категорії: новина

Найкращі вихідні цього року

 15-16 жовтня в Бахчисараї відбудеться Міжнародний фестиваль «Східні Ворота. АртПоле-Крим» — це фестиваль-екскурсія по місту-саду, яка передбачає споглядання мечетей, старовинних цвинтарів та фонтанів, відвідання Ханського палацу та середньовічного університету Зинджирли медресе, традиційних кримсько-татарських кав’ярень, чайних та чебуречних, а також цікаву й насичену музичну програму, яка відбудеться на великій сцені біля Східних воріт печерного міста Чуфут-Кале. 

В ці дні кримські майстри поділяться секретами своєї майстерності в гончарстві, вишивці, ювелірній справі, а також познайомлять з притаманними цій території заняттями, як то приготування кави, чаю, східних солодощів та чебуреків, малюнки хною, танці та гра на традиційних музичних інструментах. 
Щодо програми великої сцени, то вона складатиметься з двох частин — музики народів Криму, яку представить Мустафа Кизилделі,  гурти Джезаїр і Макъам, та міжнародної world-music-програми, в якій візьмуть участь чеські Cankisou, польськийОркестр святого Миколая, білоруські Port Mone, українські ДахаБраха та Зіра.
Учасниками лендарт-програми стануть відомі українські художники Жанна Кадирова, Мирослав Вайда, Ганна Сидоренко, Андрій Гуренко, Віталій Кохан.

Новими для «АртПоля» і надзвичайно органічними в контексті Бахчисарая будуть геліографіті — малювання живим вогнем у живому просторі. Володимир Бахтов разом з зацікавленою публікою за допомогою факелів створюватиме ілюзорні вогняні образи — зниклі архітектурні об’єкти, химерні вогняні ліси, потоки й човни. Саме по собі дійство нагадуватиме містичний танок, проте фотоапарати зафіксують завершені вогняні малюнки. Основним майданчиком фестивалю обрано Східні Ворота Чуфут-Кале, звідки можна спостерігати захід і схід сонця, море вдалині, численні гірські хребти, й долину Ашлама-Дере, що в прямому перекладі з татарської означає «де зростають прищеплені дерева». Це долина садів, у яких стояла перша ханська резиденція — палац Ашлама-Сарай.

Жовтень у Криму – і так найкраща пора. А в поєднанні із одним з найцікавіших українських фестивалів це має бути просто прекрасно.

Зверніть увагу, квитки у передпродажу дешевші, і штурмуйте Укрзалізницю – вона не має права зажати ваш білет до найщасливіших днів цієї осені!