категорії: література

Сергій Жадан презентує одразу чотири нових проекти

ЖаданМистецька Агенція «Арт-Вертеп» видала три музичні проекти, пов‘язані з творчістю сучасного українського поета та письменника Сергія Жадана. Три аудіодиски – це три геть різних погляди на творчість Жадана.

Першим проектом є CD-збірка «Хор монгольських міліціонерів» («Госпел і спірічуелс») – далеко не повна музична «палітра», яка представляє поезію Сергія Жадана співаною низкою українських гуртів. Перші пісні на слова харківського поета починали складатися ще на початку 90-х, детальніше про це можна почути на бонус-треці альбому, де автор в аудіо-інтерв‘ю розповідає про своє втручання в музичний світ країни. На альбомі представлені далеко не всі композиції, що наразі існують на слова поета. Так, пісні написані Тарасом Чубаєм (в 90-х) чи Іреною Карпою (цього року) за тих чи інших причин не потрапили до збірки. А враховуючи, що кілька музичних гуртів вже зараз записують чи грають нові композиції на слова Сергія, то можна бути впевненим, що ця збірка буде тільки першою співаною антологією віршів Жадана. Але вже зараз Сергія Жадана можна назвати наймоднішим молодіжним поетом-піснярем .

На диску представлено 16 композицій 11-ти музичних формацій:
1. «Люк» – «ті ві»
2. «Вертеп» – «Трава»
3. «Мертвий півень» – «Переваги окупаційного режиму»
4. «Калєкція» – «Гуси»
5. «Ойра» – «Купальська»
6. «Море снів» – «Вона ще не виросла»
7. «Люк» – «Штурман Басов»
8. «Контрабас» – «Є певні речі, що завжди в ціні»
9. «Собаки в космосі» – «Вітчизна»
10. І.Р.А. (І. – І. Волошин: гурт «Ступені»; Р. – Р.Чабан: гурт «іДМГ»; А. – інкогніто) – «Вона»
11. «Ойра» – «Коломийка»
12. «Море снів» – «Тереза»
13. «Вертеп» – «Будда»
14. «Люк» – «Сахалін»
15. Оркестр Че та Сергій Жадан – «Жити – значить померти»
16. Бонус трек – розмова Сергія Жадана про музику та про себе в ній з Тимофієм Хом‘яком (Дніпропетровськ, зима 2007) – мр-3 (1 год. 4 хв.)

ЖаданДругий музичний проект – аудіокнига Сергія Жадана «Депеш Мод» у виконанні автора. Це перша книга в аудіо-історії автора, яку він начитав у студії. Вона ж є знаковою в творчості Сергія, бо це найбільш знаний прозовий твір письменника. Уривки з книжки можна було почути на багатьох літературних фестивалях чи імпрезах України. Один із них кілька разів виконувався спільно з письменницею, співачкою та телеведучою Іреною Карпою, що і закарбувалось на цій плиті. Також в аудіокнизі можна буде почути власне шведський «Депеш Мод», уривки творчості безсмертного та інтернаціонального Степана Галябарди (що, без сумніву, принесе йому славу та популярність серед молоді всієї України) та інші звуки сучасного індустріального світу. Використання звуків, музики та інших голосів, окрім авторського, є нововведенням в українській аудіокнизі.

Третій проект – це книжка-диск «Радіо-Шансон» (Вісім історій про Юру Зойфера), саундтрек до однойменної вистави Харківського театру «Арабески» на вірші Сергія Жадана. Це вісім різних історій про політиків, повій, закоханих, трансвеститів, злодіїв, терористів та шулерів в очікуванні кінця світу. Атмосфера апокаліпсису. Музика – міський романс у виконанні Kharkiv Klezmer Band, що входить до числа найкращих клезмерських колективів у світі. Автор тексту вистави – один з найпопулярніших сучасних українських літераторів Сергій Жадан. Текст виданий у вигляді аудіокнижки (вісім історій про Юру Зойфера у вигляді паперової версії в комплекті з диском із записом вистави).

Юра Зойфер – драматург, журналіст, автор зонгів, активний діяч політичних кабаре в Австрії у 20-30-х роках. Загинув у віці 27 років у Бухенвальді. Народився у заможній єврейській родині у Харкові, де мешкав до семи років. Після еміграції з Харкова у 1917 році Зойфери врешті-решт осіли у Відні, де Юра Зойфер сформувався як непересічна особистість і драматург. Леон Аскін, відомий актор та режисер, один із засновників відомого в 30-х роках політичного кабаре АВС, де Зойфер почав свою кар’єру, пише про нього: «Якби Юра Зойфер не загинув у Бухенвальді, він би став найважливішим німецькомовним драматургом ХХ століття».

Видавцем дисків є музична складова Мистецької агенції «Арт-Вертеп» – видавництво «Lift». Перша музично-літературна презентація проектів відбулась 14 вересня у Львові на Форумі Видавців. На жовтень-листопад спільними зусиллями МА «Арт-Вертеп» та Сергія Жадана планується загальноукраїнський тур, до якого долучаться музичні виконавці, які брали участь у записі. За подальшим розвитком подій слідкуйте на сайті www.artvertep.com.

Четвертий погляд, літературний, – у видавництва «Фоліо», яке, в свою чергу, видає нову поетичну збірку Сергія Жадана. «Марадона» – нова книга віршів автора, присвячена колективним видам спорту, проблемам розвитку фізкультурного руху, корегуванню графіків індивідуального фізичного навантаження та іншим аспектам проходження допінг-контролю.