Рецензія на альбом Гайдамаків "Перверзія" 2005рік


Рецензія на альбом Гайдамаків "Перверзія" 2005рік

Зібралась писати про "Перверзію" Гайдамаків. Важко це насправді...


Альбом довгоочікуваний, цікавий, з потужною енергетикою, а головне - "Гайдамацький".

Себто якраз такий, яким і уявлявся, але при цьому ще і несподіваний. От так закрутила думку для початку, а зараз буду пояснювати саму себе. Враховуючи давню небайдужість до творчості хлопців, думаю, що мої враження не будуть дуже вже об’єктивними, тому будемо розширювати коло "цензорів-рецензорів".


Поціновувачі нумер 1: дивакувата молодь.


До якої і себе відношу. Це ті, хто давно слідкує за творчістю Гайдамаків і не дивується, почувши слово "перверзія". Так, так, це не просто збіг. Гурт давно знайомий із Юрком Андруховичем, а однойменний із назвою самого альбому твір їм дуже сподобався. Тут враження слухачів одне: "ОГО! Супер! Вибухонебезпечно!", тобто небезпечно для тих, хто боїться серйозно "підсісти" на цю музику, а про вибух і з обкладинки зрозуміло.


Поціновувачі нумер 2: дивакуваті батьки (особи віком 40 - 50 років).

Почувши під час Революції Гайдамаків чи не вперше, вони, як правило, дивуються, питають: "А хто це виспівує так?" і просять увімкнути "Шіді - Ріді" знову. Особливо їм припадають до душі використані Олександром Ярмолою слова Г. Сковороди: "Світ ловив мене, ловив, не піймав і не купив..."


Поціновувачі нумер 3: дивакувата інтелігенція (переважно об’єднує попередні дві категорії).


Цим особам давно відомі і буковинська народна пісня "Долинов, Долинов", і лемківська "Під облачком", а декому і українська Різдв’яна колядка часів УПА "Сумний Святий Вечір". До речі, у альбомі вказано, що остання пісня "співається в усій Карпацькій Україні від Буковини до Лемковини й котра нараховує стільки куплєтів, що для заспіву їх усіх потребує цілу ніч..."


Поціновувачі нумер 4: зовсім не дивакуваті (а просто не сповна розуму) вимушені поціновувачі-сусіди.


Ой, їм живеться нелегко. Бо ж коли якась незрозуміла рок-н-рольна музика з елементами фолку грає на повну потужність, хоч-не-хоч, а слухати доведеться. Нормальною реакцією для них є вимикання свого шансону і підспівування Гайдамакам на словах із "Центру Української Культури":
      Наш центр засновано в часи державної корупції 
      і максимальної проституції.
      Ми з радістю послужилися Революції 
      Й були свідками масової еволюції
      До висот Піфагорейської мудрости.
      Але не місце Поетові й Містику при дворі царському,
      В пошуках Істини лишаймося старцями, 
      лірниками, козаками вільними, - Гайдамаками!

Отакі-то категорії послухали новий альбом Гайдамаків "Перверзія" у перший вечір після надходження його у продаж. Типові ці поціновувачі чи ні - судити не мені. А із усього цього висновок один - усім сподобалось! Чого і Вам бажаю.

Трек-лист альбому:
1. Кохання (Аді Цитрині)
2. Чуєш?!
3. Немає Хліба - співай!
4. Листопад
5. Шіді - Ріді
6. Божественна Тромпіта
7. Долинов, Долинов
8. Сумний Святий Вечір
9. Сім Бід
10. На Тому Боці
11. Під Облачком
12. Центр Української Культури

Інна Білоножко