Віри, яка жила в престижному районі Києва завдяки тому, що її мама працювала двірничкою. Але картини складного дитячого життя Роздобудько залишає позаду, бо перед нами Віра – успішна журналіста та бізнес-леді, яку на початку роману запрошують працювати на нове місце. Колектив дружнім назвати важко, але ворожнеча зазвичай трапляється в подібних місцях, де основною складовою колективу є жінка. Так само на новому робочому місці Віри панує заздрість та ненависть. Такі прикрощі не стають проблемою для Віри. Проте з першого робочого дня починають відбуватися дивні речі.

"Смагляву Барбі", Аліну,  знаходять зранку повішеною в офісі. І це лише перша смерть в ланцюзі невідомих подій. Потім йде з життя Ярослава, ніби через передозування наркотиками. Жахливою смертю помирає іще одна співробітниця – Зарина. Невже Віра принесла всі ці смерті? Чи вона має пряму причетність до них? В офісі залишаються троє: начальниця Ліліана, секретар Володимир та Віра. Виникає питання – хто стане наступною жертвою?

Віру починають турбувати жахливі сні. І недивно, переживати такі страхіття жодна психіка не витримає. Вона звертається до психіатра. Ще в дитинстві він допоміг вивести її з критичного стану та "закодувати" певні факти її біографії. Тепер ці факти будуть єдиною допомогою для розкриття злочину та порятунку життя. Що це за факти? Нема сенсу їх переказувати, бо тоді відкриється весь зміст книги, а читач повинен бути заінтригованим до останньої книжкової сторінки.

Ось, власео кажучи, і все. Але слід пам'ятати, що любов врятує життя, не тільки головним героям з паперових сторінок, але й реальним людям. Цю любов знайшла Віра. Чи, може, любов знайшла Віру, бо поселилась за стінкою?

Марина Зайдель